Cena sata preko mobilnog

Koliko kosta sat vremena na netu ako se konektujem preko mobilnog,naravno interesuje me ukupna cena kredit prov.i...?
Unapred hvala!
Postoje dve opcije da koristis internet preko mobilnog telefona:
1.Wap preko GSM-a
2.Wap preko GPRS-a
1.Ukoliko koristis Wap preko GSM-a tarifira ti se vreme koliko si na netu i moj iskreni savet je da to nikako ne koristis (mnogo kosta)
2.Ukoliko koristis Wap preko GPRS-a tarifira ti se kolicina preuzetih podataka a ne vreme na netu
Jedna Web strana priblizno iznosi 100KB(zavisi kako koja)
Cenovnik GPRS-a mozes pogledati na sajtovima nasih mobilnih operatera u zavisnosti koji tarifni profil koristis
Sustina je da ti se koriscene interneta uz pomoc mobilnog nikako ne isplati i jedino moze da bude altenativa ukoliko samo surfuje a nista ne download-ujes ili upload-ujes!
Nadam se da sam ti barem malo pomogao...Pozz
 
Zahvaljujem na odgovorima! Sad bi da objasnim situaciju malo bolje:moja centrala je stara analogna pa mi je brzina na netu sve samo ne brzina ponekad mi treba i vise od 2 minuta da otvorim jednu stranu pa bi zato preso na konekciju preko mobilnog posto za ADSL ili bezicni nema sanse.Pocetnik sam i ne snala
zim se pa bih Vas molio ako moze makar i priblizno neka racunica o ceni na sat samo surf ?A Mini opera koliko kosta s njome? Hvala!
 
Evo najsvezije informacije.
Dakle imas varijantu WAP preko GSM i to je:
* 7,00 din/min, radnim danom od 08.00-22.00 i
* 4,00 din/min, radnim danom od 22.00-08.00, vikendom i državnim praznicima.
U ovom slucaju dok si na netu nemozes da primas i saljes pozive a naplacuje ti se vreme provedeno na internetu.

Druga varijanta je GPRS i tu se naplacuje 3 dinara za 100KB ali samo u toki tarifi,za sve ostale je 5 dinara.Racuna se download plus upload.
Za jednu otvorenu stranu na krsti od oko 300KB naplatili su mi oko 16 dinara.Vreme provedeno na netu bez otvaranja necega tj. bez downloada i uploada se nenaplacuje.
Dok si na netu mozes primati pozive.

Prvo moras imati podesen GPRS na mob. pa onda da podesis i na kompu.GPRS na mob. podesavas tako sto trazis da ti posalju poruku i onda je sacuvas ili instaliras(zavisno koji je telefon).Mozes i peske sve da kucas ali ovako je jednostavnije.
Ovde imas u pdf-u lepo objasnjeno kako da podesis na kompu.Jeste da je uputstvo za Win2k ali slicno je i za XP.Podaci koje unosis su isti,jedino je redosled drugaciji.
Protok je 115kbps odnosno onaj realni max 12KB/s i naravno zavisi od jacine signala.

Cene su bez PDV-a.
 
salko1
Napisao sam ti da ovaj vid konekcije moze da bude samo alternativa za surfovanje i nemoj da se zbunjujes sa skidanjem filmova i sl. jer ces zaista mnogo platiti i BATALI download!
A sto se cena tice imas tri operatera i svaki od njih ima po desetak tarifa kako za prepaid,postpaid,biznet...
Ako te interesuje mts ima postpaid tarife 3GNet i ovde su ti sve detaljnije informacije http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2115
Pozz
 
Probacu sad to da namestim.Spremio sam svasta za download,mislio sam da to nocas skinem.
Mada ako nastavim sad da postujem mozda ce biti svasta nesto za brisanje,ako se ne sredim u menjuvremenu,ali tesko :):):);)
Ziveli ;)
250px-Lav_pivo_in_glass-Cenej-july2006.jpg
 

Back
Top