ИДЕАЛ ДЕМОКРАТИЈЕ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Александар Вулин на линку http://www.politika.co.yu/rubrike/Pogledi-sa-strane/Bogati-glasaju-dva-puta.sr.html доноси текст под насловом "Богати гласају два пута"

Један део тог текста:
Стање на берзи ових дана било је у кругу најважнијих вести: медији су јављали о забринутости инвеститора, за које аналитичар са Б92 каже да су ,,као срне” плашљиви и осетљиви. Не знам одакле аналитичару такво поређење, будући да инвеститори, иза којих је остало милион незапослених, пре личе на незасите месождере него на биљоједе.

Да ли имате ум да промислите? О свему овоме се говорило и пре избора, тако ће бити и на свим наредним изборима..... и ником ништа...
 
Мени је занимљиво што сада нико на то не обраћа пажњу, а позивају се на неких 2,3 милиона гласова.

+++

Ако се модератор којим случајем одлучи да затвори ову тему нека и напише зашто то чини под условом да објашњење не буде бајка.
 
ja jednu stvar znam, a to je da kapital ne poznaje nacionalnost, rasu, politichko opredeljenje, verske doktrine, vecj samo profit.
tako da mi je pricha o investitorima koji bezhe zbog nestabilne politichke situacije smeshna. ne bojte se, ne bi oni bili gadljivi na radikale.

korishcjenje nacionalizma i radikala kao strashila je tipichno za nashe kvazi-demokrate, jer ochito imaju direktivu od nekih zapadnih zemalja i multinacionalnih kompanija da utichu da se nacionalizam smanji, jer predstavlja otpor njihovim namerama da se slobodno rashire i ovde.
 
tako je bilo i prosle godine krajem januara 2007. su odrzani parlamentarni izbori, a vlada je posle visemesecnih pregovora formirana u maju mesecu 2007.
e u tom periodu i po novinama su ti kvaziekonomisti pisali tako neke gluposti tipa: "neizvesnost povodom formiranja vlade onemugucuje ozbiljniji rast berze" hehehe, tu naravno neizostavno pominje "uzdrzanost stranih investitora", naravno. ;)
a belex15 je u januaru 2007. krajem meseca vredeo nekih 1800 indeksih poena, dok je sredinom maja 2007. vredeo oko 3000 indeksih poena, znaci od januar-maj za samo 3 meseca rast berze je bio vrlo impresivan! :D a nadalje posle toga je usledila korekcija koja evo jos uvek traje.
i sto je interesantno bas tada bas dok su trajali pregovori o formiranju vlade bas samo tada su cene akcija na berzi rasle, a posto je vlada formirana bas tada pa nadalje je usledila korekcija. :|
znaci sve se dogadjalo bas suprotno nego kako oni to pokusavaju da prikazu ti "ekonomski strucnjaci". :lol:
e zato mislim kolike kolicine gluposti mozes procitati od tih kvazniekonomista pa to je smesno. :lol:
 
Hehe.. b92 i zui stvaraju kult stranog investitora :lol:

da, bas tako kult stranog investitora primetio sam da dominira u ekonomskim programima svih prozadanih stranaka u Srbiji.
jer po njima stranii investitori ce resiti sve ekonomske probleme u Srbiji - nezaposlenost, izvoz, zivotni standard,... sve ce to strani investitori kod nas da poprave. :rolleyes:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top