Takmicenje forumasa u kladjenju!

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.590
Dragi forumasi sa fudbala, na pamet mi je pala jedna, po mom skromnom misljenju sjajna ideja :)

Hteo bih da pokusamo da napravimo nekakvu vrstu takmicenja u kladjenju gde bi svako krenuo sa istom sumom "novca"...recimo 500 dinara i sastavljao bi tikete kao i u pravom zivotu.

Dogovoricemo se oko toga koje ce kvote biti vazece.

Molim moderatore da ne obrisu temu dok ne vidimo kakva je reakcija ostalih forumasa.
Mislim da je ideja dobra i da garantuje dobro druzenje...a mozda i zaradu :)
Onaj ko potrosi sav novac ispada naravno :)

Sve u vezi pravila igre, vasih sugestija, kritika, pomoci napisite. Pokusajmo zajedno da napravimo jednu zanimljivu igricu:mrgreen:
 
ne da necu brisati vec cu je staviti i u lepljivu ako zazivi.
mala forumska igrica.
Ako sam te dobro shvatio svako nov bi kretao sa recim 500 din i krenuli bi sa kladjenjem a ja bih kao bankar na kraju kola video ko koliko ima i podelio ili skinuo "poene" (da ne kazem pare) :)
Ko padne ispod crte ispada iz igre dok ne dobijemo pobednika?
 
Sad kad imamo podrsku moderatora sve ce biti znatno lakse :)

Mislio sam da ce problem biti da nadjemo nekoga ko ce sve to obracunavati na kraju kola, ali ne postoji bolja osoba za to od moderatora;-)

Sto se tice pravila dobro si shvatio,samo bi trebali da formiramo pravilnik koji bi imao nekoliko tacaka...nisam ni sam siguran kojih. Mozda bi mogli da uvedemo i max ulog, kako ne bi neko ulozio odjednom sav novac.

Nesto ovako:

1. svi u igru ulaze sa 500 dinara

2. minimalan broj utakmica 5

3. minimalna kvota 2 ( sto ce reci da ako neko odigra 5 utakmica sa kvotom 1,15 imace kvotu 2, mislim da nema potrebe spustati kvotu ispod jer nece biti zanimljivo )

4. mozete igrati neogranicen broj tiketa

5. min uplata 20 dinara

maximalnu uplatu necemo stavljati ali vam toplo preporucujem da ne igrate "all in" da bi se sto duze nadmetali...ali kako hocete, to vam niko ne moze zabraniti :)

Vi sad dopunjavajte jer treba formirati kvalitetan pravilnik...u suprotnom nam propade ideja:mrgreen:
 
johhny malo bolje objasni igru pa onda...

Procitaj sve postove na ovoj temi. Potrudio sam se da budem jasan :)

Ali evo, samo za tebe u kratkim crtama. Igru zapocinjes sa 500 dinara. Sama sastavljas tikete koji ce imati minimalno 5 parova a kvota tiketa ne sme biti manja od 2. Minimalna uplata je 20 dinara a maximalna ne postoji mada ti savetujem da ne ulazes mnogo.
Kad potrosis novac ispadas :( zato pamet u glavu :). Kako ti se cini ?
 
samo,brate,reklamiras svoju temu na svakoj drugoj temi...ako te taboliki vidi ima da budes nizi za 25 santimetara...

Nadam se da se nece ljutiti, samo sam pokusao da na sto efikasniji nacin obavestim ljude kako bi sto pre poceli sa igrom. Ja sam svoj posao sto se tice reklame uradio. A sada bih voleo da cujem Vase misljenje i predloge :)

Zasto ne singlove?

U pravu si...mozemo igrati i singlove ali moramo uvesti ogranicenje za minimalnu uplatu i minimalnu kvotu. Minimalna kvota neka bude 1,5 (mada bi trebala jos malo da se digne) a minimalna uplata 200 (ili mozda vise).
 
Predlog je stvarno extra samo jedno pitanje...koliko ce da traje "liga" ? i sta mislite o tome da moderator ili neko drugi (to bi se vec dogovorili) napravi spisak utakmica na koje tipujemo za svako kolo
redovno(petak,subota,nedelja,ponedeljak) i vanredno (utorak,sreda,cetvrtak)...tj. da svi imamo isti izbor utakmica...
 
spiskove najbolje da pravi neko ko redovno igra "pravu" kladionicu ali globalno nije problem. Skine se sa neta za par minuta.
Mozda bi mogli da koristimo i neke online kladionice za kvote i utakmice :lol:

Ma samo nam dajte neki dobar link odakle cemo uzimati kvote i sastavljati tikete. Ona ideja da svi tipujemo iste utakmice mi se ne svidja jer me podseca na sportsku prognozu. Najbolje je da mi sami sastavljamo parove koje hocemo.

E moramo pozuriti sa pravilnikom da bi vec sledeceg vikenda poceli sa kladjenjem :) zato dajte neki link

Ja sam za to da se tipuje svakodnevno :)

To bi tabu bio veliki problem...veliki ce problem biti ti proracunavanje. Mislim da je najbolje da se tipuju samo redovna kola :)
A i tab mora imati pomocnika i zamenika.
 
Glavna pravila bi trebala da izgledaju otprilike ovako:

1. svi u igru ulaze sa 500 dinara

2. minimalan broj utakmica 5

3. minimalna kvota 2 ( sto ce reci da ako neko odigra 5 utakmica sa kvotom 1,15 imace kvotu 2, mislim da nema potrebe spustati kvotu ispod jer nece biti zanimljivo )

4. mozete igrati neogranicen broj tiketa

5. min uplata 20 dinara


sad, davajte vase predloge...meni svasta pada na pamet..ali nista konkretno...;)
 
Još nam treba jedan sajt sa koga ćemo preuzimati kvote !
Igrač bi, kada igra tiket, trebao da sam ispiše u svom postu sve odigrane parove, kvote i mogući dobitak koje je preuzeo s tog sajta ! Kad prođe tiket, dužan je da to prijavi i ako je sve u redu dobija novac na računu ! Time bi olakšali kontrolerima posao ... ostalo bi im samo da broje pare ! :twisted::twisted:
Mislim da igrači ne treba da su obavezni da redovno igraju, ali vrijeme jednog kruga takmičenja treba ograničiti ! A svi znamo da ko ne igra ne može ni dobiti ... :rolleyes:;)
 
Imas i sajt Lavova
http://www.lavovi.com/strane/strana.php?go=lista

I mogli bi da maksimalno pojednostavimo za pocetak pa onda kad se uhodamo da postepeno usloznjavamo igru.

Za pocetak mozemo reci.
Sad u nedelju Igramo Nemacku 2. ligu http://www.lavovi.com/strane/strana...&id=040&sport=0&kolo=013&godina=2008&arhiva=N
ili recimo Italija serija A http://www.lavovi.com/strane/strana...&id=053&sport=0&kolo=013&godina=2008&arhiva=N
I svi igramo na istu ligu koju se dogovorimo.
Ili recimo kazemo igra se nedelja a svako nadje koju god hoce utakmicu sa liste bilo koje lige koja se igra u nedelju.

Cisto da krenemo a onda kad se zahuhtamo mocicemo i da kombinujemo i usloznjavamo pravila.
 
Mogli bi danas da odigramo Spansku ligu, rezultate necemo racunati vec ce nam to posluziti samo kao proba. www.lavovi.com cemo koristiti za kvote jer su najpregledniji, a i kvote im nisu lose :lol:

Parovi su sledeci:

17:00 Almeria ? - ? Real Murcia
17:00 Levante ? - ? Osasuna
17:00 Recreativo Huelva ? - ? Deportivo La Coruna
17:00 Valladolid ? - ? Mallorca
17:00 Villarreal ? - ? Racing Santander
19:00 Getafe ? - ? Valencia
21:00 Atletico Madrid ? - ? Athletic Bilbao

linka za sastavljanje tiketa je ovaj http://www.lavovi.com/strane/strana...&sport=0&kolo=013&godina=2008&arhiva=N&id=010

SRECNO :)
 

Back
Top