Nezavisnost RS Krajine od Hrvatske i RS od BiH !?

По моделу Косова може се тражити одвајање РСК од Хрват

  • Да

    glasova: 90 71,4%
  • Не

    glasova: 36 28,6%

  • Ukupno glasova
    126
  • Anketa je zatvorena .

uhip

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.081
Република Српска Крајина (РСК, Крајина), је била самопроглашена, међународно непризната република, која је постојала између 1991. и 1995. године и коју су већински настањивали Срби. Основана је на територији Савезне Републике Хрватске, која је у то време такође била самопроглашена и међународно непризната република.
Највећи део Републике Српске Крајине Хрватска војска је заузела у злочиначкој операцији Олуја .
По принципу Косова могуће је поново створити РСК, она је већ створена људима који су се вратили на своја стогодишња огњишта, још је само потребна мала политичка воља ...

Географске регије РСК биле су: Сјеверна Далмација, Лика, Кордун, Банија, Западна Славонија, Барања, Источна Славонија и Западни Сријем.

Два велика српска манастира саграђена су у времену прије почетка напада Турака на Србију. Та два манастира су Крупа саграђена 1317. и манастир Крка саграђен 1350.
 
Кад је Хрватска била Савезна Република? :whistling:

А савезна Република Србија, савезна Република Македонија, савезна Република БиХ, савезна Република Црна Гора, савезна Република Словенија и напосљетку савезна Република Хрватска = СФРЈ
Просто ко пасуљ ;-)
 
O'ladi brate. Iskreno se nadam da je pitanje Kosova poslednje separaciono pitanje na ovim prostorima. Nema svrhe!

Клико год ми "желели" да буде последњо, бојим се да некима не одговара да буде последњо.

У ствари Косово не сме бити независно јер се отварају баш оваква питања ...
У блиској будућности бићемо сведоци тога...:cry:
Дакле сад стопирати то питање на Косову или хаос у будућности.:cry:
 
U RSK se nije vratilo ni 10% Srba. Tako da svaka dalja prica otpada. Kad se nisu ocjepili 1995 nece ni sad. Za RS je vec druga prica.............ali za sve postoji pogodan momenat. Ja sam licno za to da se BiH, Hrvatska, Crna gora i Srbija (racunajuci Kosovo), podjele na opstine i da se u svakoj opstini napravi referendum o izboru u koju drzavu hoce. Tako bi svi profitirali.
 
U RSK se nije vratilo ni 10% Srba. Tako da svaka dalja prica otpada. Kad se nisu ocjepili 1995 nece ni sad. Za RS je vec druga prica.............ali za sve postoji pogodan momenat. Ja sam licno za to da se BiH, Hrvatska, Crna gora i Srbija (racunajuci Kosovo), podjele na opstine i da se u svakoj opstini napravi referendum o izboru u koju drzavu hoce. Tako bi svi profitirali.

:lol: на овом последњем би највише срби профитирали, пробај то да предложиш Хрватима, глатко ће те одбити јер знају да им дањашња Хрватска неће изгледати уопште како сад изгледа, део словенцима, део италијанима, велики део србима. 8)
 
Само би убацио -То су биле Социјалистичке федеративне Републике-

А сад ми објасни разлику између покрајине и федерације ?
Заједничка држава је била федерација, а не чланице републике. Само је Србија имала две покрајине, које су скоро биле у рангу Република чланица федерације, па опет није била федерација.

Федерација је начин организовања државе, а покрајина је аутономна област неке територије. Ти то мене зезаш мало, а? :)

Немој се више брукати. :smile:
 
Група БРИК и Србија треба моментално да признају : РСК,РС, Абхазију и др..Руске...Шкотску С.Ирску, Баскију и сваку другу која тражи...Направити конгрес и позвати те земље у нову светску организацију...помагати их војно и економски колико смо у могућности...па да виде...
 
Група БРИК и Србија треба моментално да признају : РСК,РС, Абхазију и др..Руске...Шкотску С.Ирску, Баскију и сваку другу која тражи...Направити конгрес и позвати те земље у нову светску организацију...помагати их војно и економски колико смо у могућности...па да виде...

Kad kažeš pomagati ih na koga misliš :?:
 
Србија није у стању никоме да прети нити да се меша у унутрашње ствари других држава. Када би Србија признала нпр. Абхазију тиме би Косово изгубили и формално, јер се само чека наша грешка и/или глупост.
 
Србија није у стању никоме да прети нити да се меша у унутрашње ствари других држава. Када би Србија признала нпр. Абхазију тиме би Косово изгубили и формално, јер се само чека наша грешка и/или глупост.

Da u pravu si, bolje da brojimo pare koje smo dobili prodajom Kosova :lol:
 
:lol: на овом последњем би највише срби профитирали, пробај то да предложиш Хрватима, глатко ће те одбити јер знају да им дањашња Хрватска неће изгледати уопште како сад изгледа, део словенцима, део италијанима, велики део србима. 8)

Ali ipak je to formula trajnog mira.....
 
po cemu nema svrhe? zasto da se uvek stavlja tacka na srpsku stetu. ti sedi tamo u becu a nama prepusti da se borimo za nase interese kako znamo i umemo, nemamo svi ambiciju u zivotu da budemo svapske sluge.

Ne ponavljaj se više ptičiji mozgu! Ti ćeš meni da pričaš!? Da nisam iz Srpske ne bih je ni stavio u profil. U Austriji sam privremeno na studijima i vraćam se dole.
Ako ti ne možeš da shvatiš da bi izdvajanje RS iz BiH takođe išlo na štetu Srbima, onda ja nema šta da pričam sa tobom, a ti nemaš kome da soliš pamet.
 

Back
Top