AVITAMINOZA
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: AVITAMINOZA

LARA CROFT
    Guest

Podrazumevano AVITAMINOZA

ZELELA BIH DA ZNAM DA LI PRETERANO UNOSENJE VITAMINA A MOZE DA IZAZOVE NEKE POSLEDICE.KONKRETNO-MNOGO JEDEM SARGAREPE I SVI MI KAZU DA TO MOZE DA MI STETI.STA DOKTORKA MISLI O TOME?

Obećava
    Učlanjen
    25.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: AVITAMINOZA

Citat Original postavio LARA CROFT
    ZELELA BIH DA ZNAM DA LI PRETERANO UNOSENJE VITAMINA A MOZE DA IZAZOVE NEKE POSLEDICE.KONKRETNO-MNOGO JEDEM SARGAREPE I SVI MI KAZU DA TO MOZE DA MI STETI.STA DOKTORKA MISLI O TOME?
    ne bih znala da ti dam strucan odgovor, ali se to moze okarakterisati kao HIPERvitaminoza.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ako preteras sa vitaminima mozes izazvati hipervitaminozu medjutim to ne nastaje preko hrane jer se unosi bas koliko treba .Problem je unosenje vitamina u tabletama,sumecim,ovakvim,onakvim koje ljudi uzimaju kao zamenu za sokove...to moze izazvati hipervitaminozu.
    By the way avitaminoza je potpuni nedostatak vitamina.

sevensins
    Guest

Podrazumevano

Jedno moje iskustvo kad ste sada pomenuli sargarepu. Moja cerkica dok je bila mladja obozavala je one juvitanine sokice od sargarepe i jabuke, ponekad i ciste sargarepe. I promenila joj se boja koze, nekako je postala zuckasta. Ja to u pocetku nisam primetila ali posle je bas bilo vidljivo, i naravno kao i svaki zabrinuti roditelj trk kod doktora. Odmah su me pitali da li dete pije sokice od sargarepe i rekli da je od toga, prestali smo promenili sok i boja joj se vratila. Poenta je da to nije bilo nista toliko ozbiljno ali ipak... zamislite da vam se promeni boja koze. Pozdrav

LARA CROFT
    Guest

Podrazumevano

HVALA NA ODGOVORIMA!

Slične teme

1. Avitaminoza-Hipervitaminoza???
    Autor MIXER87 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.09.2005., 10:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor