Bilo bi mu 25....

dadap

Primećen član
Poruka
946
Danas bi mu bio rodjendan, 25. I sad bi sedeli zajedno, pili kuvano vino, secali se ludosti iz osnovne skole, prvih ljubavi, kako sam ga prvog dana osnovne za ruku uvela u skolu jer je plakao, smejali se... Da, sve bi to radili, samo da je tu...
Ne bih sad sedela sama gledala njegovu sliku i plakala...
Bio mi je najbolji prijatelj, jedini kome sam bezusluvno verovala, jedini koji je mogao da ustane u 4 ujutru i da ide samnom da ceka karte za koncert Djoke Balasevica po cici zimi, Jedini koji je uvek bio tu, Jedini ZAUVEK...
Poginuo je na moje oci... na mestu mrtav, kao i pola mene...
Zivim dalje... Zivim i za njega... Za ono u sta smo verovali i cemu smo se nadali... Nedostaje mi isto kao i prvog dana, boli me kao i tada i nikada nece proci...
Sreacan ti rodjendan Andjele. Pozeli nesto lepo dok budes duvao svecice na nebu...
 
dadap:
Danas bi mu bio rodjendan, 25. I sad bi sedeli zajedno, pili kuvano vino, secali se ludosti iz osnovne skole, prvih ljubavi, kako sam ga prvog dana osnovne za ruku uvela u skolu jer je plakao, smejali se... Da, sve bi to radili, samo da je tu...
Ne bih sad sedela sama gledala njegovu sliku i plakala...
Bio mi je najbolji prijatelj, jedini kome sam bezusluvno verovala, jedini koji je mogao da ustane u 4 ujutru i da ide samnom da ceka karte za koncert Djoke Balasevica po cici zimi, Jedini koji je uvek bio tu, Jedini ZAUVEK...
Poginuo je na moje oci... na mestu mrtav, kao i pola mene...
Zivim dalje... Zivim i za njega... Za ono u sta smo verovali i cemu smo se nadali... Nedostaje mi isto kao i prvog dana, boli me kao i tada i nikada nece proci...
Sreacan ti rodjendan Andjele. Pozeli nesto lepo dok budes duvao svecice na nebu...
:cry: za malo da pocnem da placem...tuzno,jako tuzno i verujem da ti je tesko ,sa druge strane drago mi je da si jaka , da gledas i ides napred(za vas dvoje)sta da ti kazem sve naj bolje i zivot je tezak i ne predvidiv
 
Mi se ne poznajemo ali donekle poznajem osecaj ....
Zelela sam samo da ti kazem par reci:
Zivot nekad igra surovo i beskrupulozno...Zazmuri na jedno oko, zaviri u sebe, u svaki ugao, pogledaj da nema eksera, da nema kukavicjih jaja... Zazmuri i na drugo oko, cucni sagni se pa skoci! Skoci visoko, visoko do na vrh samog sebe! Tamo odakle se pada svom tezinom. Danima se pada duboko do na dno svog ponora... Ko se ne razbije u paramparcad,ko ostane citav i citav ostane TAJ IGRA !!!
Uvek i uvek je tako i ne predaj se nikad, znas i sam(a) da ni on ne bi zeleo da te vidi uplakanu i "malu"....
Pozdrav
 
Branka B.:
Mi se ne poznajemo ali donekle poznajem osecaj ....
Zelela sam samo da ti kazem par reci:
Zivot nekad igra surovo i beskrupulozno...Zazmuri na jedno oko, zaviri u sebe, u svaki ugao, pogledaj da nema eksera, da nema kukavicjih jaja... Zazmuri i na drugo oko, cucni sagni se pa skoci! Skoci visoko, visoko do na vrh samog sebe! Tamo odakle se pada svom tezinom. Danima se pada duboko do na dno svog ponora... Ko se ne razbije u paramparcad,ko ostane citav i citav ostane TAJ IGRA !!!
Uvek i uvek je tako i ne predaj se nikad, znas i sam(a) da ni on ne bi zeleo da te vidi uplakanu i "malu"....
Pozdrav
Hvala na lepim recima.
Znam zato i zivim dalje nase snove...
 
Nosi ga u sebi, cuvaj i voli i znaj da ces uvek imati svog andjela cuvara!
Ali, zivi i secaj se!
U zivotu cemo izgubiti jos mnogo dragih nam ljudi, ali, kako kazu Francuzi : "To je zivot!"
Jedan pametan covek je rekao da bi voleo da umre prvi, pre svojih voljenih!
Ne shvatas dubinu tih reci dok ih i ne osetis, ali zivot ipak ide dalje i ima jos ljudi koji nas cine srecnima i radosnima!
 
:cry: :cry: :cry: Ceo ovaj forum nije dovoljan da opisem svoju tugu, izgubio sam nekog voljenog, nedavno, blizi se godina (meni izgleda da je juce otisao bez pozdrava)
Upravo sam pokusavao da smislim poslednje reci koje bih uputito mom ocu...
Ne ide... on je uvek tu, i bice!!! i kako ja onda da se oprostim???
A moram, moram sutra reci sta da uklesu na spomenik...

Znam da je ovaj forum za romantiku ali kada sam video tvoju tugu morao sam iskazati i svoju, nadam se da ne zameras sto sam na tvom topicu... Izvini

Pozdrav, Milos
 
Blaza:
:cry: :cry: :cry: Ceo ovaj forum nije dovoljan da opisem svoju tugu, izgubio sam nekog voljenog, nedavno, blizi se godina (meni izgleda da je juce otisao bez pozdrava)
Upravo sam pokusavao da smislim poslednje reci koje bih uputito mom ocu...
Ne ide... on je uvek tu, i bice!!! i kako ja onda da se oprostim???
A moram, moram sutra reci sta da uklesu na spomenik...

Znam da je ovaj forum za romantiku ali kada sam video tvoju tugu morao sam iskazati i svoju, nadam se da ne zameras sto sam na tvom topicu... Izvini

Pozdrav, Milos
Naravno da ne zameram. Razumem jacinu tvog bola.
Poslednje reci... nikad ih necu naci, kao ni ti...
Samo jedno veliko HVALA sto je postojao u mom zivotu i oplemenio mi dusu.
 
Ne ma reci za nas bol. Ja sam pre vise od tri godina izgubila dragu osobu- brata od strica... i njega niko ne moze da zameni... A 'moja simpaija' je pre mesec dana izgubio majku...KAKO LI MU JE SAD... :cry:
 
ufffffffffffff..bogme...tesko..
svaka cast...prava prijateljica...retkost
tvoja tuga je velika...vidim,
a i njegova sreca....sto te je u svom kratkom zivotu imao...
sada draga moja...zivis 2zivota...svoj i njegov
budi jaka,i misli na to kako bi on bio ponosan na tebe
...a on je tu negde...nije te napustio...danas ga oseti u vazduhu...i voli ga..kao pre
 
veverice:
ufffffffffffff..bogme...tesko..
svaka cast...prava prijateljica...retkost
tvoja tuga je velika...vidim,
a i njegova sreca....sto te je u svom kratkom zivotu imao...
sada draga moja...zivis 2zivota...svoj i njegov
budi jaka,i misli na to kako bi on bio ponosan na tebe
...a on je tu negde...nije te napustio...danas ga oseti u vazduhu...i voli ga..kao pre

...PONOS.I TI!velika TI!Sreco moja.TI jesi jaka...i ponos...i kao uvek...za navek...pnosna si...TI!
:idea:
 
veverice:
ufffffffffffff..bogme...tesko..
svaka cast...prava prijateljica...retkost
tvoja tuga je velika...vidim,
a i njegova sreca....sto te je u svom kratkom zivotu imao...
sada draga moja...zivis 2zivota...svoj i njegov
budi jaka,i misli na to kako bi on bio ponosan na tebe
...a on je tu negde...nije te napustio...danas ga oseti u vazduhu...i voli ga..kao pre
Hvala. Zaista od srca Hvala.
Ja sam ponosna sto sam ga imala i znam da ga imam zauvek, jer svaki put kad mi je tesko setim se vremena kroz koje smo prolazili zajedno i kada je sve bilo mnogo lakse i lepse... I znam da me jedan Andjeo cuva...
 
dadap:
Danas bi mu bio rodjendan, 25. I sad bi sedeli zajedno, pili kuvano vino, secali se ludosti iz osnovne skole, prvih ljubavi, kako sam ga prvog dana osnovne za ruku uvela u skolu jer je plakao, smejali se... Da, sve bi to radili, samo da je tu...
Ne bih sad sedela sama gledala njegovu sliku i plakala...
Bio mi je najbolji prijatelj, jedini kome sam bezusluvno verovala, jedini koji je mogao da ustane u 4 ujutru i da ide samnom da ceka karte za koncert Djoke Balasevica po cici zimi, Jedini koji je uvek bio tu, Jedini ZAUVEK...
Poginuo je na moje oci... na mestu mrtav, kao i pola mene...
Zivim dalje... Zivim i za njega... Za ono u sta smo verovali i cemu smo se nadali... Nedostaje mi isto kao i prvog dana, boli me kao i tada i nikada nece proci...
Sreacan ti rodjendan Andjele. Pozeli nesto lepo dok budes duvao svecice na nebu...


:cry: :cry: :cry:
 
Izbrisat ce vrijeme korake
vjetrovi zamrsiti kosu
snjegovi zavijati sjecanje.
Zaledice voda u zdencu
cvasti ruza u vjencu
mirisati mirom pelin.
Sve ce da prodje
sve da se vrati
i vrijeme i suze
i osmjeh i sati.
Ostace samo pogled u nebo
molitva nijemih.
Ostace tek suza sakrivena
u kamenu rijec isklesana.



..bilo bi mu...20......
 
Danas bi mu bio rodjendan, 25. I sad bi sedeli zajedno, pili kuvano vino, secali se ludosti iz osnovne skole, prvih ljubavi, kako sam ga prvog dana osnovne za ruku uvela u skolu jer je plakao, smejali se... Da, sve bi to radili, samo da je tu...
Ne bih sad sedela sama gledala njegovu sliku i plakala...
Bio mi je najbolji prijatelj, jedini kome sam bezusluvno verovala, jedini koji je mogao da ustane u 4 ujutru i da ide samnom da ceka karte za koncert Djoke Balasevica po cici zimi, Jedini koji je uvek bio tu, Jedini ZAUVEK...
Poginuo je na moje oci... na mestu mrtav, kao i pola mene...
Zivim dalje... Zivim i za njega... Za ono u sta smo verovali i cemu smo se nadali... Nedostaje mi isto kao i prvog dana, boli me kao i tada i nikada nece proci...
Sreacan ti rodjendan Andjele. Pozeli nesto lepo dok budes duvao svecice na nebu...

Šta reći.....bolno jako, bolno....već sam izgubila nekoliko dragih ljudi, kojima ne dam
da odu od mene...bez obzira na sve...čuvam njihove poruke, poklone, kao nekakve
relikvije...i znam da su tu, da me od nekud vide..i paze na mene.

Isto tako je predpostavljam i sa tobom...budi jaka izdrži i živi, oni bi to voleli
sigurno....pored svega budi srećna..jer si ih imala i imaš u svom srcu dok god si živa
:(:(:(
 
PROSLA JE GODINA


Prosla je jos jedna godina
godina stajanja na pragu vremena,
cekanaj u cosku nevjerovanja.
Prosla je godina,
znam,jos ce ko zna koja
bez sunca,bez svitanja.

Prolazi zivot kao nemirna rijeka
jedna zena na obali stoji i ceka
pogleda uprtog u nebeski svod,
na kojem li oblaku nocas stojis
cije snove s osmjehom pohodis
kome na jastuk sipas zvjezdani prah
kad li ces doci na pusti prag...

Prosla je jos jedna godina
i ko zna koliko ce proci jos
praznih snova i cekanja i
gledanja u nebeski svod,
proci ce sve i ova bol
ostaces samo ti na oblaku od uspomena
u sazvjezdju nezaborava.



21.11.2007.
 
Ti samo spavas

Praznina.
I ples sjenki
sto me u stopu prate.

Bezdan.
I tvoj osmjeh
sto na san mirise.

Stud.
I ljustura u kojoj
niceg nema.

Dah.
Zar mrtve usne
imaju dah...?

Laz.
Moje oci su slagale
ti se moras probuditi.


09.03.2008
 
Danas bi mu bio rodjendan, 25. I sad bi sedeli zajedno, pili kuvano vino, secali se ludosti iz osnovne skole, prvih ljubavi, kako sam ga prvog dana osnovne za ruku uvela u skolu jer je plakao, smejali se... Da, sve bi to radili, samo da je tu...
Ne bih sad sedela sama gledala njegovu sliku i plakala...
Bio mi je najbolji prijatelj, jedini kome sam bezusluvno verovala, jedini koji je mogao da ustane u 4 ujutru i da ide samnom da ceka karte za koncert Djoke Balasevica po cici zimi, Jedini koji je uvek bio tu, Jedini ZAUVEK...
Poginuo je na moje oci... na mestu mrtav, kao i pola mene...
Zivim dalje... Zivim i za njega... Za ono u sta smo verovali i cemu smo se nadali... Nedostaje mi isto kao i prvog dana, boli me kao i tada i nikada nece proci...
Sreacan ti rodjendan Andjele. Pozeli nesto lepo dok budes duvao svecice na nebu...

Ovo je toliko tužno da nemam riječi.Šta da kažem,budi jaka,jer bi i on vjerovatno voljeo da budeš.
 
bilo bi mu ...45....ovih dana...i meni bi bilo nekih 36...da ga nije ubio neki metak, dva , tri četiri u nekom glupom obračunu u diskoteci ...i našoj kčerki je sada skoro 15, a bilo joj je 7....i bit će nam puno godina...same, za Božić, za ljetovanja, mature, svadbe...nas dvije...same...kao dvije breze...puno je snijegova palo u ovih sedam godina, puno suza, samoče, nemoći...neplaćenih režija, neispunjenih želja za sv.NIKOLU...joj, puno toga...a bilo bi mu 45 ovih dana....a meni 42 da nas nisu ubili neki tuđi ljudi, ...bez razloga...u pijanstvu, jednog proljeća...ne tako davno...
 
zivot je nista...
zivot je tren....
jako boli i bolece dok ima zivota....
kazu da smrt nije umiranje....
kazu pocetak drugog zivota....
da poverujemo i u te bajke...
tesko utehe nema...radjamo se da bi smo umirali....:sad2:
 
Ostavio si nju

...i cutanje sto
korak ti prati,
rijeci neizgovorene
oci zaspale...

...i kosmare sto
budna sanjam i glas
sto zove me majka
a nije tvoj...

...ostavio si nju
prevelik teret
ljubljenoj ti dusi
da rijeke suza osusi...

...otisao si bez zbogom
ostavivsi u beskraju trag
ostavio si nju
da ima neko ko mi je drag...

...ostavio si nju
na usnama ukus nezaborava
u kosi miris sjecanja
krvlju zapecacen nespokoj...
 
kad sam usla u sobu i videla njene oci ,nista mi nije trebala reci, seo je na motor i nije se vise vratio, sad mu je bilo godinu dana i samo me tesi misao da tako divno bice moze biti negde gde je lepo i da pazi na nas ........a 25god. i ponekad sam ljuta jer zasto je voleo motore , zasto nije ovde da prica i da se smeje......toliko tuge da grudi pucaju i nemam vazduha ,morala sam napisati.........tessko je...znam da ta bol nikada nece proci........
 
Било би му 40 а имао је 18 борио се три године проклети рак је био јачи
било би му 36 а имао је 17 30.12.1990 нађе вечни стан
било би му 56 а имао је 42 спавај мирно
било би му 34 а имо је 23 а певали смо у колима док се враћасмо са Маракане
Било би му 36 а имао је 33 31.12 .2006 лего је заувек покрај брата
Било би му 38 а имао је 35 31.12.2006 легао језаувек покрај брата

Било би им ,и било би их, бол ?бол прође понекад ,али туга никада
 

Back
Top