Duza veza!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Duza veza!

Obećava P a v k e (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Duza veza!

Vereni smo, zivimo zajedno 6god. ali nista jos zvanicno. Kakvo je vase razmisljanje o duzoj vezi...Za ili protiv?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Podrazumevano Re: Duza veza!

Naravno da sam za..ali nemoj samo da te tripuju..kao vreme vam je..sramota sto se ne vencavate..pravite decu i sl.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Не капирам питање.

Шта би значило да је неко ''за'' или ''против'' дуге везе? Као, противник је дугих веза па прекида чим веза пређе одређени број дана? Или, као, није за дуго забављање него оће одма да се жени-удаје?
    А они што су ''присталице'' дугих веза они одбијају брак да би били у што дужој вези, или инсистирају да свака веза мора да траје одређено ''дуго'' време....?

Да ли је ''дуга веза'', као таква, нешто што би требало уопште да вреднујемо као позитивно или негативно?
    Poslednji put ažurirao/la Hellen : 14.02.2008. u 23:35

Obećava Willma (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Imala sam dugu vezu - 7 godina, od svoje 23. do 30. Lepo je to bilo... nije da nije. Cela mladost mi prodje tu. Par meseci posle prekida te veze, upoznala sam coveka za koga se prekosutra udajem. Poznavali smo se mesec dana pre nego sto sam pokupila sve svoje stvari i dosla da zivim kod njega. Ovde sam 6 meseci i srecni smo. Tako da ja smatram da duge veze nemaju smisla. Ali, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Ta prica mi je poznata..brak sa prvom osobom posle duge veze..licno mi se to ne dopada..zelim vam sve najbolje.

Učlanjen
    01.10.2007.
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Willma Pogledaj poruku
    Imala sam dugu vezu - 7 godina, od svoje 23. do 30. Lepo je to bilo... nije da nije. Cela mladost mi prodje tu. Par meseci posle prekida te veze, upoznala sam coveka za koga se prekosutra udajem. Poznavali smo se mesec dana pre nego sto sam pokupila sve svoje stvari i dosla da zivim kod njega. Ovde sam 6 meseci i srecni smo. Tako da ja smatram da duge veze nemaju smisla. Ali, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva...
    Nisam valjda te srece

Poznat sarabubasara (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    173

moj prijatelj je sa svojom djevojkom bio 11 godina,pa su se uzeli.

Aktivan član SuzanKalvin (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Willma Pogledaj poruku
    I ja isto, evo vec 5 godina sam u super braku. Doduse moja predthodna veza je trajala 3 godine i bila je pravo mucenje. A muza sam poznavala 4 godine pre nego sto smo poceli da se zabavljamo.

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

ok je ako oboje imaju iste zelje u pogledu statusa quo te veze...a bzvz je ako jedno od njih zeli da predje na sledeci nivo (brak) a ono drugo zavlaci i oteze umesto da kaze jasno i glasno da nece brak (makar time mislio: necu brak sa tobom)

Ističe se skorpijamaya (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Nisam pristalica dugih veza,pogotovo ne življenja s nekim..
    ako već to hoćeš udaj se i gotovo,ispuniš tu želju i kraj..a ne ovako samo očekuješ nešto,nadaš se a sve se samo odugovlači i rasteže..i onda puca kad tad,klasika. 8)

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Nije mayo to klasika..to je hard-core techno za nezrele..to sto zivis sa nekim ne znaci da nesto ocekujes..nista se ne odugovlaci..lepo vam je i zreli ste..dok traje traje..i ako ne zivis sa nekim veza pukne

Veoma poznat **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Ta prica mi je poznata..brak sa prvom osobom posle duge veze..licno mi se to ne dopada..zelim vam sve najbolje.
    Zasto?...znam par koji odlicno funkcionise...mnogo se vole...oboje su imali duge veze prije...kad su se sreli malo im je bilo potrebno da shvate da se vole i eto...nema pravila...nemoj da si rigorozan :wink:

Aktivan član brbljiva_kisa (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Bila u vezi 7 godina, posle sest meseci se udala za drugog i... dalje nije bitno za temu.
    Nema veze sto niste u braku, pa kao da ste u braku, ako zelite taj papir oboje - uradite to.
    I nemam nista protiv dugih veza.
    Sve najbolje.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Citat Original postavio **TASKA** Pogledaj poruku
    Zasto?...znam par koji odlicno funkcionise...mnogo se vole...oboje su imali duge veze prije...kad su se sreli malo im je bilo potrebno da shvate da se vole i eto...nema pravila...nemoj da si rigorozan :wink:
    Nisam..ali ipak ljudi vuku iz tih duzih veza nesto..nisam ni za to da pate dugo..vec mi je logicno da se malo duze upoznaju..a ovako mi lici..ako se sto pre potpise nece puci..bzvz..meni licno taj papir nista ne znaci

Učlanjen
    01.10.2007.
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Nisam..ali ipak ljudi vuku iz tih duzih veza nesto..nisam ni za to da pate dugo..vec mi je logicno da se malo duze upoznaju..a ovako mi lici..ako se sto pre potpise nece puci..bzvz..meni licno taj papir nista ne znaci
    Upravo to . Bar mi je poznato, zive tako par godina-onda potpisi,svadbica,trte- mrte... a onda ubrzo razvod. Tako da papir ne gledam kao resenje, a i nece mi pobeci, tako da se posebno ne zurim (OZENJEN SAM KAO MOMAK ZIVIM)

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Ma nebitno..znam lika varao pre braka 10god i u braku jos 10..sta reci..ja se dajem maximalno u vezi..kres kombinacije su nesto drugo..posle par vidjenja mogu bez problema videti da li mogu ziveti sa tom devojkom..mora postojati zreo
    odnos..kompromis..tolerancija.

Početnik
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

duga veza ima jednu jedinu prednost a to je sasvim dovoljno vremena mladim ljudima da zrelo procene ima li za njih perspektive pa da tek iza toga odluce da imaju potomstvo.u takvoj situaciji bi bilo manje razvoda i manje jadne dece na popristu medjupolne borbe u mucnim razvodima.

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Теоријски, ово што кажеш има смисла, али пракса показује да никакве гаранције за дуг и успешан брак нема ни ако је забављање пре брака било дуго, ни ако је било кратко.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Pozdravljam sve i imaćete emisiju o neženjama i neudajama da vidite u sledećoj emisiji ključ....
    Tu se često javlja prigoda, lakoća rešenja, a često i neizrečene suprotnosti i neprihvatljivosti....

Posledica je to društvenog modela ponašanja koji nekad potpuno pokriva suštinu osobe i forsira mimikriju ka pretpostavljanom uspešnom društvenom stereotipu....
    Sa godinama se nekad čovek drzne i sebično okrene ka suštini i odbaci tu do tada jorgansku društveno prihvaćenu skupinu stavova, odnosa, ponašanja....

Koliko je nekome važan socijalni život pokazuje i učestanost pokrivanja suštine radi dobijanja prihvaćenijeg i vrednijeg identiteta publica.

Licemernost ili ne, ne žene se muškarci ženama za kojima se na ulici okreću, pa ni žene sa osobama sa kojima su dok studiraju....

U svakoj vezi ljudi stalno menjaju svoje očekivanje, shvatanje, stavove, u totalu identitete. Pri tome je značajan i zajednički put i trenutno poklapanje....
    Svako odlaganje razvoja neke veze ima svoj razlog.
    Da li je to taktiziranje daj šta daš, čekanje diplome, neka sitnica koja smeta, drugačije vidjenje braka i porodice, forsiranje individualnosti i karijere, prioriteti, strahovi, neodlučnost, sumnje, nepostojanje nekog od kritičnih uslova i to dovodi do strahova, strašne tajne....i slično...tipa komšija zubar ili fotograf....(ovo poslednje na žalost iz iskustva).

P.S. Za hellen , Sindi je exforumaš , zapalila...?

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat Corto Malteze (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    175

moje iskustvo nije krunisano brakom nakon 6 god.
    bio je to raskid
    i bolje : )
    Poslednji put ažurirao/la Corto Malteze : 19.02.2008. u 06:44

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

P.S. Za hellen , Sindi je exforumaš , zapalila...?
    Студент није запалио жито!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

početak "vereni smo"...pa onda odgovori o prerastanju u "viši kvalitet"....to je sve jedno te isto...samo forma........ne meri se kvalitetet bilo čije veze brakom ili njenom doožinom......ili njegovom doožinom............nema tog metra....nego kvalitetom.....ne veze..nego tih ljoodi koju vezu čine........čim se neko pita da li treba da preraste u nešto...pitanje ukazooje na nesigoornost.......pa šta može da reši matičar....ako su ljoodi nezadovoljni..........u šta će da preraste onda........ta.....veza merena godinama........ozvaniči se ...šta se ozvaniči...........i šta to zapravo znači.........pavke se mnogo nešto plaši ......to ne mož reši niko...samo on....

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Neko to stalno povezuje sa papirom i maticarem, a stvar je u zajednickom progresu veze, a ne u maticaru i broju dece. Ne vidim kako se covek zeli zadrzati na istom u toku 4, 5, 6 i vise godina. Ne mislim ni da je lakse raskinuti vezu posle 5 godina, emotivno, u odnosu na brak od 5 godina, s tim sto ce ljudi koji imaju zajednicko dete, kredite i konkretnu pomoc roditelja, mnogo vise da se bore za svoju vezu.

Učlanjen
    01.10.2007.
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    početak "vereni smo"...pa onda odgovori o prerastanju u "viši kvalitet"....to je sve jedno te isto...samo forma........ne meri se kvalitetet bilo čije veze brakom ili njenom doožinom......ili njegovom doožinom............nema tog metra....nego kvalitetom.....ne veze..nego tih ljoodi koju vezu čine........čim se neko pita da li treba da preraste u nešto...pitanje ukazooje na nesigoornost.......pa šta može da reši matičar....ako su ljoodi nezadovoljni..........u šta će da preraste onda........ta.....veza merena godinama........ozvaniči se ...šta se ozvaniči...........i šta to zapravo znači.........pavke se mnogo nešto plaši ......to ne mož reši niko...samo on....
    Prvo si na mojoj strani,a onda me teras da se zenim E necem, ovako mi lepacko

Učlanjen
    01.10.2007.
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio love4ever Pogledaj poruku
    Neko to stalno povezuje sa papirom i maticarem, a stvar je u zajednickom progresu veze, a ne u maticaru i broju dece. Ne vidim kako se covek zeli zadrzati na istom u toku 4, 5, 6 i vise godina. Ne mislim ni da je lakse raskinuti vezu posle 5 godina, emotivno, u odnosu na brak od 5 godina, s tim sto ce ljudi koji imaju zajednicko dete, kredite i konkretnu pomoc roditelja, mnogo vise da se bore za svoju vezu.
    Lepo si ovo rekla,mada neocekujem bilo kakvu pomoc od roditelja snalazimo se sami,radimo-rintamo i zivimo samostalno a i nisam za zajednicu jer nemoze se svima ugoditi,kad tad dodje do nesporazuma.

Slične teme

1. KOJA JE ZALJUBLJENOST DUŽA?
    Autor Psihologue u forumu Muškarci
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 07.11.2008., 20:18
  2. Veza..
    Autor JaH_G|rL u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 15.01.2008., 17:39
  3. kad je veza 'ozbiljna' veza
    Autor Jell u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 51