Padanje na foru: To nije bitno, bitno da je iskren/a.

Znate kako, to nisu samo kreteni, to su nevjerovatno iskompleksirani ljudi, ti prevaranti, ovi, oni...iz ovog ili onog razloga, priznali to oni ili ne!
Ja ne bih mogla iz poštovanja prema sebi biti u vezi/braku/šta već sa jednim čovjekom, i biti u šemi sa još nekim...ne bih lagala njih, lagala bih sebe da je sa mnom sve OK, kad mi očigledno nešto fali...mislim, zar ne?
Prvo završim jednu priču, pa počnem drugu...fair enough i prema meni i prema drugima! Ali to sam samo ja...:)
 
Prochitala sam uvodni post, mrzelo me da chitam temu.
Ja poshtujem i na neki nachin zahtevam da je moj partner iskren, po svaku cenu. Mnogo mi je lakshe da saznam od njega neshto nego da saznam sama...
Naravno, podrazumeva se da kad ulazim u vezu, ne biram partnere koji su skloni prevarama, preteranim izlascima, i divljanju, tako da se u startu eliminishe najveci deo verovatnoce da ce doci do prevare. E sad posle 5,6 i kusur godina, sasvim je logichno da nekome moze da se desi jedan ispad, i u tom sluchaju bih vishe cenila kad bi mi iskreno rekao. KApiram da bi pregurali krizu, u svakom sluchaju lakshe nego kad bi saznala. Tad bih ga sigurno 100% ostavila.
Ali to sam ja, svako ima svoje mishljenje i svoje stavove...
Nego da proshetam ja josh malo moju 'aljinicu...vrc vrc vrc :)
 
@Tema:

Nije bitno dal je iskren/a , bitno da je uradjeno to sto je uradjeno.Ovo-priznavanje prevare je :
a) da sebi olaksam savest
b) da s*k*e*nj*a*m partnera ( zbog kog god razloga,dal da mu skrenem paznju na sebe-jer mi ne pridaje dovoljno paznje jel,mozda je on mene prevario pa da mu pokazem da smo 1:1, da mu dokazem da sam riba i zele me na sve strane... )

Nijedan razlog nije pravi.Ako si vec to uradio-cuti,sto ne znam ne boli me.
 
Dal se jos kome osim meni desilo da je ikad u zivotu u drugarskim/ljubavnim/seksualnim vezama padao na partnerovu pricu tipa "prevario/la sam te/flertovao/la sam sa drugim/nesto trece sam uradio/la ali to je sve bila zaebancija, to je nevazno... " ciljajuci na to "bitno da ti vidis kako sam ja iskren/a pa ti to priznajem". Po logici je nebitne stvari - pa bile to i prevare koje su nebitne, nebitno pominjati... bitnije je pomenuti bitnije stvari. Isto tako je po logici moguce da ako te zena prevari dok si na brojd 5 mjeseci to nije isto kao da te prevarila kad si 2 mjeseca kod kuce.

Pomenuti nekome nesto nebitno, totalno je glupo, jer zasto pominjati nesto sto je bas tako nebitno?

Pomenuti nekome nesto sto je bilo i nece se ponoviti je isto tako glupo, jer sto ima da se prica o neponovljivim stvarima, ako su neponovljive...


Najgluplje od svega, vrhunac licemjerja u nekim malim ljudima, moze biti ona cuvena "to je bio samo seks" koja grebe usi i mozak. Kako bi ga tek prevarila da je bilo i jos necega, kad ga je varala sa nekim ko joj je interesantan samo za brzi seks? "On mi se ne svidja, ja sam sa njim spavala samo iz dosade" (kako bi tek spavala sa nekim ko joj se svidja da joj je bio pri ruci?). I 90% nas smo budale koje obicno oproste takve stvari bar jednom u zivotu bar nekome.

Kad bi bilo moguce da je zenama stalo do seksa na isti nacin kao i muskarcima, tj "JA ocu da j***m neku...", umjesto zenskog "ocu da NEKO je*e nesto, a to nesto da budem ja", onda bi takva opravdanja i mogla da se uzmu u obzir.

Imao sam specijalnu priliku da slusam kako zena na telefon kaze nekome (nemam pojma kom) "nisam te prevarila, kad, znas i sam da ceo dan radim", eeeeeeeeeeeeeeeeeE! ONA Mu ne kaze "nebi to uradila, ja zelim da ti budem verna, ni neznam kakvu priliku da imam odolela bih" nego kaze "nisam imala priliku" i to smatra opravdanjem!!!!????? tu nesto nije Ok.

Katastrofalnija igra rijecima, (mislio sam da su samo 2 3 zene dovoljno lude da to koriste, a uspostavilo se da je jos vise) je kad saznas nesto "posle mesec dana" a na pitanje (zna se koje) dobijas odgovor "pa nisi me pitao, pa sam mislila da je nevazno". Tad u momentu svatis da sva osjecanja koja si imao svo to vrijeme (ko zna koliko) ne odgovaraju realnosti, da ih ta osoba ne samo da nije zasluzila, vec je zasluzila suprotna.

Primjere suludih izjava ovakvih mozete stavljat na temu.

.shto ne znam ne moze me povrediti,shto znam moze me mnogo istripovati i od crva napraviti slona ,tako da vishe volim da mi se neshto precuti nego da mi se kaze neshto o chemu mogu imati dvojaka razmishljinja ,tako da i ja precutkujem neke stvari shto mislim da bi partnerku moglo povrediti.....
 
Uh, shto bi ja volela da mogu da razmishljam na takav nachin...:-|
Ja sam alergichna na precutkivanje, narochito shto uvek osetim kad neshto nije ok...

........i ja pomalo ,ali kad mi kaze neshto shto mi se ne svidja odmah pochnem da razmishljam shta li mi je sve precutala ,tako bolje da mi ne pominje neka stvari ,neke tajne valjda svi zadrzavamo za sebe jel samo tako i ostaju tajne ...
 
........i ja pomalo ,ali kad mi kaze neshto shto mi se ne svidja odmah pochnem da razmishljam shta li mi je sve precutala ,tako bolje da mi ne pominje neka stvari ,neke tajne valjda svi zadrzavamo za sebe jel samo tako i ostaju tajne ...

Ma ne radi se o tome da ce mi reci neshto shto mi se ne svidja. Jednostavno osetish kada ti neko parcijalno pricha, samo ono shto misli da zelish ili da bi trebalo da chujesh. Ne znam za druge, ali ja to vrlo dobro osecam. I obichno precutim, neko vreme, dok mi se ne prepuni chasha, a onda puknem...jbq...
 
Ma ne radi se o tome da ce mi reci neshto shto mi se ne svidja. Jednostavno osetish kada ti neko parcijalno pricha, samo ono shto misli da zelish ili da bi trebalo da chujesh. Ne znam za druge, ali ja to vrlo dobro osecam. I obichno precutim, neko vreme, dok mi se ne prepuni chasha, a onda puknem...jbq...

.....shvatam ali zato ni ne3zelim da pochinje da mi pricha parcijalno o nekom dogadjaju nek veshto promeni temu i idemo dalje ,to se podrazumeva samo oko nekih sitnica koje bi ja mogao pogreshno da protumachim ili su njoj bitnije nego meni ,ozbiljne stvari izadju same na videlo i tu nema nastavka .......
 

Back
Top