Najbolji srpski prehrambeni brendovi

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Ako najbolji, odnosno najpoznatiji brend podrazumeva i najbolji kvalitet, onda treba da se drzimo "Plazme" i da pijuckamo "Gorki list". Pravda piše - u Beogradu je svečanom dodelom nagrada zatvoren Sajam brendova, a posetioci su svojim glasovima odlučili da nagradu za najomiljeniji internacionalni brend dobije "Meser". Odlukom posetilaca, za najomiljeniji regionalni brend proglašen je, kako je saopšteno- "Tikveš" - Kavadarci, a za najomiljeniji domaći brend "Plazma". Nagrada za najbolji sveukupni nastup na sajmu pripala je brendu "Čokolino", druga nagrada za nastup pripala je kompaniji "La Golosa", dok je treću nagradu dobio "Vranac". Za najperspektivniji domaći brend proglašen je "Gorki list", dok je nagrada za najzapaženiji novi proizvod dodeljena korporaciji "Tigar".
Ja se izvinjavam zbog sopstvene neupućenosti, ali ja nemam pojma ko je "Meser", ne mogu da se setim šta oni rade... a što se tiče "Gorkog lista", bravo! Jedino imam strah da se Divac ne namerači da pazari i ovaj brend, jer onda ima da ode mast u propast :lol:
Btw, koji su vaši omiljeni domaći brendovi? Ili, s obzirom na temu, koje preporučujete a koje treba izbegavati? Hajde da se zadržimo na prehrani!
 
necu ti objasnjavati, a ne znas sta propustas... i ja sam za kajmak i prsutu, ko nije, i slaninicu zlatiborsku i klekovacu i sireve raznorazne, sve i svasta ispod saca, nego sam bas razmiljala o fabrickim proizvodima i gricko mi je nekako mlogo drag, jos od detinjstva, cudi me da ne znas sta je...
 
necu ti objasnjavati, a ne znas sta propustas... i ja sam za kajmak i prsutu, ko nije, i slaninicu zlatiborsku i klekovacu i sireve raznorazne, sve i svasta ispod saca, nego sam bas razmiljala o fabrickim proizvodima i gricko mi je nekako mlogo drag, jos od detinjstva, cudi me da ne znas sta je...


Ne pominji hranu, udavicu se u sopstvenim balama! :oops: ***, skoro 5 meseci sam u SAD i pocecu da sanjam domacu 'ranu!

Po meni Plazma je neprevazidjena, od uvoznih volim Cokolino! I da, smoki Soko Stark!
Ko bi rekao da imam 29 godina!:mrgreen:
 
A,najlepse zelje!?

Ni Milka ne moze da joj prismrdi.Kako volim najlepse zelje pa to se ne da recima opisati!!! :lol:

(i napolitanke,one cokoladne......u ljubicasto zutom pakovanju.......mmmmmmm)

...jedva sliku nadjo'........
 

Prilozi

  • c128_p1890m.jpg
    c128_p1890m.jpg
    7,1 KB · Pregleda: 9
  • vafel-small.jpg
    vafel-small.jpg
    14,6 KB · Pregleda: 9
ok plazma al bas toliko...nije
evo sta ja kupujem redovno a nekad sam narucivala(znaci sta mi najvise nedostaje)
jetrene carnex pastete
vranac
zdrepceva krv
smoki
najlepse zelje
yo-yo
i ne znam da li je to izaslo skorije ali sam pre dve godine pronasla i jako mi se dopala jedna verzija bombonica "smajli" :)
za cokoladni smoki nisam ocekivala da ce mi se svideti ali dobar je
 
sad si me podsetila... pre par godina u parizu setam sa jednom nasom koja naravno x god. nije zavirila u domace krajeve i izvucem smoki zaostao od puta (peceno pile i lukac sam pojela:mrgreen::mrgreen: khm, khm salim se ostavila sam ih u hotelskoj sobi :lol:)... i zena se odusevi, nije ga jela od detinjstva, kako mi je bila smesna soookiii :lol: morala sam ceo da joj dam;)
 
e razmisljala sam o toj temi limunado
neke stvari koje sam obozavala mi vise nisu kao tada
da li smo tada imali manje zahtevna nepca(milku su nam donosili samo gastarbajteri kad dodju na odmor) ili je to prosto nostalgija koja cini da se secamo u superlativu

ma,ne mislim da je tako...jer meni smoki više nije isti,tek od skoro...valjda je neko drugi kupio "soko štark" i uveo svoje promjene...

a "milka"iz inostranstva,nije ni slična ovoj kod nas...mislim da mi je "milka" kod nas najružnija čokolada...preslatka i nikako mi se ne sviđa...meni sve druge bolje od nje...
 
Ako najbolji, odnosno najpoznatiji brend podrazumeva i najbolji kvalitet, onda treba da se drzimo "Plazme" i da pijuckamo "Gorki list". Pravda piše - u Beogradu je svečanom dodelom nagrada zatvoren Sajam brendova, a posetioci su svojim glasovima odlučili da nagradu za najomiljeniji internacionalni brend dobije "Meser". Odlukom posetilaca, za najomiljeniji regionalni brend proglašen je, kako je saopšteno- "Tikveš" - Kavadarci, a za najomiljeniji domaći brend "Plazma". Nagrada za najbolji sveukupni nastup na sajmu pripala je brendu "Čokolino", druga nagrada za nastup pripala je kompaniji "La Golosa", dok je treću nagradu dobio "Vranac". Za najperspektivniji domaći brend proglašen je "Gorki list", dok je nagrada za najzapaženiji novi proizvod dodeljena korporaciji "Tigar".
Ja se izvinjavam zbog sopstvene neupućenosti, ali ja nemam pojma ko je "Meser", ne mogu da se setim šta oni rade... a što se tiče "Gorkog lista", bravo! Jedino imam strah da se Divac ne namerači da pazari i ovaj brend, jer onda ima da ode mast u propast :lol:
Btw, koji su vaši omiljeni domaći brendovi? Ili, s obzirom na temu, koje preporučujete a koje treba izbegavati? Hajde da se zadržimo na prehrani!

Meser je koliko ja znam proizvodi medicinske i industrijske gasove i ima veze sa Tehnogasom...Nisam bas u toku al sam tako cula pre neki dan na tv-u...
Moj omiljeni brend kad je klopa u pitanju je Plazma-bez premca.Smoki na drugom mestu...a kupujem i Fidelinku: testeninu i smrznuta testa.Odlicna su.Takodje moje dete obozava njihovu Superecu (perece u cokoladi!) i keksic Zoo u obliku zivotinjica.:)
 
nisam bash sigurna da je Plazma nasha....to je italijanski patent PLASMON koji je posle uvezhen kod nas..http://www.plasmon.it/prodotti/317_awPlasmon.aspx?pType=p&navType=full&idProdotto=6412&ageRange=
evo sad nadjoh da kod nas postoji od 1967,dok ovaj italijanski postoji od 1902...
imala sam priliku da probam Plasmon,i po ukusu ne mozhe ni da pridje nashoj Plazmi(objektivno gledano...),slichan je ukus,samo deluje kao da su ih ostavili duzhe nego shto bi trebalo da se peku,pa su malo pregoreni...
 

Back
Top