Vizija Jovana Deretica:Hristos govorio srpski

momiris

Početnik
Poruka
19
Iako sam odlucio da vise ne idem na predavanja "profesora"Jovana I.Deretica koja se odrzavaju u Novom Sadu,na Radnicom univerzitetu,ipak ne znam sta mi bi,sinoc odoh!

Tema je bila pismenost!

U prvom delu "profesor" je izlagao neka saznanja o nastanku pismenosti kod Srba,poredio je Vincasko pismo sa danasnjom Cirilicom,koristeci naravmo sistematizaciju koju je jos napravio prof. Pesic i neki drugi naucnici!Istina, postoji velika slicnost vincaskog pisma sa nasom cirilicom-22 slova identicna.Onda je on uporedjivao Vincasko pismo sa Grckim i Jevrejskim alfabetom vrsio poredjenja preko brojcane skale,iznosio neke teze o kojima bi se, u svakom slucaju, moglo diskutovati na sirem polju,ALI ONDA!

ONDA NA RED DOLAZI PRICA O ARAMENSKOM PISMU!PREMA ONIM TABELAMA I ARAMENSKO PISMO (bar kako je tamo prikazano,i ako je verovati istinitosti izvora tih prkaza)VRLO SLICNO SA VINCASKIM,22 SLOVA GOTOVA ISTA,I ONDA!

Onda Deretic kaze da se on dugo zanimao za aramenski jezik,imao je cak NEKE VIZIJE,i zakljucije da je ARAMEJSKI JEZIK USTVARI SARABEJSKI JEZIK,tj Srpski
,smo je neko skinuo S,i umesto B stavio M,Tako, kaze on, neka prica sta ko hoce i dokazuje sta hoce Hristos je govorio srpskim jezikom,a i on sam je bio ILIR ili Gal,sto ce reci SRBIN


I na kraju profesor Deretic dodaje da je Hristos poreklom iz jedne bogate porodice,da je skolovan u Aleksandriji,da je proveo dosta vremena u dva Indijska manastira pre nego sto jepoceo da propoveda, i da su svi apostoli prvo dosli u srbiju, i u sremskoj mitrovici osnovali crkvu,tako da je Srpska crkva primogena!zasto su dosli bas prvo u Srbiju,po Dereticu,razlog je vise nego jasan,i oni su svi odreda govorili aramejski tj. Sarabejski!Inace,kaze Deretic Hristos nije niznao Jevrejski!

Eto kad procitate ovo prekrstite se,nasmejte se,namrstite se,sto vec nadjete za shodno...
i ne zaboravite Najgora laz je poluistina!:-(:roll::mrgreen::D:rolleyes::shock:

Sad vidite kako ovaj covek u neke stveri koje jesu naucne,i o kojima bi se itekako moglo raspravljati,kao sto je Vincasko pismo,nastanak cirilice,vesto umotava ideje Indijske mistike,nje ejdza,i da bi to uverljivije izveo zabada klin izmedju Srba i Grka,smatrajuci Grke za narod koji su Srbima najvise zla naneli,izmedju ostalog,poslali Cirila i Metodija da kod Srba ubace glagoljicu,kako bi se potisnulo dotadasnje srpsko pismo kojeon zaziva Srbica!
 
@momiris

Pa dosta je strana na ovom forumu ispisano ne bi li se pokazalo da je taj čovek nedokresan...

Problem je što ima mnogo takvih kao što je on, budalastih inadžija koji bi sa svojim poluznanjima pristali i da su Aboridžini potomci Soraba i da je njihov jezik jedno od narečja "Srbice"... Čak bi iznašli i način na koji su otplovili do Australije i tamo se naselili.
 
ovo je bogohulenje sto on radi

Šta se podrazumeva pod bogohuljenjem u 21. veku i da li je to kažnjivo delo (prekršajno ili krivično).

A što se tiče tema, ništa me ne čudi. Svet, a i Srbija su puni budala i prevaranata. Neki zamajavju sa Nstradamusovim proročanstvima, neki sa vanzemaljcima....neki lupetaju kao dotični gosp.
Zanimljivo je što se uvek nađu ''somovi'' koji se upecaju na takve priče.
 
@momiris

Pa dosta je strana na ovom forumu ispisano ne bi li se pokazalo da je taj čovek nedokresan...

Problem je što ima mnogo takvih kao što je on, budalastih inadžija koji bi sa svojim poluznanjima pristali i da su Aboridžini potomci Soraba i da je njihov jezik jedno od narečja "Srbice"... Čak bi iznašli i način na koji su otplovili do Australije i tamo se naselili.


Ima tu mozda i neke veze, jer se australski premijer isto izvinio Abordjincima kao Tadic Hrvatima i Bosnjacima, i to na finiji englesnki poznati nacin, prvo pucaj, pa ako si pogresio reci sorry, premijer je vise puta rekao sorry. Jel tako?
 
I od svega vi tom dilei zamerate najviše neko šatro ''bogohuljenje''.

Pa ja sam veći bogohulnik od njega, volim da gledam mintipajtonovce- ''Žitije Brajanovo'' ''Isus Hrist Superstar'' itd..

Monty pyton je grupa komedijasa i samim tim njihovo delo ne treba shvatati ozbiljno! A ako neko gleda neku njihovu parodiju nije veci gresnik od onoga ko gleda reklame, parodije bar sadrze trunku istine :)
 

drugo iliti preostalo
je tolko glupo da necu da komentarishem :D

vec su svi popljuvali
al niko ne primeti ono prvo i prvo

(postoje neki crtezi, simboli, ovo ono
al... nisu iz istog vremena
mislim... nije nadjen ni 1 spis 8)
ti znaci su u rasponu od 1000 godina
i niko nezna znachenje

a da su identichni cirilici
to je tek glupost na kvadrat :D

+ cirilicu uradili grci
a konachnu verziju katolik sa shtulom 8)

nashi preci
jedino shto su pisano ostavili
to je onaj rimski(vlashki) deo (romanizovanih starosedeoca i importovanih legija i robova) porodichnog stabla
a to je chista latinica

slovenski deo
nije nishta pisao pre cirila i metodija 8)
)
 
drugo iliti preostalo
je tolko glupo da necu da komentarishem :D

vec su svi popljuvali
al niko ne primeti ono prvo i prvo

(postoje neki crtezi, simboli, ovo ono
al... nisu iz istog vremena
mislim... nije nadjen ni 1 spis 8)
ti znaci su u rasponu od 1000 godina
i niko nezna znachenje

a da su identichni cirilici
to je tek glupost na kvadrat :D

+ cirilicu uradili grci
a konachnu verziju katolik sa shtulom 8)

nashi preci
jedino shto su pisano ostavili
to je onaj rimski(vlashki) deo (romanizovanih starosedeoca i importovanih legija i robova) porodichnog stabla
a to je chista latinica

slovenski deo
nije nishta pisao pre cirila i metodija 8)
)

Crow uglacvnom se slažem sa tvojim riječima. Ipak bih rekao da su Ćirilo i Metodije zapravo napravili glagoljicu; a da je azbuka, pogrešno nazvana ćirilicom, zapravo staro slovensko pismo, čiju je univerzalnost nagrdio ćopavi austrijski špijun.
 
Iako sam odlucio da vise ne idem na predavanja "profesora"Jovana I.Deretica koja se odrzavaju u Novom Sadu,na Radnicom univerzitetu,ipak ne znam sta mi bi,sinoc odoh!

Tema je bila pismenost!

U prvom delu "profesor" je izlagao neka saznanja o nastanku pismenosti kod Srba,poredio je Vincasko pismo sa danasnjom Cirilicom,koristeci naravmo sistematizaciju koju je jos napravio prof. Pesic i neki drugi naucnici!Istina, postoji velika slicnost vincaskog pisma sa nasom cirilicom-22 slova identicna.Onda je on uporedjivao Vincasko pismo sa Grckim i Jevrejskim alfabetom vrsio poredjenja preko brojcane skale,iznosio neke teze o kojima bi se, u svakom slucaju, moglo diskutovati na sirem polju,ALI ONDA!

ONDA NA RED DOLAZI PRICA O ARAMENSKOM PISMU!PREMA ONIM TABELAMA I ARAMENSKO PISMO (bar kako je tamo prikazano,i ako je verovati istinitosti izvora tih prkaza)VRLO SLICNO SA VINCASKIM,22 SLOVA GOTOVA ISTA,I ONDA!

Onda Deretic kaze da se on dugo zanimao za aramenski jezik,imao je cak NEKE VIZIJE,i zakljucije da je ARAMEJSKI JEZIK USTVARI SARABEJSKI JEZIK,tj Srpski
,smo je neko skinuo S,i umesto B stavio M,Tako, kaze on, neka prica sta ko hoce i dokazuje sta hoce Hristos je govorio srpskim jezikom,a i on sam je bio ILIR ili Gal,sto ce reci SRBIN


I na kraju profesor Deretic dodaje da je Hristos poreklom iz jedne bogate porodice,da je skolovan u Aleksandriji,da je proveo dosta vremena u dva Indijska manastira pre nego sto jepoceo da propoveda, i da su svi apostoli prvo dosli u srbiju, i u sremskoj mitrovici osnovali crkvu,tako da je Srpska crkva primogena!zasto su dosli bas prvo u Srbiju,po Dereticu,razlog je vise nego jasan,i oni su svi odreda govorili aramejski tj. Sarabejski!Inace,kaze Deretic Hristos nije niznao Jevrejski!

Eto kad procitate ovo prekrstite se,nasmejte se,namrstite se,sto vec nadjete za shodno...
i ne zaboravite Najgora laz je poluistina!:-(:roll::mrgreen::D:rolleyes::shock:

Sad vidite kako ovaj covek u neke stveri koje jesu naucne,i o kojima bi se itekako moglo raspravljati,kao sto je Vincasko pismo,nastanak cirilice,vesto umotava ideje Indijske mistike,nje ejdza,i da bi to uverljivije izveo zabada klin izmedju Srba i Grka,smatrajuci Grke za narod koji su Srbima najvise zla naneli,izmedju ostalog,poslali Cirila i Metodija da kod Srba ubace glagoljicu,kako bi se potisnulo dotadasnje srpsko pismo kojeon zaziva Srbica!

cuj imao vizije.... mora da se napusio "onijeh" trava....
 

Back
Top