Koje su nauke nebuloze?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Koje su nauke nebuloze?

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Koje su nauke nebuloze?

Pa naravno one koje je stvorio covek.Sta mislite o ,zamislite egzotike tipa homeopatija ? i organizacione nauke?!!Nauke koje su se organizovale.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Homeopatija je jedna ogromna prevara.

Ko želi da sazna više neka pročita

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif

A da li si nekada bio kod PRAVOG homeopate? Ili si naleteo na nekog sarlatana koji te je samo obrtlatio?
    Meni je moj homeopata pomogao mnogo vise nego lekari specijalisti. Toliko od mene.

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio Sizif

A da li si nekada bio kod PRAVOG homeopate? Ili si naleteo na nekog sarlatana koji te je samo obrtlatio?
    Meni je moj homeopata pomogao mnogo vise nego lekari specijalisti. Toliko od mene.
    Dragi moj, ovo je forum za nauku.To sto ti mislis da ti je bas on pomogao moras dokazati.Verovatno bi smo nasli 99.99 % kojima nije pomognuto.Ako znas nesto, a verujem da znas o tome, da se u njihovim preparatima, gde razblazenje ide do u beskonacnost, uzima cista voda pa je jedino moguc placebo efekat

la la la
    Guest

Podrazumevano

Astrologija i hiromantologija. To ne mogu da podnesem, uzas!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Koje su nauke nebuloze?

Citat Original postavio Brale
    Pa naravno one koje je stvorio covek.Sta mislite o ,zamislite egzotike tipa homeopatija ? i organizacione nauke?!!Nauke koje su se organizovale.
    Sve nauke je stvorio covek. Nauka je vid ljudske delatnosti (blablabla i ostalo smece iz udzbenika sociologije).

A sad ozbiljno. Nijednu nauku ne smatram nebuloznom. Ali to je zato sto nebulozne stvari ne smatram naukama. Nauka po meni mora biti zasnovana na zdravom rasudjivanju i dobroj metodoloskoj osnovi. Zato, npr. astrologiju ne smatram naukom. Iako savremena naucna metodologija donekle preteruje sa rigoroznim kriterijuma statistickog dokazivanja, bolje je ici u tu krajnost nego u onu drugu.

Početnik
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio darkster
    Citat Original postavio Brale
    Sve nauke je stvorio covek. Nauka je vid ljudske delatnosti (blablabla i ostalo smece iz udzbenika sociologije).

A sad ozbiljno. Nijednu nauku ne smatram nebuloznom. Ali to je zato sto nebulozne stvari ne smatram naukama. Nauka po meni mora biti zasnovana na zdravom rasudjivanju i dobroj metodoloskoj osnovi. Zato, npr. astrologiju ne smatram naukom. Iako savremena naucna metodologija donekle preteruje sa rigoroznim kriterijuma statistickog dokazivanja, bolje je ici u tu krajnost nego u onu drugu.
    Pa,ne bih se bas slozio da je fizika,matematika,hemija.. bas u celosti delo coveka, kao sto su ekonomija,pravo i slicno.Mislim da red koji covek tu otkriva jeste nezavisan od njega.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Pa,ne bih se bas slozio da je fizika,matematika,hemija.. bas u celosti delo coveka, kao sto su ekonomija,pravo i slicno.Mislim da red koji covek tu otkriva jeste nezavisan od njega.
    Svejedno, covek se fokusira na otkrivanje vec postojecih zakona. E sada, zakoni matematike su postojali i mnogo pre coveka, a zakoni ekonomije i sociologije su nastali tek pojavom coveka. Ali u svakom slucaju bez coveka ne bi bilo ni jedne od tih nauka. Nauka je ono sto opisuje skup pravila i to smo mi stvorili; poreklo samih skupova pravila i zakona u ovom slucaju, bar po meni, nije bitno.

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio darkster
    Svejedno, covek se fokusira na otkrivanje vec postojecih zakona. E sada, zakoni matematike su postojali i mnogo pre coveka, a zakoni ekonomije i sociologije su nastali tek pojavom coveka. Ali u svakom slucaju bez coveka ne bi bilo ni jedne od tih nauka. Nauka je ono sto opisuje skup pravila i to smo mi stvorili; poreklo samih skupova pravila i zakona u ovom slucaju, bar po meni, nije bitno.
    Eh, voleo bih da propadne i ekonomija i sociologija...

Slične teme

1. Nebuloze marketing agencija
    Autor Стефан ИПХ u forumu Politika
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 08.02.2008., 14:36
  2. NEBUlOZE SA NOVIM FORUMOM
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Arhiva
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 03.03.2006., 18:58
  3. POKRETACI NAUKE
    Autor fizikus u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 7