Neredi u Sarajevu

Neredi zbog chega? Jel' to ono - 150 navijacha napalo Srbe . . . ?

Prije nekoliko dana u Sarajevu ubijen je nožem u tramvaju Hrvat Denis Mrnjavac (17.god)
od strane trojice Bošnjaka (17 18 i 19g). Nakon čega je organiziran miran skup protiv
nasilja na ulicama Sarajeva prije dva dana, koji je završio mirno. Protest je bio ispred
katoličke katedrale.
Ovo je nakon toga organiziran drugi protest od ne znam sad točno koga ispred
zgrade kantonalne uprave. Ovaj je izgleda završio nepredviđeno.
 
Stvarno me malo nervira sto svi u prvi plan stavljaju da je on bio Hrvat, on je nevina zrtva od budala koje su ga napale bez razloga, iako su ga prvi put u zivotu upoznali, neznajuci mu ni ime a tek naciju......
 
Prije nekoliko dana u Sarajevu ubijen je nožem u tramvaju Hrvat Denis Mrnjavac (17.god)
od strane trojice Bošnjaka (17 18 i 19g). Nakon čega je organiziran miran skup protiv
nasilja na ulicama Sarajeva prije dva dana, koji je završio mirno. Protest je bio ispred
katoličke katedrale.
Ovo je nakon toga organiziran drugi protest od ne znam sad točno koga ispred
zgrade kantonalne uprave. Ovaj je izgleda završio nepredviđeno.

Hvala na obavestenju!

Citao sam o tome u novinama. Nisam znao da je ovaj skup zato. I kakve su vesti ?
 
Okupio manji broj ljudi u odnosu na proteste u subotu te se nekolicina okupljenih odlučila protiv nasilja boriti nasiljem što je poslalo pogrešnu poruku sa današnjeg skupa.

Ozlijeđeno je tri policajca ima nešto i uhapšenih.

Istina je da ovo što kaže Vlado_s da ga ubojice nisu prije poznavale,
ali kako vjerovati tim policijskim vlastima koji iste ubojice oslobađaju????
 
Evo i nekih izjava ljudi iz Sarajeva, samo toliko da se stvori slika o kakvom je stanju riječ:

"Učenicima trgaju križeve s lančića ispred KŠC-a, jedna je časna sestra ošamarena, zapaljena je starica, napadnut franjevački provincijal, a sada ubijen i divan mladić, odlikaš, učenik generacije i nadareni glazbenik i sportaš, podsjeća Zastupnik u državnom Domu naroda Ivo Miro Jović.
"U ovom će vas gradu zaskočiti ako samo čuju hrvatsku riječ dodaje B. Jović, a konobar lokala "Metropolis" dodaje: Nekada nisi smio na Buća potok poslije 10 navečer, a sada ne smiješ niti na Alipašino. Možda je to tema koju ovim slučajem treba otvoriti."
 
hehe...svakom prema zasluzi...ko drugome jamu kopa, sam u nju pada...itd...itd...:D

Iskreno, zabole me sta se desava u muslimanskoj mahali...sta su trazili, to i dobijaju, a kome se ide tamo...bujrum izvol-te....:D

Mi imamo toliko svojih problema i vaznih dogadjanja vezanih za nasu zemlju, te mi nije jasno cemu cak i otvaranje ovakvih tema...dok se za nas vazne zatvaraju...ccccc:evil::arrow:
 
Pokret "Dosta!" pozvao je početkom ove sedmice gradonačelnicu Sarajeva Semihu Borovac i premijera KS Samira Silajdžića da do danas "hitno i neopozivo podnesu ostavke, jer su direktno odgovorni za stanje u Sarajevu, gradu u kojem noževima ubijaju mlade, bacaju bombe, pucaju ljudima u glavu i spaljuju starce".

'Fala qrcu da su se setili. Zadnjih mesec dana to Srajevo je bilo k'o Sajgon. Doduse, ne bi bilo zgoreg da su napomenuli da su svi ovi napadi bili etnicki motivisani, al' 'ajde.
 

Back
Top