Izuvanje po kucama

Razmisljam vec nekoliko dana o ovoj temi (ocigledno nemam pametnijeg posla :lol:).
Dakle izuvanje po kucama… Da li se kod vas gosti izuvaju, da li to zahtevate ili ne, da li se izuvate kada odete kod nekoga itd.

Ja nikoga ne teram da se izuva, cak i napomenem da ne moraju da se izuvaju, glupo mi je da nekome skidam cipele. Neki moji gosti to urade sami ali to su uglavnom ovi ”domaci”. Kada odem kod nekoga uvek pitam da li se kod njih izuva, bezveze mi je da udjem obuvena bez pitanja. Naravno da ne idem po blatu ali kada bacim pogled na ulicu u more pljuvacke i pticijih govanceta po kojima svakodnevno gazimo smuci mi se pomisao da to unosim u kucu. Bljak…:| Danas mi se zgadio jedan koji je hraknuo na ulicu, neko ce da stane u to i da raznosi okolo. :rolleyes:

Cula sam razne price tipa samo na selu se izuvaju jer idu po njivama i blatu. Mi u gradu se ne izuvamo, to je ”seljacki” itd. To mi je malo smesno jer je i u gradu strasno prljavo, ali dobro, to je sada nebitno… Zanima me i kako se ljudi sa detetom koje puza po kuci odnose prema izuvanju/neizuvanju gostiju?

Dakle sta vi mislite o temi? :)
Kupujes nove sandale ili stikle i ne znas da li treba da se izuvas po kucama jer mislis posto su nove nisu prljave? ili sta ocijuti tvojih kakvo izuvanje po kucama? ides na zurku neku pa se izuvas... po kucama? ubi boze ako je to normalno!
 
Zivimo u 21. veku, kakvo crno izuvanje. Djon na obuci je takav kakav je iz vise razloga, napolju je asfalt, u dvoristima dekorativni beton, ispred ulaza u domove postoje otiraci.

kod mene u kuci se ne izuvaju gosti
imam pse, pa su mi tepisi podignuti zbog lakseg i brzeg odrzavanja
ali ovo sto si napisao nema veze sa pamecu
pa ne izuvaju se ljudi samo zato sto unose blato, nego i bakterije
kad bi znao sta sve gamize po uglacanom kamenu, ne bi ti bilo dobro :)
 
kod mene u kuci se ne izuvaju gosti
imam pse, pa su mi tepisi podignuti zbog lakseg i brzeg odrzavanja
ali ovo sto si napisao nema veze sa pamecu
pa ne izuvaju se ljudi samo zato sto unose blato, nego i bakterije
kad bi znao sta sve gamize po uglacanom kamenu, ne bi ti bilo dobro :)
ovo mi lici na ono kad uvelicaju grinju x puta da prikazu kako su grozne i opasne
imamo i imunitet i to bolji nego da zivimo u hirurski sterilnim uslovima
 
kod mene u kuci se ne izuvaju gosti
imam pse, pa su mi tepisi podignuti zbog lakseg i brzeg odrzavanja
ali ovo sto si napisao nema veze sa pamecu
pa ne izuvaju se ljudi samo zato sto unose blato, nego i bakterije
kad bi znao sta sve gamize po uglacanom kamenu, ne bi ti bilo dobro :)

Чим ти се пцета мотају тамо где живиш, све је јасно.
 
Insistiranje gostiju na ne izuvanju/izuvanju je malograđanština, nekultura i nepoštovanje domaćna kod koga ste u poseti.

U dobrom delu Srbije/ex Jugoslavije to je deo kulture i običaja koji treba ispoštovati. U nekim delovima je izuvanje normalno i očekivano, kao što je normalno da operete ruke pre obroka, dok u nekim delovima zemlje ljudi se ne izuvaju.
Na tom nivou, uvek treba poštovati domaćina. Tome nema alternative, sem primitivizma.
U nekim delovima Nemačke je normalno podrigivati i puštati gasove za trpezom, da li bi vam bilo prijatno da imate takve goste za slavskom trpezom, koji glasno prde i podriguju ? Dakle nemojte mnogo da mislite, već ispoštujte domaćina i uljudno pitajte da li da se izujete. Kada idete u goste nosite urednu obuću i čarape, to bar nije teško.


Na nivou higijene ne izuvanje ima smisla ako imate kuću i stan, dovoljno velik da imate prostorije posebno namenjene za primanje gostiju. Tada nema potrebe da se gosti izuvaju.
Ako nemate veliki životni prostor, kao što većina nema, dakle živite u malom stanu gde je prostor za primanje gostiju u isto vreme spavaća soba, izuvanje je nešto što apsolutno ima smisla.
 
Poslednja izmena:
Kod mene apoteka, ne samo da pada izuvanje no i skidanje i oblacenje spec. kombinezona da mi ne izgule antichku cester sofu i palisander na podu... jedna greskom zapalila pljugu... uskraceno joj gostoprimstvo dok se ne skine sa poroka. Treba li da napomenem da za qaranje prvo pada tushiranje i skroz brazilska depilacija...
 
ebote,je l to svi koji se izuvaju imaju pocijepane čarape ? :shock: na ovoj temi ih ima bar tuce...
a naročito je bitan podatak da je dotična iz nekog sela kod jagodine...:lol:

Bitan je podatak jer se obicaj izuvanja sa sela i vuce. Ljudi na selu se izuvaju jer je izvesno da im je obuca prljavija.
Kako nisi zapazila da sam napisala i da je stomatolog po profesiji....
 
Poslednja izmena:
vd:
as in a wedge as in a plate.
and how can I be smart now?
is Kirby also vacuum?
I thought I would go to the Home Center in Usce, it seems to me that they have a large selection of vacuum cleaners, and it is not logical for me that they do not have these vacuum cleaners.
The vacuum cleaner is an essential household appliance, and one which many of us would struggle to live without. If you are buying your first vacuum, or are looking to replace your existing cleaner, then taking a few minutes to read the article will highlight some of the things you should consider.
 

Back
Top