maticna

250392duki

Primećen član
Poruka
576
e ovako...
imam maticnu ELITEGROUP/ECS K7S5A,procesor AMD AthlonXP 1700+ na ~1500MHz.koliko sam provalio,moj proc je otkljucan,i naravno da bih hteo da izvucem jos neki MHz iz njega.ali imam problem sa maticnom....

U BIOS-u postoji opcija za podizanje FSB/memorija na maximum 133/133 koja izvlaci default ovog proca ~1500MHz. ne postoje podesavanja za vecu magistralu ili mnozioc.

Na oc benchmarku sam pronasao uputstva kako da update-ujem BIOS i neke nezvanicne fleseve,ali da bih to uradio trebam da nadjem reviziju ploce,da bih nasao odgovarajuci fles.
(sa ovim verzijama biosa moguce je dodatno podesavanje magistrale i brzine memorije iz biosa)

Pregledao sam detaljno celu plocu,mnogo puta i nisam nasao nikakav podatak o reviziji.

jedino sto bi moglo da pomogne:



Oznaka BIOS-a:
Winbond
W49F002U12BN
1310I210649701SA


Na POST SCREEN-u (prilikom ukljucivanja) izbacuje sledece podatke:

K7S7A relase 09/20/2001 s (pri vrhu ekrana)


62-0920-001347-00101111-040201-SiS735-K7S5A




da li neko ima neku ideju kako da saznam koja je revizija ove ploce?
hvala unapred


pozz svima
 
e ovako...
imam maticnu ELITEGROUP/ECS K7S5A,procesor AMD AthlonXP 1700+ na ~1500MHz.koliko sam provalio,moj proc je otkljucan,i naravno da bih hteo da izvucem jos neki MHz iz njega.ali imam problem sa maticnom....

U BIOS-u postoji opcija za podizanje FSB/memorija na maximum 133/133 koja izvlaci default ovog proca ~1500MHz. ne postoje podesavanja za vecu magistralu ili mnozioc.

Na oc benchmarku sam pronasao uputstva kako da update-ujem BIOS i neke nezvanicne fleseve,ali da bih to uradio trebam da nadjem reviziju ploce,da bih nasao odgovarajuci fles.
(sa ovim verzijama biosa moguce je dodatno podesavanje magistrale i brzine memorije iz biosa)

Pregledao sam detaljno celu plocu,mnogo puta i nisam nasao nikakav podatak o reviziji.

jedino sto bi moglo da pomogne:



Oznaka BIOS-a:
Winbond
W49F002U12BN
1310I210649701SA


Na POST SCREEN-u (prilikom ukljucivanja) izbacuje sledece podatke:

K7S7A relase 09/20/2001 s (pri vrhu ekrana)


62-0920-001347-00101111-040201-SiS735-K7S5A




da li neko ima neku ideju kako da saznam koja je revizija ove ploce?
hvala unapred


pozz svima
Jel ovako izgleda ta Maticna:
Ako je takva onda ti je 99,9% Revisija 3.01 ali pogledaj gde mozes da nadjes Revisiju:http://www.ecs.com.tw/extra/productinfo/MB.htm
 
hvala,naflesovao sam bios i super ide.

procesor mi je xp1800+ na 1,53GHz(default)

podigao sam magistralu na 138 i dobio XP1900+ na 1.59ghz


i radi stabilno na toj frekvenciji...

kada modignem magistralu na 143 dobijem xp2000+ na 1.67ghz,ali mi se racunar restartuje prilikom ucitavanja windows,nekad nece da prodje post screen,a kada sam pokusao da reinstaliram windows,zaglavio je kod loading files,znaci na pocetku.

da li vredi da pokusavam ponovo da reinstaliram sistem?

hvala
 
A sta imas? Cini mi se da ta ploca nije za klokovanje:( a sa tim rezultatima samo ces napraviti probleme(u vidu restartovanja i nestabilnosti)..dobit ti je 50-60Hz na 1500:shock:(10% je 150Hz;))


ima samo opciju za podesavanje magistrale i memory timings.

dobit je 50-60MHz jer je 10%150 mhz


ukoliko budem podigao voltazu,valjda cu moci da podignem malo vise
 
moze mala pomoc?
Moj savet-Nemoj pokusavati da ga Klokujes jer stvarno ne ide:http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/ecs-k7s5a.html:)
Upropastices Procesor,Ram i ko zna sta jos(jer se sa Klokovanjem Procesora skoro sve komponente klokuju).A sa CpuCool je tesko raditi zato sto se recimo trazi PLL i jos druge stvari a moze da se desi da ti ne cita dobro Temperature i da ne ukljucuje Kulere i onda...(znas sta se desi)Ostavi sve kako jeste pa kad skupis malo love kupi nesto novije i onda pokusaj da klokujes!
To ti je moj savet a koliko vidis i drugi su ti to isto predlozili.;)
 

Back
Top