Ljubomora

mislim da je ljubomora uglavnom vezana za neke nase licne strahove,traume iz detinjstva i sl.
Ne znam da li je neko od vas ikada bio bolesno ljubomoran,ali to stvarno truje i dusu i mozak.
svesna sam da to moram da rascistim sama sa sobom.pokusavala sam,ali ponekad jednostavno ne mogu da se iskontrolisem,kao da djavo udje u mene...uopste mi nije jasno kako da iskontrolisem to..
 
mislim da je ljubomora uglavnom vezana za neke nase licne strahove,traume iz detinjstva i sl.
Ne znam da li je neko od vas ikada bio bolesno ljubomoran,ali to stvarno truje i dusu i mozak.
svesna sam da to moram da rascistim sama sa sobom.pokusavala sam,ali ponekad jednostavno ne mogu da se iskontrolisem,kao da djavo udje u mene...uopste mi nije jasno kako da iskontrolisem to..

Ne treba da se kontrolises, to nije prava rec, to bi znacilo da guras pesnicom u sebe, sto je jos gore, prava rec je da treba da "isteras djavola" tj. strahove, al' moras da im nadjes koren.
Pa svi smo mi ponekad ljubomorni, ali po intezitetu ljubomore i moci/nemoci da sobom vladamo, moze da se zakljuci koliko smo zdravi/bolesni iznutra.
 
nego, george, kamo moja čokolada?
Bajadera-5.jpg

Izvoli..samo reci na koju adresu doneti ;)
 
Treba još dodati opasnost koja može doći sa ljubomorom a to je nekotrolisana agresija koja može prouzrokovati i tragične posledice.Ali opet ponavljam ljubomora dolazi kao i velike ljubavi iznenada kao "četnik iza krivine".

Не постоји љубомора која се појави тако ни из чега, одједном. То је нешто што или постоји у човеку или не постоји...а вуче корене из детињства, из усађеног или неусађеног осећаја да смо вредни као особе и достојни нечије љубави и посвећивања.
Они који то не добију у детињству, цео живот проведу страхујући од тога да нису довољно добри свом партнеру и да ће их он преварити чим му се укаже прилика. Они не могу да поверују да су заиста некоме вредни и да су заиста вољени и зато стално трагају за доказима да их тај неко не воли довољно.
 
Ни мала ни велика љубомора нису добре ни за кратке ни за дуге везе...

Баш бих волела да чујем који су то добри аспекти ''мале љубоморе''?
 
Ne treba da se kontrolises, to nije prava rec, to bi znacilo da guras pesnicom u sebe, sto je jos gore, prava rec je da treba da "isteras djavola" tj. strahove, al' moras da im nadjes koren.
Pa svi smo mi ponekad ljubomorni, ali po intezitetu ljubomore i moci/nemoci da sobom vladamo, moze da se zakljuci koliko smo zdravi/bolesni iznutra.

I sta kada nadjem koren?
 

Back
Top