Radim neradnim danima..

nindza52

Zainteresovan član
Poruka
309
Dan državnosti Srbije 15. februar biće neradan dan, prema Zakonu o državnim i drugim praznicima.

Da li je normalno, ljudski, moralno, pravicno, lepo...... da mi moramo, po naredjenju da idemo u petak da radimo ?


Dacu oglas u novinama...
Vlasnici velikih i malih preduzeca.. Ako imate problem sa neradnim danima, praznicima i vikendima.. pozovite nas iz VS jer mi radimo upravo tada !

:rolleyes:

Ogorcen sam ! ! !
 
Imas pravo na "uvecanje zarade za rad drzavnim i verskim praznikom"... pa trazi od nadleznih da ti obracunaju u platu. Posle ces videti na listicu jesu li odradili... Ako nisu, tuzi k-danta za "krsenje prava iz radnih odnosa"... pa nek zalegne za svog personalca/finansistu...
 
Imas pravo na "uvecanje zarade za rad drzavnim i verskim praznikom"... pa trazi od nadleznih da ti obracunaju u platu. Posle ces videti na listicu jesu li odradili... Ako nisu, tuzi k-danta za "krsenje prava iz radnih odnosa"... pa nek zalegne za svog personalca/finansistu...

Pametno , tacno...
Mada, svi kukamo kako nas "zakidaju" a ko je iskreno ovakve po predpostanjene nam "male stvari " gurao te izgurao do kraja...
Nesho sam pesimista....
 
Dan državnosti Srbije 15. februar biće neradan dan, prema Zakonu o državnim i drugim praznicima.

Da li je normalno, ljudski, moralno, pravicno, lepo...... da mi moramo, po naredjenju da idemo u petak da radimo ?


Dacu oglas u novinama...
Vlasnici velikih i malih preduzeca.. Ako imate problem sa neradnim danima, praznicima i vikendima.. pozovite nas iz VS jer mi radimo upravo tada !

:rolleyes:

Ogorcen sam ! ! !


pa takav ti je posao, sta bi hteo... da lekari nerade taj dan pljuvao bi po njima ceo dan!

kao da si ti jedini koji radi na taj dan!
 
12.02. 2008. АКЦИЈА „ОТВОРЕНИ ДАН“ У СОМБОРУ, ВАЉЕВУ, ЗАЈЕЧАРУ И ПОЖАРЕВЦУ

Поводом обележавања 15. фебруара – Дана Војске Србије, у среду, 13. фебруара биће одржана акција „Отворени дан“ у центрима за обуку у Сомбору, Ваљеву, Зајечару и Пожаревцу. Капије касарни биће отворене од 8,30 до 14,30 часова.

Посетиоцима ће бити приказани наоружање и опрема јединица, оспособљеност и увежбаност за извршавање задатака, а имаће прилику и да разговарају са војницима и старешинама o животу и раду у Војсци Србије.

Позивамо грађане Сомбора, Ваљева, Зајечара и Пожаревца да посете касарне и друже се са припадницима Војске Србије.

http://www.vojska.mod.gov.yu/index.php?action=fullnews&id=323
-----------------------
Можда сутра одем до аеродрома да видем шта има од технике и нешто да уфотографишем. :mrgreen:
 
prepisao sam ovo na papiric

Sad lepo baci taj papiric.
Ne nadaj se da ces nesto naplatiti,ako oni nece da isplate.Zavlacice te i razvlaciti u upravnom postupku,a onda ce ti reci da podneses tuzbu nadleznom sudu.Advokat ce da te kosta kao 3-4 takve dnevnice pa ces se posle cesati po glavi i razmisljati kakav je to sistem koji rad kaznjava.To sam shvatio kad sam par UP doveo do kraja nakon 2 godine cekanja.Uzasan sistem,bio sam ocajan,dok nisam pregoreo.
 
ja jesam profesionalac ali nisam mazga koja ne razmislja. prefesionalizam ne iskljucuje da mogu da razmisljam.. a kad razmisljam dolazim do zakljucka da je idiotski raditi na neradan dan..
ja bih razumeo da postoje kontrolne staresine na taj dan.. kao i dezurne lekare koji su spomenuti..ali da svi odreda po naredjenju rade, e taj detalj ne razumem..
 
Ne ustrucavaj se nego trazi svoje!
Ima li jos neko da je UP-om trazio da mu se plata isplacuje po Zakonu o VJ?
Je l' se iko usudio to da pise svom k-dantu? Sada, Vrhovni sud Srbije zbog tog propusta ponistava pravosnazne presude i ljudi vracaju pare!
Sto se tice lekara i nas, imamo pravo na "dodatak na pripravnost" u iznosu od 10% od cene radnog sata, ZA SVE SATE KADA NISMO NA POSLU! (jer smo u obavezi da "poslodavcu" budemo dostupni non-stop,u vanradno vreme)
 
ja jesam profesionalac ali nisam mazga koja ne razmislja. prefesionalizam ne iskljucuje da mogu da razmisljam.. a kad razmisljam dolazim do zakljucka da je idiotski raditi na neradan dan..
ja bih razumeo da postoje kontrolne staresine na taj dan.. kao i dezurne lekare koji su spomenuti..ali da svi odreda po naredjenju rade, e taj detalj ne razumem..

podrzavam te u otpunosti. puno sam slobodnih dana drzavi otpisao na teret federacije iz rodoljubivih razloga. nesto se ne secam sta je ona meni otpisala, pa sam odlucio da promenim filozofski pravac....
 
o kud spomenu to.. meni je to omiljena prica..
od 1999 do 2003 godine sam skupio 50 dana prekovremenog rada koje nisam mogao da iskoristim iz razloga sto su stalno bile neke kontrole, neki radovi, tereni... u dogovoru sa tadasnjim komandirom baterije, poceo sam da koristim po 5 dana mesecno..i trajalo je to 2 meseca dok k-dant nije stopirao recima..sta se taj navadio ...
onda ja lepo objasnim da ja imam zaradjenih 50 dana ( puta 8 casova je 400 sati..)... i ispadne frka.. te ja sam postao k-dant tada i tada.. sto te nisu pre pustali.. ja ti priznajem samo 12 dana.. nakon ogromnih svadja i histerija i pretnji kadrovskim promenama i cega sve ne.. naredio je da ja iskoritim sve sto imam ( ukljucujuci i godisnji ) do 31.10. u 2 dela - tada je bio jun...
i tako ja odem 27.06. na odmor i slobodne dane i vratim se 04.08 pa ponovo odem 29.08. i vratim se 03.11. K-dant br je u medjuvremenu naredio da se vratim ali posto je u pitanju bio GO, nisu mogli da mi prekidaju mada su slali telegrame i ostalo...kevi pretili da ce me izbaciti.. ( jos cujem svog k-dira kako se dere da ce me na ulicu izbaciti ako se ne vrtim ).. naravno posto sam u prijavio naveo da cu biti na moru, onda su usledili pokusaji da me kazne .. zasto nisam naveo adresu.. ali posto ni ostali kad su isli na more nisu ostavljali adrese ( a i glupo je ) onda sam imao alibi ..i eto..preziveo sam to...u Raski sam bio jedini slucaj takvog tipa..A onda je dosla 2007 i arhiviranje..za 77 dana neprekidnog rada od 08.06. do 23.08. ( radno vreme mi je bilo od 07.00 do 19.00 nekad i duze, nekad i malo krace ako pobegnem da me niko ne vidi..svaki dan ukljucujuci i subote i nedelje,, non-stop .. )sam ostvario 42 dana prekovremenog rada.. na stranu to sto nisam imao 12 sati odmora iymedju 2 radna dana, to sto nisam radio 4 sata prekovremeno vec vise, to sto nisam radio do 10 sati sedmicno prekovremeno vec vise, to sto nisam imao 24 sata u jednoj sedmici slobodno.....najbolnije mi je bilo kad sam presao u novu jedinicu.. ostalima koji su radili tamo sa mnom i ostali u Raski su dani priznati, pola je placeno..a meni ? ja sam morao da dokazujem da je tako bilo.. i ne samo sto sam dokazivao, vec su proveravali tamo u Raski moju potvrdu.. i na sve nacine me ometali da iskoristim te dane... do sada sam iskoristio oko 20 dana...
pa neka mi neko kaze da ja svojim razmisljanjem nisam za vojsku.. da nisam patriota.. da ne volim svoj poziv.. da uticem negativno... ma je***e se gospodo... ajde malo da se organizujemo...ja ga vec nekoliko puta uzastopno primam...
 
Ne ustrucavaj se nego trazi svoje!
Ima li jos neko da je UP-om trazio da mu se plata isplacuje po Zakonu o VJ?
Je l' se iko usudio to da pise svom k-dantu? Sada, Vrhovni sud Srbije zbog tog propusta ponistava pravosnazne presude i ljudi vracaju pare!
Sto se tice lekara i nas, imamo pravo na "dodatak na pripravnost" u iznosu od 10% od cene radnog sata, ZA SVE SATE KADA NISMO NA POSLU! (jer smo u obavezi da "poslodavcu" budemo dostupni non-stop,u vanradno vreme)

nazalost kolega moram da te razocaram, tih 10% pripada samo onima koji dezuraju u sistemu takozvanog kucnog dezurstva, ti (a bogami i ja) za svoju pripravnost imas cuvenih 25% od osnovnog koeficijenta koji pokriva sve od premestajao do prekovremenog rada (za neke stvari koje pokriva cucemo tek za par godina, kad zavrse sa kreativnim tumacenjem zakona)
 

Back
Top