Za koji od ova dva leka biste se vi odlucili?

Merkur

Početnik
Poruka
16
Osoba se leci od napada panike i depresije vec vise godina.
Osoba je pokusala vise puta da ne uzima lekove, pokusala je i sa alternativnom medicinom, ali se napadi i teska stanja uvek iznova vracaju.

Dve alternative su sada pred njom:
1. Prozak jedna tableta od 20 mg - ujutru
ILI:
2. Nozinan 2 mg uvece

Osoba uspeva da smiri simptome samo jednim od ovih lekova - dakle nisu joj potrebni oba u isto vreme.

KOJA OD OVE DVE ALTERNATIVE JE STETNIJA, ODNOSNO KOJA JE POVOLJNIJA NA DUGE STAZE U SMISLU UZGREDNIH DEJSTAVA NA ZELUDAC, SRCE, CEO ORGANIZAM I SVE DRUGE RIZIKE?
 
ne znam sta da vam kazem, slazem se sa doktorkom i ja sam bila protiv uzimanja pogotovo antidepresiva. ali posle niza remisija, posle 7 godina "bacenih u vetar"...mada mislim da su mi ipak pomogle, ja sam morala da krenem sa prozakom, ovaj drugi lek mi je skroz nepoznat, barem ovde u srbiji, jedino ako nije pod drugim nazivom...ja sam trenutno zadovoljna, nije da nema napetosti, ali svi su napeti, vidite vreme u kojem zivimo.....pila sam prvih 7 meseci samo 10mg procaka, a od pre nekog vremena 20mg ujutru i dobro je......
od cega pati vasa poznanica ili ta osoba?
naravno pisite ako vam ili njoj nije tesko da o tome prica a mislim da trebaju svi koji imaju ove probleme da pricaju/pisu o tome..zbog njih a i drugih..

hvala....i puno srece u borbi i da sto pre postanemo "slobodni".......
 
Za PROZAK-Gost:
Slazem se sa Vama da svi trebaju otvoreno o tome govoriti. Evo vec veceras cemo vise o tome mi napisati iz naseg ugla.
Jedno pitanje za Vas: KAZETE DA STE PILI PROZAC OD 10 MG. DA LI POSTOJI TABLETA ILI KAPSULA OD 10 MG ILI STE JE VI PREPOLOVILI POSTO OVDE GDE MI ZIVIMO NISMO NASLI TAJ LEK U DOZI OD 10, A BAS NAM JE TREBAO - Dakle, kako ste Vi to resili? Hvla na odgovoru.

Za NEVESELU:
Ne mogu se sloziti sa Vama da je "krajnje neozbiljno" traziti odgovor na ovo pitanje koje je u topicu, dakle koje smo mi postavili.
Pre bih rekao da je KRAJNJE NEVESELO stalno citati komentare takvog tipa, da ne treba pitati ovo, ne treba pitati ono... Sta onda treba pitati? Samo ono sto ce se nekome uklapati u njegovo neveselo ili veselo stanje i raspolozenje?
 
evo: ukratko, znam i ja da postoje samo kapsule od 20mg, ali moj terapeut je bio za varijantu da prvo vidimo kako ce on delovati na mene, pa sam ja kapsulu od 20mg otvarala i delila na pola, kao narkoman, znam da je tako izgledalo..ali bas me briga kada mi je sada dobro.....znaci otvorim kapsulu sve istresem u kasikicu, podelim na pola i to je to...ostatak vratim u istu i problem je resen.
stvarno sam i ja bila protiv lekova, ali kada vidite da ste poceli da gubite nadu u svakom smislu, a to znaci i pored seansi, grupnih terapija, kognitivno-bihevior terapija, ma ne znam ni ja cega da se to stalno vraca, rekla sam sebi, e sada idu lekovi na red...i da sam znala ranije da ce mi biti ovako kako jeste sada, a dobro mi je odavno bi ih uzela..i verujte ne mislim o tome da neki profitiraju od toga ili ne.....vec sam srecna jer sam slobodna u svakom smislu......

pozdrav iz beograda......
 
Merkur:
Osoba se leci od napada panike i depresije vec vise godina.
Osoba je pokusala vise puta da ne uzima lekove, pokusala je i sa alternativnom medicinom, ali se napadi i teska stanja uvek iznova vracaju.

Dve alternative su sada pred njom:
1. Prozak jedna tableta od 20 mg - ujutru
ILI:
2. Nozinan 2 mg uvece

Osoba uspeva da smiri simptome samo jednim od ovih lekova - dakle nisu joj potrebni oba u isto vreme.

KOJA OD OVE DVE ALTERNATIVE JE STETNIJA, ODNOSNO KOJA JE POVOLJNIJA NA DUGE STAZE U SMISLU UZGREDNIH DEJSTAVA NA ZELUDAC, SRCE, CEO ORGANIZAM I SVE DRUGE RIZIKE?


Ovo ovdje nije pijaca....U zavisnosti od tipa panično-depresivnih epizodadređuje se terapija OD STRANE PSIHIJATRA!!!
 

Back
Top