Opera, problem
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Opera, problem

Zainteresovan član Sherlock Holmes (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Opera, problem

Koristim Operu i IE7. Vise mi se dopada Opera i cesce je koristim medjutim imam problem kada hocu nesto da skinem sa neta a na Operi sam. Nesto hoce da skine a nesto ne (kada kliknem na neki download, izbaci mi samo prozor sa puno nekih brojeva i slova). Sve to na IE skida bez problema.
    Na primer kada sam na youtube preko IE automatski mi se nudi da skinem klip sa Real player-om dok se na Operi ne nudi.
    Takodje neke sajtove nemogu da otvorim na Operi, tj. nemogu u potpunosti da otvorim (ne vide se neke slike ili se necuje muzika u pozadini).
    Pretpostavljam da je u pitanju neko podesavanje. Ako neko moze neka pomogne.
    Hvala.

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Podrazumevano Re: Opera, problem

Hm ... po tvojoj proceni IE7 ima sve sto ti treba.
    A ti imas IE7 i operu. Opera ti ne valja.

Zašto jednostavno ne koristis samo IE :?

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Sherlock Holmes Pogledaj poruku
    Vise mi se dopada Opera i cesce je koristim

Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Radije bih da koristim Operu a i nervira me sto ne mogu da je podesim.
    Cilj mi je da nju podesim da bih mogu normalno da je koristim a IE mi se jednostavno ne dopada. Ako neko zna nesto neka napise.

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ti si sad svasta napricao i to moze razumeti samo onaj ko je imao identican problem,pa i tad moze doci do zabune.
    Koji su to sajtovi?Daj link toga sto hoces da skines,da ljudi vide pa ako neko zna da ti pomogne.Ovako sa nesto,neko,nekad,negde...nece ici nikako.

E sad nagadjam.Neke web stranice su pravljene tako da se u IE otvaraju lepo i sve se fino vidi kao sto treba.IE koristi neke standarde koji su tako reci prevazidjeni ali ljudi jos uvek to koriste prilikom pravljenja stranica.Mozilla ili Opera je cini mi se tuzila Microsoft zbog toga.E sad ko se bavi web dizajnom ce ti reci vise o ovome.Uglavnom opera i mozilla nemogu kako valja da otvore takve stranice.Mozda ovo i nije slucaj kod tebe.Mozda taj niz slova,kukica,brojeva ima veze sa fontom,a mozda samo treba da reinstaliras operu i sve ce biti u redu.

Nisi dao dovoljno informacija i zato nemoze da se ustanovi sta je tacno problematicno.Male su sanse da neko sad slucajno pogodi.

Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio mornar_popaj Pogledaj poruku
    Ti si sad svasta napricao i to moze razumeti samo onaj ko je imao identican problem,pa i tad moze doci do zabune.
    Koji su to sajtovi?Daj link toga sto hoces da skines,da ljudi vide pa ako neko zna da ti pomogne.Ovako sa nesto,neko,nekad,negde...nece ici nikako.

E sad nagadjam.Neke web stranice su pravljene tako da se u IE otvaraju lepo i sve se fino vidi kao sto treba.IE koristi neke standarde koji su tako reci prevazidjeni ali ljudi jos uvek to koriste prilikom pravljenja stranica.Mozilla ili Opera je cini mi se tuzila Microsoft zbog toga.E sad ko se bavi web dizajnom ce ti reci vise o ovome.Uglavnom opera i mozilla nemogu kako valja da otvore takve stranice.Mozda ovo i nije slucaj kod tebe.Mozda taj niz slova,kukica,brojeva ima veze sa fontom,a mozda samo treba da reinstaliras operu i sve ce biti u redu.

Nisi dao dovoljno informacija i zato nemoze da se ustanovi sta je tacno problematicno.Male su sanse da neko sad slucajno pogodi.

Evo dacu neke primere:

Evo link : http://www.interfejs.tv/tekst.asp?id=207
    Kada sam na Operi, odem na ovu adresu i kliknem na download

Prilog 32613

I onda se desi ovo:

Prilog 32614

Jos jedan primer:

Kada sam na youtube sa IE, a posto imam instaliran Real Player, on mi nudi da skinem klip, evo ovako:

Prilog 32615

a kada sam sa Operom na youtube, toga nema:

Prilog 32616

I jos, kada odem na bilo koji sajt koji ima muziku u pozadini, ona se u Operi ne cuje, dok se na IE cuje.

Eto sad, ako je malo jasnije. Ako neko zna, dobro, ako ne, opet dobro.
    Hvala na trudu.

Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Nesto nisam dobro uradio. Stavio sam slike kao prilog a sad priloga nema. Probacu sutra opet.

Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Evo dacu neke primere:

Evo link : http://www.interfejs.tv/tekst.asp?id=207
    Kada sam na Operi, odem na ovu adresu i kliknem na download

Slika 1.

I onda se desi ovo:

Slika 2.

Jos jedan primer:

Kada sam na youtube sa IE, a posto imam instaliran Real Player, on mi nudi da skinem klip, evo ovako:

Slika 3.

a kada sam sa Operom na youtube, toga nema:

Slika 4.

I jos, kada odem na bilo koji sajt koji ima muziku u pozadini, ona se u Operi ne cuje, dok se na IE cuje.

Eto sad, ako je malo jasnije. Ako neko zna, dobro, ako ne, opet dobro.
    Hvala na trudu.

Opet sam poslao slike, nadam se da ce se sada videti.

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Nesto ti nije u redu sa tim prilozima.Slike mozes ovde da kacis http://imageshack.us/ .Dace ti nekoliko linkova nakon uploada pa izabeti Thumbnail for forums (1).

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Nesto nisam dobro uradio. Stavio sam slike kao prilog a sad priloga nema. Probacu sutra opet.
    Tebe bas ne mrzi...
    Pa probaj u podesavanjima za operu...Imas i kojekakve blokatore.

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Najbolje da sacekas nekog ko koristi operu pa da vidi o cemu se radi.Ja sam je korisito davno ali jako kratko vreme.Nekako mi vise lezi firefox,navikao sam se.
    Predpostavljam da je ovde resenje drugog problema.A ovo prvo neznam stvarno,morao bi videti u operi a mrzi me da inst

Učlanjen
    17.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ej, skinuo sam Netscape i svidja mi se. Opera je moja proslost a posebno IE. Salim se malo ali Netscape je prilicno dobar ili mi se cini zbog promene.

Nov član snoop11 (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Koristim Operu i IE7. Vise mi se dopada Opera i cesce je koristim medjutim imam problem kada hocu nesto da skinem sa neta a na Operi sam. Nesto hoce da skine a nesto ne (kada kliknem na neki download, izbaci mi samo prozor sa puno nekih brojeva i slova). Sve to na IE skida bez problema.
    Na primer kada sam na youtube preko IE automatski mi se nudi da skinem klip sa Real player-om dok se na Operi ne nudi.
    Takodje neke sajtove nemogu da otvorim na Operi, tj. nemogu u potpunosti da otvorim (ne vide se neke slike ili se necuje muzika u pozadini).
    Pretpostavljam da je u pitanju neko podesavanje. Ako neko moze neka pomogne.
    Hvala.
    Ne mogu da ti pomognem oko podesavanja, ali mogu ti reci samo jedno PREDJI MA FIREFOX!!!!! Mnogo je bolji!! Opera je mnogo "pokochena"

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Sherloche sad kad si krenuo u potragu za drugim browserom probaj i firefox.Imas gomilu adona da je prilagodis tvom ukusu i potrebama.Mogucnosti su velike.
    http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:1
    Mozes je podesiti da ima sve korisnije funkcije koje ima opera.

Treba probati vise programa da bi na kraju mogao da se opredelis za neki koji ti odgovara i koji zadovoljava tvoje potrebe.
    Naravno treba imati u vidu i ono sto ljudi kazu da neki nije bas dobar,odnosno da je neki drugi bolji,ali samo ako navedu konkretne razloge odnosne rezultate nekog konkretnog testiranja.

Zainteresovan član N175 (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Sve sto treba da uradis (kada ti izbaci ta slova) je da na link kliknes desnim i odaberes save target as i krenuce ti normalno download. Sto se tice sajtova na kojima ti nesto ne radi (to su obicno igre shockwave) to je zato sto se shockwave player nije integrisao u Operu (nece da se integrise, zasto ne znam) i onda ti trazi taj plug-in. Za takve igre koristi IE, takodje sto se tice videa sa youtube-a real player se nije integrisao u Operu.

Mada za skidanje video fajlova sa neta postoji youtube downloader http://youtubedownload.altervista.org/ koji pored youtube-a skida i sa mnogih drugih sajtova (metacafe, google....)

Slične teme

1. Opera problem !!!!!
    Autor stjepanovic_ns u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.03.2005., 17:47
  2. Opera v7.6 problem
    Autor VoXman u forumu Softver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.11.2004., 16:25
  3. Problem Opera
    Autor djus u forumu Softver
    Odgovora: 7