NACIONALISTI vs. EVROPEJCI

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Do pre nekoliko dana sam ludeo od tog cepanja Srbie na primitvnu i modernu, nazadnu i progresivnu, prostu i prefinjenu itd.

Medjutim, krajem prosle nedelje sve je promenio jedan govor. Govor Erika Kartmana pred stanovnicima South Parka, koji su se nasli bas u istoj situaciji kao mi u Srbiji, mada sukobljeni oko rata u Iraku.

ISTA STVAR! Jedni-rokeri, hipici, pacifisti; drugi-kantri, brdjani, militantni...

Na vrhuncu sukoba pojavljuje se Erik Kartman i kaze:

,,Danas sam nešto shvatio. Ovu zemlju su osnovali neki od najumnijih mislilaca koje je svet ikada video. I oni su znali jedno: da zaista velika zemlja može da uđe u rat i da se istovremeno pravi da ne želi. Vama, ljudima, koji ste za rat, su potrebni demonstranti. Zato što zbog njih izgleda kao da ovu zemlju čine razumni, brižni pojedinci. A vama, ljudima, koji ste protiv rata, vama trebaju ovi nacionalisti, jer, da se čitava naša zemlja sastoji samo od mlitavih demonstrantskih pizdi, zaas bi nas sredili. Zato su naši preci odlučili da nam trebaju oba. To se zove ,,i jare i pare”.
Naši preci žele da svi znate da se slobodno ne moramo slagati, dok god se slažemo da Amerika je.. kevu!"

Pa tako je valjda OK da i kod nas bude tako, dok god se razumemo da smo na istoj strani.

'Ajde, pa da ste mi svi zivi i zdravi, bez obzira na stranacku pripadnost! :lol:
 
Slažem se sa tim, ali zaboravljaš građanski NVO sektor, i uz to LDP. To bi trebalo da budu "evropejci"... mada mi se čini kao da tu ima negativnog prizvuka u kontekstu u kojem autor uvodne poruke piše tu reč.

Kako sad izvuce negativan prizvuk iz ovog posta, keve ti?! :-O

Nisam ja kriv sto to ,,evropejci" zvuci malo... Pretpostavljam, kao sto meni zvuci ,,Srbijanci".

Ne ubrajam tu ljude koji su za ulazak u EU. Iskreno, pitam se ima li stvarno onih koji su protiv.

Tu podrazumevam ovu struju koja je spremna na svaki moguci kompromis za ulazak u EU, ljude za koje ne postoji uslov koji ne bi ispunili, ma kako ponizavajuc i iracionalan bio, dok god to obecava clanstvo u EU.
 
подела на националисте и европејце је бесмислена
човек може истовремено бити и једно и друго, једно друго нужно не искључује
али паметан и....
 

Back
Top