Windows home na windows server 2003

Hehe ... kod mene ima par računara koji imaju xp home licencu ( sve sa nalepnicom i cdom ) ali koriste xp pro divljaka. Pošto je to u firmi, čuo sam da kreću neke provere piraterije od windows-a,preko offica pa sve do najsitnijih programa ( Crna Gora je u pitanju )
Za office cu da resim problem, kupicu 1 licencu i staviti na server pa sta god bude trebalo da se radi radice se na serveru preko remote desktop-a ;)

E sad, mene zanima da li da opet instaliram home da bi isprobao da li radi remote desktop ili da kupujem PRO.
Neko mi je rekao da ne radi preko home-a :)

A inače, imam i kupljene licence za kačenje više kompjutera na server preko RD-a.
 
Da. Plaćali smo 7 licenci po 95 € .. sad nam treba još 5 ...

Jer onako čim je bio admin nakačen i još jedan user ko se treći poveže izbaci onog sto je radio do malopre :)

Ma to je sve greška izpočetka. Uzeli smo server i oni su nam napravili domen. Svi kompjuteri da rade u domenu. A naš programer nam je menjao program ( program koji koristimo za šifre, račune, knjigovodstvo, carine itd itd ) da radi preko RD-a ...

A pošto je lakše naći karadžića nego našeg programera morali smo da menjamo sve da radi preko rd-a :)
 
Trenutno nemam Home verziju kod sebe, ali ako ides preko WORKGROUP mislim da neces imati problema sa kacenjem na server, ali ako ides preko domena onda ce simati problem, jer mislim da u Home verziji nisu podrzani neki servisi koji rade sa mrezom, tako da ce ti trebati Pro verzija.
 
Trenutno nemam Home verziju kod sebe, ali ako ides preko WORKGROUP mislim da neces imati problema sa kacenjem na server, ali ako ides preko domena onda ce simati problem, jer mislim da u Home verziji nisu podrzani neki servisi koji rade sa mrezom, tako da ce ti trebati Pro verzija.

Svi servisi koji rade sa mrezom su podrzani, samo sto home ne moze biti deo domaina, znaci na podrzava Kerberos, LDAP...
 

Back
Top