Don't break my heart again....

divIja u srcu

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.447
.... like you did before..."


Slusam Whitesnake i pade mi na pemet da vas pitam, da li vam se desilo da vam ista osoba slomi srce vise puta, ako jeste, kako i zasto se to desilo, vasa losa procena, previse ste dobri ili ste jednostavno....ne znam ni ja....:razz:
Da li postoji osoba kojoj bi oprastali i oprastali, nekog na kog ste slabi i kome bi oprostili ponovo i to svesno?
 
A jesi li joj oprostio?
Pa naravno da nije.
Da joj je oprostio, ne bi prema njoj osecao to sto je i naknadno osecao.
Osecanja gajis prema nekome u situaciji gde mislis da nesto dugujes (figurativno receno), ili da ti taj neko nesto duguje, da moze i treba jos da se pruzi. Oprostaj podrazumeva da si raskrstio sa svime i pomirio se situacijom, sto prevashodno znaci da covek oprasta sebi sva ocekivanja, misli i dugovanja, a ne drugome.
 
uhhhh...valjda je muskaricima na ovoj temi mnogo lakse, oni nekako stvari zovu pravim imenima...
meni se desilo to da mi je slomio srce ponovo i ponovo.... a zasto? pa, pretpostavljam zbog lose procene... ocekivala sam, da posto se vec toliko "ulazem" u tu vezu, nekako mora i da se vrati...
pa, lepo objasnim da me to i to boli, mislim da smo to resili, kad ono- sve ispocetka...
naravno, svi imamo svoje granice...u jednom trenutku sam otisla i nikada nisam oprostila do kraja...ni sebi ni njemu...
mozda je bitno da kazem da smo 7 godina bili zajedno, nije da se nisam trudila...
 
hm,ne znam..taj izraz slomljeno srce mi je nekako prejak i pretezak...ne znam da li mi je ikada neko slomio srce uopste...za to je neophodno da imas jaka osecanja prema nekome i da te taj neko bas povredi...mislim da se srce ne slama u pukoj zaljubljenosti ili gresim :?
 
Pa naravno da nije.
Da joj je oprostio, ne bi prema njoj osecao to sto je i naknadno osecao.
Osecanja gajis prema nekome u situaciji gde mislis da nesto dugujes (figurativno receno), ili da ti taj neko nesto duguje, da moze i treba jos da se pruzi. Oprostaj podrazumeva da si raskrstio sa svime i pomirio se situacijom, sto prevashodno znaci da covek oprasta sebi sva ocekivanja, misli i dugovanja, a ne drugome.



Julijane, ne znam sta da kazem, osim da se slazem s tobom.:razz:
 
Ako ne racunam one veze kada sam bila mladja(kada mi je sve izgledalo kao kraj sveta)
ne, nije mi niko slomio srce, sto ne znaci da nece(puj puj)
a sto se tice oprastanja...e pa to zavisi od toga sta treba da se oprosti...
mada cini mi se da sa godinama imam vecu toleranciju,mislim da bih sada oprostila i nesto za sta sam ranije mislila da ne bih ni u ludilu...
oprostila bih, ali zaboravila...e pa to je vec nesto drugo.
 
Ma jeste.
Ali zato shto sam ja to tako dozvolila,tj. nadala sam se i zzelela i ochekivala da se stvari promene.
I oprostila sam jer su moje povrede nastale kao posledica mog stanja duha a ne tudjih akcija.
Tako da vam kazzem...niko vam ne mozze slomiti srce...ako prihvatate realne okolnosti...slama se samo ako tvrdoglavo insistirate na sopstvenom scenariju.
 

Back
Top