slučaj HOBBIT i Evolucija (fosil koji obara teoriju o ljudskom nastanku)

i bas obara evoluciju?

Pa ukazuje na to da ovaj fosil nije nastao do Homo erectusa. Dakle, postoji indicija da je u pitanju nova ljudska vrsta. A što se tiče obaranja teorije evolucije, ona je već davno oborena, a ovo samo još više potvrđuje njenu netačnost, jer je to samo jedna od mogućih TEORIJA, ne zaboravi. Osim toga, ne znam da li si upućen, ali nedavno su naučnici otkrili i otisak stopala čoveka u vreme dinosaurusa, kako to objašnjavaš ?

Detaljnije o ovom fosilu:

http://www.zvjezdarnica.com/?akcija=dnm&id=96
 
bilo je na dicoveryju pre neki dan i rekli su da je zena ciji je to kostur bila bolesna

Zastarela informacija. To je bilo prvobitno mišljenje. Međutim, kasnijim istraživanjima došlo se do zaključka da nije bolovala devojčica/žena od mikrocefalije. Utvrdili su na osnovu kalupa unutar fosila glave koji su napravili i laserom snimili, tako da jasno pokazano da nema indicija da je mozak bio bolestan.
Osim toga, još jedna činjenica pobija mogućnost bolesti od mikrocefalije, a to je da se ona bavaila intelektualnim radom, tj. orudje koje je korišćeno za lov i rad je bilo veoma prefinjeno i inteligentno, a ko je oboleo od mikrocefalije ne može se baviti takvom vrstom posla. Osim toga, izmereni su ljudi u tom kraju, i svi su po prirodi bili nižeg rasta.
To su samo neki detalji koji mnogo govore.
 
Pa ukazuje na to da ovaj fosil nije nastao do Homo erectusa. Dakle, postoji indicija da je u pitanju nova ljudska vrsta. A što se tiče obaranja teorije evolucije, ona je već davno oborena, a ovo samo još više potvrđuje njenu netačnost, jer je to samo jedna od mogućih TEORIJA, ne zaboravi.

jeste, oborena je u glavama onih koji su tu i tamo culi za nauku.....
a to - sta je teorija, procitaj ovde http://www.psc.ac.yu/bilten21/12.html#teorija
mislim da ces se iznenaditi sta nauka podrzameva pod teorijom....


Osim toga, ne znam da li si upućen, ali nedavno su naučnici otkrili i otisak stopala čoveka u vreme dinosaurusa, kako to objašnjavaš ?

mislis na onu podvalu mestana (u USA bese?) da bi se privukli turisti i naucnici?
da, upucen sam..
 
jeste, oborena je u glavama onih koji su tu i tamo culi za nauku.....
a to - sta je teorija, procitaj ovde http://www.psc.ac.yu/bilten21/12.html#teorija
mislim da ces se iznenaditi sta nauka podrzameva pod teorijom....

Da li su i ovi ljudi "tu i tamo čuli za nauku" ?:

ИМАНУЕЛ КАНТ (1724-1804)
"Бог мора постојати јер без Њега се не би могло разумети ни откуд је материја нити откуд законитости у њој."

МИХАИЛО ПУПИН (1854-1935)
"Не,ја не верујем да постоји Бог.Но,ја знам да Он постоји!И то ми је једино знање што има неку вредност од свег мог знања."

АЛБЕРТ АЈНШТАЈН (1878-1955)
"Што више истражујем космос све више верујем у Бога."

ЧАРЛС ДАРВИН (1809-1882)
"Има нечег узвишеног у таквом гледишту на живот,у коме је толико усађених моћи,а које је Творац у почетку удахнуо у само неколико облика или само у један облик."

МАКС ПЛАНК (1858-1947)
"Није никаква случајност што су баш највећи умови свих времена били и дубоко религиозни...Између науке и религије нема никакве противречности.Оне имају заједничку лозинкуSick#1053;апред ка Богу-."

ISAK NJUTN "Veličanstveno je Njegovo Carstvo Nebesko" (natpis na knjizi starom spisu)
(posle je taj spis kupio na aukciji Džon Majnard Kejnz čuveni ekonomista) preneo na Univerzitet (mislim Kenbridž, a posle je spis smešten u jedan muzej)

"Sad znam da Bog postoji!" (Ajnštajn nakon slušanja Mocartovog koncerta, skocio i rekao tu recenicu)

"Šta želite?" pitali su Ajnštajna; "Ovaj svet je jedna bašta, ali ta bašta ima svog Baštovana. Želim da uhvatim njega na delu" (Ajnštajn, pred kraj života je pokušavao da otkrije FORMULU koja bi dokazala postojanje Boga)

"Od Srema do Njujorka svugde sam nailazio na prst Svevisnjeg" (Mihailo Pupin)

Tesla, Mocart, Hese, Dostojevski itd....ima ih dosta....a eto kao što ti reče "tu i tamo su čuli za nauku"....


"Dve vrste ljudi znaju Boga: ljudi sa
smirenim srcem, svejedno da li su
pametni ili glupi, i ljudi doista
razumni. Samo ljudi gordi i osrednje
pametni ne znaju Boga."

---------------------------------------------------

"Nemogućno je samo razumom shvatiti
šta je Bog i šta je duša u čoveku,
isto tako teško je zamisliti da Boga nema
i da nema duše u čoveku."

---------------------------------------------------

Paskal francuski fizičar i filozof
 
naravno da su culi.
a izvlacenje njihovih izjava iz konteksta je opste poznati "argument" za kojim potezu kreacionisti kada im ponestane drugog materijala za izvrtanje i iskrivljivanje....

Ne, ne samo da su čuli, nego su se duboko bavili naukom, mnogo dublje nego što to neki vide. A onaj ko nema argumenata si zapravo ti, zato i iskrivljuješ istine, nastojeći da prikažeš svetu da oni to što su rekli, nisu tako mislili. Ali ISTINA se nikada ne može ubiti, ona će uvek isplivati na površinu.

Toliko od mene. Ne bih sa tobom više da polemišem.
 
Zastarela informacija. To je bilo prvobitno mišljenje. Međutim, kasnijim istraživanjima došlo se do zaključka da nije bolovala devojčica/žena od mikrocefalije. Utvrdili su na osnovu kalupa unutar fosila glave koji su napravili i laserom snimili, tako da jasno pokazano da nema indicija da je mozak bio bolestan.
Osim toga, još jedna činjenica pobija mogućnost bolesti od mikrocefalije, a to je da se ona bavaila intelektualnim radom, tj. orudje koje je korišćeno za lov i rad je bilo veoma prefinjeno i inteligentno, a ko je oboleo od mikrocefalije ne može se baviti takvom vrstom posla. Osim toga, izmereni su ljudi u tom kraju, i svi su po prirodi bili nižeg rasta.
To su samo neki detalji koji mnogo govore.

cini mi se da su na tom kosturu izmerili zapanjujuce mali volumen lobanje i da je to bio jedan od argumenata u korist mikrocefalije. mislim da je ta zena imala cetiri puta manju zapreminu mozga od prosecne danasnje. sto se tice pronadjenog oruzja i alata, to ne dokazuje da ga je ta zena/devojka koristila. u tom kraju zive niski ljudi, ali su u proseku pola metra visi od zene ciji je kostur pronadjen!
 
Jao, pa vec se zna da je Bog stvorio coveka prema svom liku, a da je covekolikog majmuna i druge zivotinje stvorio, kako mu je palo na pamet.
Po svom liku? Dakle, pedofil, sizofrenicar, nepromisljen u maloj meri genijalan, prosecno sposoban da prezivi, nasilan, tesko kontrolisan, osvetoljubiv, nemilosrdan, predator, mucitelj... da nastavim sa opisivanjem tog lika?
 

Back
Top