Frutarijanstvo

E sad, indijski orah raste u Srednjoj i Juznoj Americi. :lol: Sta znam, neizostavan je sastojak nekih recepata, npr. mleven sa solju i belim lukom je odlican za posipanje makarona i "makarona" od tikvica...

Izgleda primamljivo, stim da se so moze izostaviti. Kada se baci na stepenicu pojede je celu. Namirnice poseduju natrijum u dovoljnoj kolicini zadovoljavajuci potrebe organizma i bez slanika.
 
panda-4-update-supermarket-fight.gif
 
Nego sam lepo (evo sad već po treći put) pitala čemu služe očnjaci, ako smo predodredjeni da isključivo jedemo biljke.

Nisam htela pitanjem ništa da dokažem (od kad se pitanjem nešto dokazuje?) nego sam samo na njega očekivala logičan odgovor. Očigledno ga ovde nisam dobila, tako da ga više ni ne očekujem. Pozdrav

naši očnjaci su prilagođeni grizanju plodova
uzmi jabuku da testiraš
 
Meso sadrzi holesterol koji je uzrocnik kardiovaskularne bolesti, bolesti koja na godisnjem nivou pokosi vise ljudskih zivota od kancera.
Kod voca je obrnuto, prelazeci na frutarijanstvo dolazi do poboljsanja zdravstvenog stanja cak i kada je svaka nada izgubljena.

fatkidstaketwo.jpg
 
Pa normalno da Marina koja valja blendere i sokovnike može da priušti put oko sveta. Problem je što stvara utisak da je frutarijanstvo nedostižno i skupo, a uopšte ne mora da bude. Sasvim normalno živim i bez duriana, molim lepo. I imam seckalicu/blender od 4500, sasvim dovoljno za jedan raw obrok dnevno a može i za više.
 
Veganska lazanja
• Približno 200 g testenine za lazanju
• 2 paketa od po 300 g smrznutog seckanog spanaća
• 450 g mekog tofua
• 450 g tvrdog tofua
• 1 kašika smeđeg šećera
• 1 / 4 šolje sojinog mleka
• 1 / 2 kašičice belog luka u prahu
• 2 kašike limunovog soka
• 3 kašike mlevenog svežeg bosiljka
• 2 kašičice morske soli
• Litar sosa od paradajza

Priprema:
Pripremite testo za lazanju prema uputstvu na pakovanju. Ocedite pažljivo i stavite po strani. Zagrejati pećnicu na 350 stepeni. Iscedite spanać. Stavite tofu, smeđi šećer, sojino mleko, beli luk u prahu, limunov sok, bosiljak i so u blender i izmiksirajte. Prekrijte dno posude za pečenje tankim slojem sosa od paradajza, a zatim slojem rezanaca. Postavite sloj pola tofua - pola spanaća. Nastavite u istom redosledu, koristeći polovine preostalog sosa od paradajza, testenine i smese tofua i spanaća. Za kraj prekrijte preostalom testeninom i pospite preostalim sosom od paradajza.
Pecite 25 do 30 minuta dok se na sosu nisu pojavili mehurići.
 
Nisam vegeterijanac, ali... Kad smo kod blendera... Ja imam neki stari, pukla mi je posuda. Može da radi, ali curka na tom mestu i... malo je nezgodno pošto se vremenom izlomio i onaj patent za uključivanje... I pre nekog vremena, naletim na buvljaku na sjajan "Tefal"-ov blender, sve na mestu, odlična plastika, nigde oštećenja. Pitam Cigu: "Pošto?", on kaže "500"
Tad sama sebi kažem: "Budalo, pa naravno da je neispravan", i nešto slično kažem i njemu. On autoritativno kaže: "Ja kažem da radi!" i meni to bi simpatično i kupim ga.
Dođem, uključim - naravno da ne radi.
Ali..
Imamo jednog majstora koji je po struci električar za kućne uređaje. I popravio ga je :)
Blender radi savršeno... nema šta ne bućkam u njemu.
Pre neki dan mi se baš dopala kombinacija šargarepe, jabuke, pomorandže, limuna i đumbira.
Otprilike 2 veće šargarepe, 2 veće jabuke, 2 pomorandže, sok od jednog limuna, komadić (neka bude 1,5cm dužine) korena đumbira, čaša vode (posle dodavati po želji i ukusu).
Pošto su mi jabuke bile kiselije, dodala sam i kašičicu meda... nemam pojma da li je dozvoljen u vegeterijanskoj ishrani, ali svakako postji adekvatna zamena.
 
Osobe koje jedu meso u svakom trenutku imaju najmanje kilogram nesvarene hrane koja truli u digestivnom traktu. Krvotok apsorbuje toksine koji nastaju procesom truljenja sto vodi do alergija, osipa, glavobolja i mucnina.

Kada se ukombinuju namirnice koje se ne vare dobro zajedno, kao sto su meso i krompir, snicle i jaja ili sendvici sa sirom i sunkom, dobar deo obroka se ne svari vec ostaje da truli u zeludcu. Pored toga sto meso koja truli u vasim crevima uzrokuje smrdljive gasove i truje vam krvotok, prdezi takodje mogu da budu indikator razlicitih zdravstvenih problema.
 
Mnoge promene se dešavaju kada smo na voćnoj dijeti. Oči postaju jasne i sjajne. Koža postaje čista i baršunasta. Vid se poboljšava i boje postaju intenzivnije. Kako se uši pročišćuju, sluh se poboljšava pa možemo postati osetljiviji na prejake zvuke. Čula mirisa i ukusa postaju istančanija. Vrlo malo vode nam nam je potrebno za hidraciju, jer nas voće napaja. Mokraća je čista i bez mirisa. Prirodan miris tela je jako prijatan.

Casopis “Zdrav život” br. 67
 
ne znam zasto se moji postovi brisu..kada kamael iznosi laze, jer prdeze izaziva pasulj (po tome je i poznat), a i neko povrce tipa karfiola...zbog prisustva sorbitola.

drugo zasto se brise moj post u kome kazem da moji ocnjaci itekako mogu da pregrizu kosti i hrskavice. ako covek tvrdi da su nasi ocnjaci predvidjeni za glodanje plodova...eto cudo jedno kako moji mogu da se izbore i sa kostima i mesom.

trece brise se kada kazem da je voce cist secer fruktoza koja u organizmu prelazi u glukozu i podize nivo secera u krvi i time izaziva glad i ubija pankreas, koji naglo obara nivo secera u krvi i tako u krug do pojave dijabetesa, posto s eistrosi insulin, koji mi nemamo neograniceno. za razliku od proteina iz mesa koji deluju blagodetno na organizam i stabilizuju kako secer, jer ne iritiraju pankreas.
 
ne znam zasto se moji postovi brisu..kada kamael iznosi laze, jer prdeze izaziva pasulj (po tome je i poznat), a i neko povrce tipa karfiola...zbog prisustva sorbitola.

drugo zasto se brise moj post u kome kazem da moji ocnjaci itekako mogu da pregrizu kosti i hrskavice. ako covek tvrdi da su nasi ocnjaci predvidjeni za glodanje plodova...eto cudo jedno kako moji mogu da se izbore i sa kostima i mesom.

trece brise se kada kazem da je voce cist secer fruktoza koja u organizmu prelazi u glukozu i podize nivo secera u krvi i time izaziva glad i ubija pankreas, koji naglo obara nivo secera u krvi i tako u krug do pojave dijabetesa, posto s eistrosi insulin, koji mi nemamo neograniceno. za razliku od proteina iz mesa koji deluju blagodetno na organizam i stabilizuju kako secer, jer ne iritiraju pankreas.
Brisu se postovi na temi koja je namenjena frutarijancima, a koji veze sa tim nacinom ishrane nemaju, vec su postavljeni sa ciljen da provociraju i podsticu raspravu na vecitu temu.
Na podforumu "kulinarstvo" ima mali milion tema za "svastojjede" ukljucujuci i one cisto gurmanske, pa ne postoji ni jedan jedini razlog da na ovm mestu pisemo o ulozi ocnjaka i njihovim sposobnostima da komadaju meso.
Svako je slobodan da misli sta hoce i jede sta hoce, ne postoji razlog da se ulazi u nepotrebne konflikte na temi gde frutarijanci razmenjuju svoja iskustva.
 
Ne koristimo pcelinji med jer je izmet. Pravimo med od maslacka. Kod spravljanja istog treba se drzati starih recepata.
Pa sad moglo bi se zestoko diskutvati na temu meda i sta je zapravo med.
Ono sto meni nikad nece biti jasno je odakle tolika iskljucivost i potreba da se nipodastava, potcenjuje, vredja nesto sto se ne uklapa u nas nacin rezonovanja i shvatanja.
Na svetu je napisano jako mnogo knjiga na temu ishrane, uradjeno jako mnogo naucnih radova od strane uceenih, obrazovanih, strucnih ljudi i svaki ima nekog smisla. Apsolutna istina ne postoji, svako od nas prihvata ono sto mu se ucini najprikladnije, ali to i dalje ne znaci da za hranu koju ne jedemo treba upotrebljavati terminologiju koja joj ne prilici.
Onda nije ni cudno kad se pojave oni koji imaju potrebe da sa vama polemisu i nipodastavaju vas izbor.
 

Back
Top