Храбар човек умире само једном, кукавице хиљаду пута

Vladeta

Početnik
Banovan
Poruka
13
Када се помене борба за своју земљу, расрбљена гомила одмах иступа са ставом како су они мудри, разумни, те да због тога не желе рат. Наравно, при томе најжешће нападају оне који би да бране своју земљу, док шиптарима и осталима потпуно дају за праву и не замерају им на тежњи за отимање туђег. Сав страх који им прозвижди кроз тело и натера им језу у расрбљена срца, прикривају кроз нападе на Србе. Јад је то и беда људска. Много више бих вас разумео када бисте отворено рекли оно што јесте: ми смо кукавице, побегли бисмо и на крај света, само немојте да нас терате да нешто бранимо. Бојимо се, умиремо од страха.

Не бојте се, нећемо да вас терамо. Од вас би на бојном пољу било више штете него користи.

Али знајте:

Храбар човек умире само једном, кукавице хиљаду пута.
 
Ipak kukavica zivi "vecno"....dusevno umire svaki dan....kao primer "vrednosti" koje ne spadaju u moralne (bar one koje je zivot svojim trajanjem ili beskonacnim obnavljanjem ispisao i stvorio kao m.vrednosti)........ a umire fizicki ili telesno samo jednom (prirodno ili neprirodno)....................a medju iste mozes staviti i poltrone, ulizice, interesdzije, vazale, ili i one kojima je moto "postojim samo ja".............ma i ovo je dosta...........
 
Slazem se da ako je rat apsolutno neizbezan ne treba bezati, ali ne d'o ti bog da iskusis tako nesto.

Najvise volim kad mi dodju ovako neki da mi trabunjaju o hrabrosti, najcesce nalozeni klinci (koji su to videli na tv-u ili igricama) i zene (kukavice po prirodi)
Od toga mi se sere...

Nek vam je lep zivot.

Baš tako. Sve junak do junaka.:roll:
 
na kraju cje da ispadne da bi ratovali da bi chuvali mir, i tako neshto.

hipici. :lol:

We make war so we can live in peace
Wise man in times of peace prepars for war

за оне који не говоре енглески
Ми стварамо рат да бисмо живели у миру-не могу се сетити чије су ово речи
Мудар човек се у миру спрема за рат- ово мислим да је рекао Сократ или тако неко
 
Boj ne bije srce u junaka, više, boj bije svijetlo oružje...A ono nije kod nas...

поента те изреке је (оне праве не ове твоје измењене) да је оружје направљено да човеку олакша ратовање, ипак све на крају се своди да на човека зар не? Пилот најсавременијег авиона се може уплашити и побећи, јел тако? На крају крајева мислим да је Наполеон рекао да се битка добија 3/4 духом, а 1/4 оружјем.....
 
Када се помене борба за своју земљу, расрбљена гомила одмах иступа са ставом како су они мудри, разумни, те да због тога не желе рат. Наравно, при томе најжешће нападају оне који би да бране своју земљу, док шиптарима и осталима потпуно дају за праву и не замерају им на тежњи за отимање туђег. Сав страх који им прозвижди кроз тело и натера им језу у расрбљена срца, прикривају кроз нападе на Србе. Јад је то и беда људска. Много више бих вас разумео када бисте отворено рекли оно што јесте: ми смо кукавице, побегли бисмо и на крај света, само немојте да нас терате да нешто бранимо. Бојимо се, умиремо од страха.

Не бојте се, нећемо да вас терамо. Од вас би на бојном пољу било више штете него користи.

Али знајте:

Храбар човек умире само једном, кукавице хиљаду пута.

Za cega da gines? Za novog Arkana koji ce se preko leseva mladih ljudi koji nizasta nisu krivi obogatiti?! Za novog Slobu?! Za njihove suicidne ideje?! Za "Veliku Srbiju"?!

"I nocas gledam u zvezde. Pitam se, sta je sudbina?
Drhtaj u grudima. Zemlja vecito zedna za suzama
i bol sto obuzima. I nocas cekamo Godoa na stepenistu metroa
-sanjam sivo. A sanjao bih zivot...
O Boze, cije to grehove skupo placamo?
Cije dugove vracamo?
Svi uzaludni ratovi... kisni dani bez duge...
mladi zivoti na koje su cekale neke nove pruge...
Vise ne gledaj svoj dom andjele! Umreces od tuge!
Zbog laznog rodoljublja, vrsnjaci su ginuli
a nisu ni krivi...
O Boze, ja priznajem, ja sam pi*ka - ja volim da zivim!!!
...a slike masu sa zidova, iako kazu da vreme leti...
Molim se suncu da nas se ponovo seti.
I kunem se Bogom, vala, nema tog ideala vrednog mog jedinog zivota!
Svi veliki filozofi-utopisti - hvala,
al' mene ne tesi ta spika o patriotizmu, dogme i lazne nauke.
Ja znam da mrtvi placu, jer srcem cujem jauke!
Jecaju i kunu... pitaju "Zasto?"... "Jel bilo vredno?"
Jel bilo vredno? Reci to majci sto je izgubila jedino cedo!
...a mi i dalje zivimo bedno i u ocaju...
Suze za raju u starom kraju. Celom svetu! Nek znaju!
Nek znaju da se ovde pucalo i plakalo iz istog ocaja!
Nek znaju da ni dan danas ne znamo ni razloga ni znacaja!
Rokao sam mikrofon u Tuzlu, primili su me kao brata...
Pa svima je dosta rata! Mrznja nije nasa, vec nam je data!
O tata, reci zar danas treba da mrzim Hrvata ili Muslimana?
Pa sve nas muci ista rana iz starih dana!
Ljudi su ljudi, bez obzira sa ovog ili onog meridijana.
Iste nas stvari plase...
Oprosti nam grehove nase."

.................Marcelo & Edo Majkaa - Senke
 
поента те изреке је (оне праве не ове твоје измењене) да је оружје направљено да човеку олакша ратовање, ипак све на крају се своди да на човека зар не? Пилот најсавременијег авиона се може уплашити и побећи, јел тако? На крају крајева мислим да је Наполеон рекао да се битка добија 3/4 духом, а 1/4 оружјем.....
Prazni ideali za tešiti se ,kada je teško;)
 
поента те изреке је (оне праве не ове твоје измењене) да је оружје направљено да човеку олакша ратовање, ипак све на крају се своди да на човека зар не? Пилот најсавременијег авиона се може уплашити и побећи, јел тако? На крају крајева мислим да је Наполеон рекао да се битка добија 3/4 духом, а 1/4 оружјем.....


ovo je istina....vidi RH

ej ljudi, bolje je sto dana pregovarati nego jedan dan ratovati...
 
Kako otvoris oci vec znas da ceka te borba,
kao kroz resetke kroz prozor gledas :Daleko je sloboda
i ako si odan i boris se na strani dobra
cim izadjes na ulicu osetis gorcinu zivota.

Narod trpi dok smradovi se bogate,ja nemogu da cutim
ne dozvoljavam da me poraze,kamen pada sa srca kao na papir suza,
jedini ventil moja zika esencija Beogradskog bluza.
Da li osecas patnju provucenu kroz svaki stih,da li osecas
bol koji ko motiv koristim nakon prepreka svih puteva trnovitih
rane su zarasle dobro nece se ponoviti.
Svetlost ugledao sam jasno i ka njoj se krecem pokrecem lavinu emocija
u potrazi srece prepusten sebi,vodjen instiktima u surovom svetu gde jaci
slabijeg jede cim ovaj napravi gresku.

Svi znate kako je tesko kada prazno je zato moje ljudstvo, moj sindikat,moja snaga je
sloboda moga naroda tako daleko je al ne gubim nadu dok god se istina provlaci kroz redove.


Kao da sam ceo zivot sanjao,a sad se budim ovo je moja zemlja, ovo nisu moji ljudi.
Kazu:Ovde nemas sta da trazis,bolje miran budi jer ovde kadija te tuzi ovde kadija ti sudi;.
Gledam skrnavljena groblja,nepostuju ni mrtve,gledam spaljene kuce,gledam spaljene crkve.
Kazu:gledaj nasu snagu mi smo nepobedivi;pitam:znate li za Boga;
kazu:sila Boga ne moli;.
Pazite na ovom polju koplja su se lomila,pravoslavlje u Srba vera nesalomiva
jer to je zemlja hranila, to je majka rodila, to je snaga branila ,to je vera vodila.


2004. prolazi mojih ljudi i dalje puni su zatvori na drevnoj zemlji uzurpatori,tudja ruka nam red zavodi,
znakovi djavolji,
transporter na barikadi nas nagoni da se drzimo po strani bez naglih pokreta,a kamoli
da ih imamo na kameri kako senluce po nasoj bastini dosli su iz pi*ke materine da ucare nesto
na nasoj nemastini
,a ko ce da nas zastiti moji ljudi i daje nisu slobodni taj osecaj da su bez pomoci,
ko nocna mora me progoni.I politicari sto su dosli sve su dusmanima prodali a ovde se po skupstini sire kako su
Bog zna kako pomogli.Beograd nezna za patnje onih retkih sto su ostali zar smo u trci za boljim zivotom;
preko noci hladni postali
.ZVONE ZVONA U PANICI,PADA BOMBA NA MANASTIR SRBI NEDAJTE POHLEPI DA NAS
U NASOJ MUCI ZAVADI.MOZDA MI JESMO DINOSAURUSI ONA VRSTA KOJA ODLAZI I ZIVIMO U NASIM SNOVIMA
GDE NIKO NE MOZE DA NAS PORAZI I NEMA TE FLOSKULE KOJA BI MOGLA BOL DA IZRAZI JA OPET DOLE SILAZIM
AKO TREBA KRV CE PRICATI

Ref.

IZMEDJU BUNKERA I SNAJPERA SLOBODA JE ZATVOR,PORED TRANSPORTERA U PARKU ZIVOT JE NAPOR.
POKRETE TUDJINA OVO JE ZRTVAMA SUDJENJE NAMA POTREBNO BUDJENJE LAZI DOSTA JE I MUCENJA
IZA IBRA KO LINIJE NASIH PUNE SU CELIJE OVDE UJEDINJENE DELUJU SVE DJAVOLJE LEGIJE,PA MOJE U BLOKU
ZNAM PO SUZI U OKU A KOJI TO MOGU STOJE UPRKOS BOLU.ARNAUTSKE KOBRE U HODU NAS UJEDAJU ZA NOGU,
A OTROV U KRVI GLASNO POZIVA NA BORBU JER ZELJA DA OTMU SVE ONO STO JE NAJDRAZE TERA MI GORKU
PLJUVACKU U USTA
.KO KAD STRANCI ME UHAPSE NA MENE KEROVE PUSTE DA ME ZAPLASE VEZANOG DOK DRZE ME BESANOG
ALI JA NE ZNAM ZA SLOM MENE SAMO RAZDRAZE JER SRBI OVO JE NASE.VICEM DOK TRPIM BOLOVE STRASNE DOK MI CUPAJU
IZ RUKU MOJU ZEMLJU MOJU MUKU KRVLJU NATOPLJEN BUSEN SVET HOCE DA MI UZME, I DA UNISTI USPEH
KOSTI MOJIH PREDAKA MOSTI MOJIH SVETACA DA DOZVOLIM JER NE DAM VAM JER SVIMA NAM ZBOG SINOVA
NEDOZVOLJENA PREDAJA.VAS PONOVNI DOLAZAK NA MOSTU CEKAM SAD ALBAN NO PASSARAN SA SRBIMA IL SAM


Београдски Синдикат, "Нико не може да зна"
 
[/B]

ovo je istina....vidi RH

ej ljudi, bolje je sto dana pregovarati nego jedan dan ratovati...

e то није требало да кажеш, познато је да су Хрвати добијали новац и од Ватиканске банке, да је обавештајне податке достављала ЦИА, да је упркос ембаргу увожено оружје, на крају крајева и "Олуја" и "Бљесак" су договорени са Слободаном Милошевићем
 
Za cega da gines? Za novog Arkana koji ce se preko leseva mladih ljudi koji ...................

Какве небулозе комуњарске. Рат су словенци почели, хрвати, па муслимани. Знате ви ко је све почео рат и да су Срби били прве жртве, али то вас не интересује. Само небулозе, како Срби треба да дају своју земљу и живот, али не сме никако да се бране. Таман посла да страда непријатељ кад се Србин брани. То би вама много било жао. А Србин ако страда, то није губитак за вас. Русија је рекла да ће да да све потребно да се Срби бране. Ви који нећете да је браните идите из ње.
 
Za cega da gines? Za novog Arkana koji ce se preko leseva mladih ljudi koji nizasta nisu krivi obogatiti?! Za novog Slobu?! Za njihove suicidne ideje?! Za "Veliku Srbiju"?!

"I nocas gledam u zvezde. Pitam se, sta je sudbina?
Drhtaj u grudima. Zemlja vecito zedna za suzama
i bol sto obuzima. I nocas cekamo Godoa na stepenistu metroa
-sanjam sivo. A sanjao bih zivot...
O Boze, cije to grehove skupo placamo?
Cije dugove vracamo?
Svi uzaludni ratovi... kisni dani bez duge...
mladi zivoti na koje su cekale neke nove pruge...
Vise ne gledaj svoj dom andjele! Umreces od tuge!
Zbog laznog rodoljublja, vrsnjaci su ginuli
a nisu ni krivi...
O Boze, ja priznajem, ja sam ***** - ja volim da zivim!!!
...a slike masu sa zidova, iako kazu da vreme leti...
Molim se suncu da nas se ponovo seti.
I kunem se Bogom, vala, nema tog ideala vrednog mog jedinog zivota!
Svi veliki filozofi-utopisti - hvala,
al' mene ne tesi ta spika o patriotizmu, dogme i lazne nauke.
Ja znam da mrtvi placu, jer srcem cujem jauke!
Jecaju i kunu... pitaju "Zasto?"... "Jel bilo vredno?"
Jel bilo vredno? Reci to majci sto je izgubila jedino cedo!
...a mi i dalje zivimo bedno i u ocaju...
Suze za raju u starom kraju. Celom svetu! Nek znaju!
Nek znaju da se ovde pucalo i plakalo iz istog ocaja!
Nek znaju da ni dan danas ne znamo ni razloga ni znacaja!
Rokao sam mikrofon u Tuzlu, primili su me kao brata...
Pa svima je dosta rata! Mrznja nije nasa, vec nam je data!
O tata, reci zar danas treba da mrzim Hrvata ili Muslimana?
Pa sve nas muci ista rana iz starih dana!
Ljudi su ljudi, bez obzira sa ovog ili onog meridijana.
Iste nas stvari plase...
Oprosti nam grehove nase."

.................Marcelo - Senke

Tvoju pamet seri Hrvatima, koji dan danas ne dozvoljavaju Srbima da se vrate kuci, tvoju pamet seri Siptarima, koji se isto i jos gore ponasaju prema Srbima nego sto to cine Hrvati.

Ti si diplomirana KUKAVICA, od takvih kao tebe strahuje ceo ZAPAD, takvi kao ti trule narod iznutra!

Nemacka brani svoje interese u Afganistanu, Amerika po celom svetu. A takvi kao ti nisu u stanju da odbrane svoj klozet, a kamoli nesto drugo.

Gadi mi se od takvih kao sto si ti.
 

Back
Top