srcana insuficijencija

rale74

Ističe se
Poruka
2.057
moj otac je pre 7 godina doziveo infarkt.Od tada je sve bilo u redu do prosle godine kada je poceo iznenada da se zamara i pri najmanjem naporu, da mu oticu noge i da mu se nadima stomak.Postavili su mu dijagnozu hronicna srcana insuficijencija.Dobio je nekoliko novih lekova i lasix svaki dan.Da li neko ima iskustva sa tom bolescu? Hvala unapred
 
Ima, a sta te konkretno zanima? Jednom recju, zbog infarkta najverovatnije, oslabljena je funkcija srca, zbog slabosti pumpe teze se izbacuje tecnost, zbog slabijeg izbacivanja tecnosti moze doci do oticanja nogu i ascita (vode u trbusnoj duplji) kao i edema pluca. Zbog svega navedenog neophodno je da pacijent uzima prepisane lekove a za izbacivanje tecnosti sluzi Lasix.
 
Apsolutno ne bih razmisljala u tom pravcu. Sve zavisi od toga u kakvom je stanju srce, kakvo ostecenje postoji, kakva je potisna moc srca kao pumpe, odnosno kakav je kapacitet srca (ejekciona frakcija). Hronicna insuficijencija je nesto sa cim moze da se zivi decenijama a od cega moze i da se umre za dva dana - sve zavisi od osobe do osobe i od srca do srca. Ne radi se o bolesti vec o stanju srca. Lekovi koji danas postoje i dostupni su u smislu lecenja srcanih poremecaja su brojni i veoma mocni. Najvaznje je naci dobrog i edukovanog kardiologa koji prati svetske trendove u lecenju koronarnih bolesti i stanja, te priomeniti prave lekove u pravoj dozi. Nema razloga za beznadeznost i crne misli!
 
ja bih pitao samo jos ovo; moze li se u takvim situacijama kod insuficijencije srca otezanog rada srcanog misicanja njegovog pumpanja uraditi hirusku intervenciju tipa pejsmejker ili sl pozzz i hvala
P.S. Pitam cisto radi poboljsanja odgovora u daljem lecenju oca naseg korisnika
 
ja bih pitao samo jos ovo; moze li se u takvim situacijama kod insuficijencije srca otezanog rada srcanog misicanja njegovog pumpanja uraditi hirusku intervenciju tipa pejsmejker ili sl pozzz i hvala
P.S. Pitam cisto radi poboljsanja odgovora u daljem lecenju oca naseg korisnika

Srcana insuficijencija,sama za sebe,nije indikacija za ugradnju pace makera.
On se ugradjuje kada postoje odredjeni tipovi poremecaja srcanog ritma.
 

Back
Top