Kupovina kompjutera

Messenger_of_Death

Primećen član
Poruka
642
Kupio sam pre neki dan:
-Maticna: Foxconn P35AX-S
-Procesor: Intel E4500 core 2 duo 2.2 GHz
-Memorija: Take MS 1 gb ddr2 800MHz
-Graficka: Sparkle Nvidia GeForce 8500 GT 512 DDR2
-HDD: WD Caviar 3200AAJS 320 GB SATA2
-Optika: Plextor 800A
-Kuciste & napajanje: ATX Middle tower 520 W Linkworld 313-06U/A

Sve ukupno 37322,21 din. (kod Altija)

Sta mislite o ovoj konfiguraciji i da li vredi ovoliko koliko sam platio?
 
bash tako kako je Tzar rekao... ako se ne bavish time nemash potrebe za takvim rezachem!!! Shta bi josh mogao da uradish kasnije je:
1. da dodash josh rama jer je stvarno smeshna cena :D
2. da menjash grafiku... neki HD3850 ;)
3. neko napajanje malo bolje nikad nisam ni video a ni chuo za taj Linkworld :?
 
Da, jako mi je čudno da je neko pri sklapanju mašine stavio Plextora na uštrb bilo koje druge komponente. Plextor po meni jednostavno ne vredi toliko para kada su obične kućne konfiguracije u pitanju, jer su praktično svi noviji rezači dosta dobri.
 
Zeleo sam da uzmem super konfu (u odnosu na moju staru :intel celeron 2.0 GHz, 512 ddr1, geforce 5200 fx 128 MB...). Ali mi je sad problem ploca! Ona podrzava sve intelove procesore koji postoje (i core 2 quad), ali ima samo dva memorijska slota (oba su popunjena, zaboravio sam da napisem da sam uzeo dve memorije) i koliko znam ne podrzava SLI (za razliku od graficke). Ova konfa mi je za sada dovoljna.
 
Znaci imas 2gb memorije? Ako je tako, to ti je vise nego dovoljno za naredan period, opusteno... A ako ne, uzmi prodaj tu drugu, pa uzmi jos 1gb.

Ja se trenutno vozim na 8500GT. O cemu se radi? Ta karta je na difoltu prilicno losa. Radi na 450/800. Ja sam je klokovao na 690/1000, i sad je malo bolje u igrama. Gears of war mi pichi na oko 40fps u 1024x768 (imam CRT monitor), sve na max, samo shadows na low. CoD4 isto, sve max, AAx4 (max za igru), i samo senke na low, i opet 40ak fps.

Na SLI zaboravi, to se ne isplati... Za kintu koju bi te kostale dve 8500GT vec mozes da uzmes ovog radeona sto ti je strajo predlozio, eventualno treba da dodas 20ak eura.
 
Nikada necu uzeti radeona! Nvidia rules!!! Uglavnom, ja picim Oblivion na najvecom grafikom, osim rezolucijom zato sto trenutno igram na televizoru jer mi je monitor na reklamaciji do utorka. A sto se tice memorije, moja maticna ploca ima samo 2 slota za memorije i oba su popunjena (2 x 1 GB). Videcu uskoro da nabavim Crysis i da vidim kako ce da radi.
 
Nemoj da bacas pare za krajsis, igra ce ocajno da ti se vuche (low u 1024x768 ), a i sama igra nije nesto...
Btw, ja sam isto totalno za nvidiju, ali ovaj ati stvarno rastura, razmili o tome...

Sto se tiche memorije, opusteno, 2 giga je vise nego dovoljno za narednih godinu-dve...
 
Nije mi bas najasnije sta se ovde diskutuje? Kupio si nesto i sad se pitas vredi li...pa to si trebao da pitas pre kupovine, sad i da ne vredi sta ces da radis.

Ako si hteo super konfu, sto uze Take MS memoriju, i to dva slota...mudar potez:roll: i Plextor rezac umesto jace grafike npr.
A za ova kucista ni ja nikad nisam cuo...I da, google nadje njihov sajt u Tajvanu- Linkworld Electronic Co.,Ltd. sto neznaci ni da su losi ni da su prva liga;)
 
Evo mene posle dužeg vremena. Odlučio sam da uzmem novu grafičku karticu pošto me ova smorila. Meni je za oko zapala Asus EN9800GTX/HTDP/512M koja u gigatronu košta 180 evra. Zanima me kakvi su utisci vas koji je možda koristite, da li je vredna para i da li ima neka bolja karta za slične pare.
 

Back
Top