bolovi u krstima, ledjima, tetivama, misicima.....

L

Li

Gost
Pacijent ženskog pola ima 55 godina i skoro stalnu ukočenost u krstima,ledjima,tetivama i mišićima u ekstremitetima, naročito nogama gde se oseća i trnjenje i peckanje u prstima, a pri hodu i hladnijem vremenu i grčeve, što sve to predstavlja probleme pri hodu. Jednostavno i pored skoro redovnih vežbi i istezanja oseća se ta ukočenost i noću u krevetu, a ujutru je zbog te ukočenosti teško obući čarape i umiti se. Konstatovano je da ima neke spondiloze i sl.,ali osim što je bilo nekih terapija lekar kaže da je to jednostavno tako.Medjutim ne može se čovek pomiriti sa tim i ništa ne preduzeti.I pored nošenja kosmodiska i sl.nista bolje.Krv je ok.Molim našu ljubaznu dr.šta dalje preduzeti??? :cry: Hvala najlepše i pozdrav!
 
Pa degenarativne promene nemaju neku posebnu terapiju,ne mozete nekoga podmladiti.Moze da pokusa sa lekovima tipa brufena,diklofena,nimulida...naravno ako nema problema sa zelucem.Ono sto je jos bolje je fizikalna terapija,znaci nadjite dobrog fizijatra kod koga cete dobiti terapiju ultrazvukom,kinezi terapiju,hidroterapiju...naravno toplo preporucujem i plivanje.Ova fizkalna terapija nije bas razvijena u nasim drzavnim ustanovama ali zato imate privatne fizijatrijske klinike.Uglavnom tu se tesko sta vise moze uraditi.
 
Zahvaljujem dr,samo me još interesuje šta se pored fizikalne terapije može još piti, mislim na kalcijum,magnezijum,vitamin D itd.ili nešto drugo šta Vi smatrate? Neko kaže da se na krstima može staviti višestruko natopljena gaza hladno cedjenim maslinovim uljem, pa naravno iznad neki najlon, da bi to maslinovo ulje došlo do kostiju i "podmazalo" zglobove, odnosno pršljenove kičme. Šta Vi o svemu tome mislite? Hvala!
 
Ma ne bi :lol: to je ipak narodna medicina koja sigurna sam da ne smeta ali ne pomaze sigurno.
Sto se tice kalcijuma,magnezijuma...nasi ljudi sad malo preteruju sa konzumiranjem tih preparata.Potrebno je uraditi analize krvi,videti kakvo je stanje tih elemenata u organizmu,ne sme se preterai jer u suprotnom eto peska i kamenja u bubrezima.
Sa druge strane kosti se razgradjuju i vi nikakvim tabletama ne mozete to spreciti pogotovo ako se radi o zeni u menopauzi,gube se estrogeni a kad njih nema nema ni sta da veze taj kalcijum za kosti.
Mozete probati sa tim da uzmete jaje,potopite ga u limunov sok do vrha(cedjen limun)pa to da odstoji preko noci u frizderu,sve se pomesa i na ex popije.To je prirodni kalcijum.
Ako osoba ima ima problema sa kretanjem postoje izvesne kortikosteroidne injekcije koje se primaju samo jednom mesecno 3,4 meseca ali za to vam treba kompletan pregled...ne bih mogla ovako napamet da kazem da li je ta osoba kandidat za tako nesto.
 
Zaboravih, samo još jedno pitanje. Kada se stavi magnet na bolni deo kičme, iskreno rečeno oseća se smanjenje bola, ali ne znam da li je taj magnet štetan za ceo organizam? Jer, pretpostavljam da taj magnet svojom snagom potpomaže jačem pothranjivanju tog dela tela na uštrb ostalih, pa razmišljam koliko koristi, a koliko šteti organizmu? Pozdrav! :)
 
dr:
Ma ne bi :lol: to je ipak narodna medicina koja sigurna sam da ne smeta ali ne pomaze sigurno.
Sto se tice kalcijuma,magnezijuma...nasi ljudi sad malo preteruju sa konzumiranjem tih preparata.Potrebno je uraditi analize krvi,videti kakvo je stanje tih elemenata u organizmu,ne sme se preterai jer u suprotnom eto peska i kamenja u bubrezima.
Sa druge strane kosti se razgradjuju i vi nikakvim tabletama ne mozete to spreciti pogotovo ako se radi o zeni u menopauzi,gube se estrogeni a kad njih nema nema ni sta da veze taj kalcijum za kosti.
Mozete probati sa tim da uzmete jaje,potopite ga u limunov sok do vrha(cedjen limun)pa to da odstoji preko noci u frizderu,sve se pomesa i na ex popije.To je prirodni kalcijum.
Ako osoba ima ima problema sa kretanjem postoje izvesne kortikosteroidne injekcije koje se primaju samo jednom mesecno 3,4 meseca ali za to vam treba kompletan pregled...ne bih mogla ovako napamet da kazem da li je ta osoba kandidat za tako nesto.


Dodala bih, ako se slazete, jos obloge od gaveza. Jeste alternativa ali provereno pomaze.
 
Ma sve je to alternativna terapija koja ne moze da odmogne ali i ne pomaze bog zna sta...iz razloga sto organizam ne mozete podmladiti.
To je ono sto medicina stalno ponavlja ali niko ne slusa,bolje spreciti nego leciti.Telo pamti sve i sve sto ste mu uradili u mladosti vratice vam u starosti.Zato cuvajte svoje telo,svoje kosti kada ste mladi...
 
dr:
Ma sve je to alternativna terapija koja ne moze da odmogne ali i ne pomaze bog zna sta...iz razloga sto organizam ne mozete podmladiti.
To je ono sto medicina stalno ponavlja ali niko ne slusa,bolje spreciti nego leciti.Telo pamti sve i sve sto ste mu uradili u mladosti vratice vam u starosti.Zato cuvajte svoje telo,svoje kosti kada ste mladi...


Slazem se sa ovim sto si napisala ali mislim da ne bi trebalo potcenjivati alternativnu medicinu.
Mislim da mnogo ljudi ima zadivljujuca iskustva sa njom. Ne podmladjuje ali moze da izleci.
Sto se gaveza tice nisam ni mislila da leci ali umanjuje bolove u kostima.
Primenila na mojoj majci koja ima degenerativne promene u oba kuka, kao i jednu cistu promera 2cm na glavi femura. Imala je frakturu karlicne kosti pre 8 godina (saobracajka). Danas ima jake bolove u kukovima i jedva hoda. Osim blokada koje ponekada primi jos joj samo obloge od gaveza olaksavaju tegobe.
 
Li:
A gde mogu da se kupe te obloge od gaveza i kako se i koliko često stavljaju u toku dana i koliko dugo?



Mislim da ima da se kupi mast od gaveza u apoteci,ali ja je nisam kupovala vec je moj otac brao gavez (bere se od aprila do septembra). Koren se usitni i pomesa sa toplom vodom i par kapi jestivog ulja. Ne postoji neka mera vec treba da se tobije lako maziva smesa. Stavi se na obolelo mesto, preko gaza i krpa koja ce da pricvrsti oblog.
Neznam da li postoji neko ogranicenje koliko se drzi i koliko puta dnevno, mi to mojoj majci stavljamo kada god ne moze da izdrzi od bolova i onoliko dugo dok ne uminu.
 
Vezano za ovu temu,i ja imam zdravstveni problem. :((((
Imam problem sa desnim kukom, desnom nogom i desnim lumbalnim i torakalnim delom kicme-desna strana, cak je od nedavno i desna strana glave pocela da me boli. Imam bol u desnnom kuku, koji je natekao i vidljivo veci od levog. kao i bol u lumbalnom delu kicme. desni lumbalni deo kicme mi je tvrdji od levog i ima blagu naraslinu, a nekada me boli samo desna noga i trne i to unutrasnji deo noge, a nekada spoljasnji, i to u stanju mirovanja, a nekada i kicma i kuk i noga i to samo desna strana tela... Ne znam vise sta da radim... Bila sam kod raznih lekara, vucem se po bolnicama jos od septembra prosle god., samo su mi radili ren.snimak kic.stuba i videli skuliozu i kifozu, sto sam vec saznala o tome pre 5 god i rekli da je kasno da je lecim, a sada kazu da je taj nateceni kuk sve od toga i dali mi vezbe, ja radim redovno ali mi je kuk sve veci, bila sam kod ortopeda i on mi je rekao da je to od toga. a meni kuk sve veci. takodje su mi nasli gastritis i spusten zeludac, ali mislim da to nema veze sa kukovima i kicmom. Da li neko ima iskustva sa ovakvim problemom, ili neki strucni savet, bila bih vam veoma zahvalna, jer ne znam sta da radim i MNOGO BI MI ZNACILO?????? Inace, imam 22 godine, i u poslednjih tri god.sam neaktivna.... Ja licno mislim da imam problem sa nekim nervom, diskom, prsljanom, ali oni nece da me posalju nigde, a jos nece da mi odrade normalan pregled cele kicme, a ne samo kicmenog stuba. Inace sam sa Kosova, Kos.Mitrovica, pa imam muke sa lekarima, naravno cast izuzecima koji su dobri, ali nisu namenjeni za ovaj problem koji imam, jos nemamo zakona, pa svako radi sta mu se prohte, a ja kukam od bolova vec mesecima i vec me ozbiljno brine da nemam nesto na desnoj strani, sto povezuje sve te probleme i bolove....
 

Back
Top