VRAĆANJE KUPLJENOG PROIZVODA ?

La Mirage

Obećava
Poruka
76
:-x

Da li je neko upućen u tematiku? Naime, kupio sam nešto čime nisam zadovoljan i želeo bih to da vratim bez nekih zamena za drugi proizvod. Sve je ispravno, imam račun, garanciju, pakovanje...

U Zakonu o zaštiti potrošača nisam naišao na nešto što se toga tiče a voleo bih da znam da li imam neko pravo (zakon, član i sl.) na koje mogu da se pozovem.
 
Pa sve zavisi o cemu je rec... a posto si napisao da ima garanciju pretpostavljam da je to nesto "vece" ako me razumes...nista ne gubis ako probas da zamenis ... imas pravo ....tj ti bi zamenio za pare tj novac kojim si to nesto platio...ali sve zavisi zasto ti menjas ???? pre kupovine se obavezno razmotri proizvod - ne pricamo o keksu ili... tako da bilo bi pozeljno vise informacija
 
Meni u lili parfimeriji nisu hteli da zamene proizvod kome je istekao rok trajanja... debili

Kada ti se to desi, zoves odmah trzisnu inspekciju. Broj ima u novinama, ali evo i ostallima da znaju- za BG 011/3227376. A mozes i gradsku, ako si iz BG-a - 011/3227000.
I cim pocnu da budu neljubazni i da pricaju da ne mogu da vrate pare, samo kazes da ces zvati inspekciju. Ako i tada ne promene pricu, zovi im inspekciju. Mogu debelo da ih oderu zbog toga.
Za Novi Sad ne znam, ali mozes sigurno da nadjes u nekim novinama, ili na netu.

Tako sam ja jednom kupio onaj vestacki zasladjivac, Natren ili kako se vec zove, u apoteci, i dodjem kuci i provalim da mu je rok istekao pre dve nedelje. Ja se vratim i lepo ih pitam da mi procitaju koji je datum na pakovanju. Kada su videli da je istekao, apotekarka mi mrtva hladna kaze:" A sto niste gledali?" . Samo sam rekao da cu da zovem inspekciju pa cu njih da pitam ko treba da proverava rok trajanja, i da li mogu da prodaju robu sa isteklim rokom trajanja, i odmah mi je vratila novac, bez bilo kakvih dodatnih komentara.
 
Ja jedino da se pohvalim da imam super iskustvo sa Metroom.Nedavno smo kupili mikrotalasnu i overimo garanciju ne otvarajuci kutiju kod njih..dodjemo kuci, a ona sa bocne strane kao da je pesnicom odvaljena,pomislih da ce mi reci kako smo je mozda ispustiliu kuci..ili sta vec...ali odemo da pokusamo..bez reci su nam zamenili novom, bas sam se iznenadila...
...a jednom prilikom su nam vratili novac za neki sator, jer smo mi zeleli (moji matorci) da neki koji smo kupili zamenimo za neki bolji(na akciji)..oni nam napisu onaj bon za kupovinu, medjutim trazeni sator je bio rasprodat..mi se vratimo u servis kupaca.....bili su raspolozeni i vrate nam lovu.....profesionalci!
 
:-x

Da li je neko upućen u tematiku? Naime, kupio sam nešto čime nisam zadovoljan i želeo bih to da vratim bez nekih zamena za drugi proizvod. Sve je ispravno, imam račun, garanciju, pakovanje...

U Zakonu o zaštiti potrošača nisam naišao na nešto što se toga tiče a voleo bih da znam da li imam neko pravo (zakon, član i sl.) na koje mogu da se pozovem.

Sta si kupio?
 

Back
Top