strije

M

molly

Gost
Vidim da pisete o celulitu. Da li mi neko moze reci sta da radim sa strijama. Jel zna neko kako da ih uklonim,ako je to moguce?
 
Ja sam citala u casopisu "doktor u kuci" jedan clanak gde pise pa nije ih moguce otklonit, JAH GIRL sorry ak gdesim al reci mi ti cime se moze otklonit ako je tacno to sto kazes?
 
Strije se nikada ne mogu TOTALNO ukloniti. Jedino one koje su tek pocele, tj. dok ne postanu bele. E kad su bele.. moze se samo ublaziti. Najbolji "lek" je uklanjanje laserom, striet se maze samo kad su crvenkastem a kasnije samo ih mozete ublaziti. :shock:
 
idi u apoteku i kupi sanicevu mast, pa ces ih ukloniti, ja doduse to nisam koristila ali je moja drugarica, tako da sad majka dvoje dece izgleda fenomenalno bez ijedne strije:)
 
Stvarno se toliko uzbudjujete oko strija? Vidjam ih i na mladima i na starima, tipovima i ribama, mrshavim i debelim.. zar nije celulit mnogo vecja 'babaroga'?
 
I meni se cini da su manje vidljive, ali opet...
Ma nista nije babaroga ako umes da se nosis s tim, zar ne?

Vid`la sam "ribu" bolje receno kita, koja je nosila minjak iznad grudi, ne znas odakle kipi, takav celulit nisam u zivotu videla, a devojka se tako dobro nosila s tim, u fazonu "Boli me uvo, vazno da meni nije vrucina " :P I super deluje!
 
Do pre godinu dana bila sam toliko mrsava da su ljudi kad me vide mislili da bolujem od neke teske bolesti. U poslednjih godinu dana sam se naglo ugojila i to se najvise vidi oko struka i grudi. Na tim mestima, a posebno oko struka pojavile su se strije. Cula sam da se njih kad se jednom jave nikako ne mozes osloboditi, ali da se mogu ublaziti. Koje preparate mi vi preporucujete u borbi protiv njih?
 
...Postoji zaista mnogo preparata na trzistu - nalik obilju tretmana namenjenih celulitu - i bas kao kod celulita, strije, jednom kada se pojave, nije lako ukloniti, narocito ako su 'brazde' na kozi siroke i duboke...Pokusajte sa redovnom negom preparatom koji je relativno pristupacan, na prirodnoj bazi i moze se nabaviti u svakoj apoteci - 'Jomelop' spravljen po recepturi dr. Saljica...Za trajne i potpune rezultate, ukoliko postoji mogucnost, kao sto je vec pomenuto - laser...Srecno!
 
ako je za utehu, s vremenom se mnogo manje vide. Ja sam naglo izrasla negde u 7-8 razredu, skoro 10 cm, i butine su mi se skroz "isarale" sa strane. I mazala sam se svim i svacim, i pomoglo je donekle.

Ali danas ni ne mislim na njih. Primetila sam da ih imaju skoro sve zene i devojke, cak i one prosecne visine/tezine, pa sta da se radi!
 
Hvala svima sto su izdvojili malo vremena za ovu temu.

Nego..... vidim da je tema premestena u "Zenski kutak", ali mi nije jasno zasto. Svesna sam toga da ova tema ne pripada bas u podforum "Zdravlje', ali ne vidim da vise odgovara "Zenskom kutku". Da je u pitanju celulit, stvar bi bila jasna jer celulit mogu da imaju iskljucivo zene, dok strije mogu imati i muskarci. U to sam se licno uverila iako sam do nedavno mislila da je to samo zenski problem. U odeljenju u gimnaziji sa mnom je bio jedan decko koji je oduvek bio punacak, posto ga znam od malena, ali je kao neki debil bildovao za masu i pio kreatine. Ruka mu je postala debela kao moja butina, ali su mu se pojavile tolike strije, da toliko odvratno izgleda kad sam ga letos videla na bazenu.
 
takodje mislim da se ne mogu ukloniti kad pobele
bar gledaj da hranis kozu da bi je pripremila za trudnocu
ja imam malo na guzi i sva se najezim kad pomislim da je velika verovatnoca da ce se pojaviti na grudima i stomaku kad jednog dana budem u blazenom stanju
 
ne mora da znaci,ja sam strije dobila u pubertetu jer sam naglo izrasla a u trudnoci ne,tj nesto malo i ne vidi se.mozda zato sto sam se mazala vise puta dnevno a mozda eto tako:lol:
jesti vitamin d(neka me neko ispravi ako nije bas taj)on daje elasticnost kozi :wink:
 

Back
Top