Širenje ramena!!!

ja imam bolja ramena od vecina muskaraca koje znam...bila sam potencijal za plivacicu :(
a sa nesto malo bednih vezbi su se poprilicno razvila...:neutral:
sta ja znam imas sve te sklekove,tegove,sprave,sado mazo :) pitaj nekog ko se time akivno bavi...
 
E postavlja se sledeće pitanje. Pošto ja imam krivu kičmu malo, da li svejedno smem da radim vežbe za širenje ramena?

@Harmony
Da, plivanje dosta pomaže. Jedva čekam leto, pa Kipar, pa plivanje svaki dan jedno mesec dva. Ja mislim da plivanje najbolje pomaže pri tome.
 
E postavlja se sledeće pitanje. Pošto ja imam krivu kičmu malo, da li svejedno smem da radim vežbe za širenje ramena?

@Harmony
Da, plivanje dosta pomaže. Jedva čekam leto, pa Kipar, pa plivanje svaki dan jedno mesec dva. Ja mislim da plivanje najbolje pomaže pri tome.
Sto ne ides na bazen? Ako samo racunas na leto, mislim da je to malo... Mozes da plivas redovno cele godine i to ti siri ramena, popravlja drzanje, opusta,....
 
E postavlja se sledeće pitanje. Pošto ja imam krivu kičmu malo, da li svejedno smem da radim vežbe za širenje ramena?

@Harmony
Da, plivanje dosta pomaže. Jedva čekam leto, pa Kipar, pa plivanje svaki dan jedno mesec dva. Ja mislim da plivanje najbolje pomaže pri tome.

Aaa pa lepo ..a sto cekas do leta i Kipar( eto rekao si nam da ces tamo) .kada ti je Grocka na Dunavu..leto i lepi plavi Dunav..ima ramena da ti budu fensi..
 
E postavlja se sledeće pitanje. Pošto ja imam krivu kičmu malo, da li svejedno smem da radim vežbe za širenje ramena?

Ma nemoj ?! A tu "sitnicu" si planirao da kažeš svom doktoru, a ?
Jedino ti je pametno da ideš kod nekog obrazovanog trenera ili fizioterapeuta
da te pregleda i da savet šta i kako da radiš.
Jer, složiće se iskusni Mare, važnije je uraditi 5 pravilnih vežbi nego 50 nepravilnih.

Inače široka ramena su relativna stvar i zavise od odnosa sa kukovima,
ako su ti kukovi široki, onda vizuelno ramena ne mogu biti "široka" pa koliko god bila
stvarno široka.
Dakle, na prvom mestu je kako ti je priroda "sašila".

A onda dolazi još jedna obeshrabrujuća činjenica: široka ramena
nisu rezultat jedne pojedinačne vežbe za tu svrhu
već su rezultat dugogodišnjeg opšteg bavljenja fizičkim aktivnostima.

Ti ćeš opisanom vežbom ojačati, i možda (naglašavam možda) povećati
taj mišić ili dva, ali širina ramena je u velikoj meri stvar skeleta,
a razvoj skeleta je stvar dugogodišnjih zahteva organizma.
Nisu na primer plivači široki zato što su dve godine plivali, već zato što
od detinjstva treniraju bez prestanka i njihov organizam i skelet su se tokom odrastanja razvili
prema tim zahtevima koje je taj način života postavio pred organizam.

Nisi napisao koliko si star, ovaj savet često dajem na forumu:
Ako si u srednjoškolskom uzrastu, najbolji (i možda jedini svrsishodan)
način ti je da se počneš baviti nekim treningom u nekom rekreativnom centru,
redovno i pod vođstvom obrazovanog instruktora, kome ćeš objasniti
da ti je cilj razvoj i snaga (ili šta već, možda i slava !?) i da ti osmisli
program za tu svrhu.


Jedva čekam leto, pa Kipar, pa plivanje svaki dan jedno mesec dva. Ja mislim da plivanje najbolje pomaže pri tome.

Dva meseca na Kipru, jel imaš tamo vikendicu, ili ideš da radiš ?

Aaa pa lepo ..a sto cekas do leta i Kipar( eto rekao si nam da ces tamo) .kada ti je Grocka na Dunavu..leto i lepi plavi Dunav..ima ramena da ti budu fensi..
Ma beži bre od plivanja u reci, treba da izbegavaš govna i pseće leševe.
 

Back
Top