Oldtajmeri

Postoje ljudi koji ne vole nova kola.
Ja seo u neku Skodu matoru sto ima nazad motor ali u top stanju i pazi kad se to meni svidelo.
A vozio sam i Mecku 123 i sasvim je to ludo voziti.
E tako i ovi ameri.
 
Postoje ljudi koji ne vole nova kola.
Ja seo u neku Skodu matoru sto ima nazad motor ali u top stanju i pazi kad se to meni svidelo.
A vozio sam i Mecku 123 i sasvim je to ludo voziti.
E tako i ovi ameri.

Ja imao 3 mečke 123 dizel 2 2.400 i jedna 3,000 kubika
Najbolji auto, ali troši ....
Pre toga 2 Fiće, Reno 4, Reno 18.

Ostade mi žal što nisam kupio svojevremeno
onaj kabriolet iz spota grupe Divlji kesten.
Prodavao ga lik za 1.500€, sa gepekom punim delova za sredjivanje.
Koliko bi sad vredeo..
Svakako ga ne bih prodavao, ni koristio redovno
ali bi ga dobro čuvao i održavao.

Drugi žal:
Citroen ZX, prvi vlasnik, redovni servisi u ovlaščenom servisu u BG,
1,300 €, ali pare isti dan.
Stigle mu neke rate za stan, pa mu lova bila hitno potrebna.

Inače pratim malo te sajtove za prodaju polovnjaka.
Nikad nisu bili jeftiniji.

Apropo Mečke 123:
Najsigurniji auto.
Imao sam udes.
Golf 2 izleteo sa sporednog puta i udaruo u suvozačeva vrata.
Golfu ispao motor. Mečka dobro ulubljena, ali vrata izdržala
pa udar primio stub. Sa njom sam se vratio kući.

Posle me zezali:
Mnogo si glup. Kad hoćeš da ubiješ ženu
to uradiš sa fićom ili stojadinom.
Ovako si samo oštetio kola.
 
Poslednja izmena:
ja bih bio srecan da nadjem neku bubu sredjenu,kod nas po 1000e a preko 10x skuplje

Zato treba kupiti bubu ili ficu i lepo pokriti i u garazu. Njima ce vrednost samo da skace...

- - - - - - - - - -

Nego evo nesto za mene

Lamborghini-Miura_SV-1971-ig.jpg
 
pozdrav svima! nov sam u svetu oldtimera, kupio sam nekog ficu iz '65, pa ne mogu da pronadjem limara koji bi se usudio raditi ovaj posao... savet?

Ne bi bilo lose da kazes otprilike bar koje mesto ili okolina. Da li je u voznom stanju?

- - - - - - - - - -

Zato treba kupiti bubu ili ficu i lepo pokriti i u garazu. Njima ce vrednost samo da skace...

- - - - - - - - - -

Nego evo nesto za mene

Lamborghini-Miura_SV-1971-ig.jpg

Ah, Miura, prvi stvarno uspesan Lambo. :super:
 
U smederevskoj palanci je vozilo, bio je u voznom stanju, ali s’obzirom da je mogućnost propadanja kroz pod bila ogromna tako da sam ga celog rastavio. Nije problem lokacija, mogu ga dostaviti bilo gde, problem trenutno sada je vreme, planirao sam sledeće godine da ga radim samo da skupim para za delove... da ne bude krpljenje već menjanje.
 
pozdrav svima! nov sam u svetu oldtimera, kupio sam nekog ficu iz '65, pa ne mogu da pronadjem limara koji bi se usudio raditi ovaj posao... savet?

obisao i zvao oko 20tak limara, vecina se ne prihvata posla a dvojica traze neku bezobraznu sumu, gde odprilike mogu da kupim jos dva komada sredjena,i jedna stvar koju mi je vecina njih reklo je, da nadjem nekog penzionera koji zna zanat, pa da mu ostavim preko godine da se on igra i zanima mesecima, ako zelim da to bude odradjeno kako treba a ne samo da se skarabudzi za mesec dana i da me svrbi glava dokle ce da potraje.

tako da sam planirao sledece leto da iskupujem sve sto treba, nove podove, pragove.... pa cak uzeo bih i celu stranu ako treba....
e pitanje i oko delova> cuo sam vise puta za nekog gospodina iz smedereva ili sombora (stalno druga prica), koji je odkupio celu ficinu proizvodnju kada se fabrika zatvorila u kragujevcu, zna li neko za njega i kako stupiti u kontakt?
 

Back
Top