Oldtajmeri

Z

Zagor

Gost
Voleo bih da stupim u kontakt sa svim ljudima koji imaju i voze ovaj predivni automobil radi razmene iskustava i rezervnih delova? Isto tako bih razgovarao sa svim ljudima koji imaju retke, očuvane i kvalitetne oldtajmere kao npr. Saab 99,9000; Citroen Gs, Sunbeam-e, Talbote, Chervolette, Fordove itd. Pozdrav :D
 
Sigurno da svaki učesnik ovog foruma u svom kraju zna za neki stari automobil koji truli na ulici ili u nekom dvorištu, garaži...Javljajte za takve i po mogućstvu iskopavajte i po neki podatak o vlasniku i ne bi loše legla i fotografija. Šteta je da to propada, kada sigurno ima zaljubljenika koji bi ih rado restaurisali i doveli u stanje u kakvom su bili. To je na kraju deo naše tehničke kulture, i zašto kao i sav normalan svet ne bi sačuvali za neke "nove klince" tragove istorije. :idea:
 
Svaka čast na ideji! :D U potpunosti je podržavam jer sam veliki zaljubljenik u automobile (pogotovo u oldtajmere), a i lično posedujem jedan takav automobil.
 
Vlasnik sam jedne lepe WV Bube 1200 koja je stara nekih 28 godina.Nažalost nije baš u fabričkom stanju, malo sam preuredio enterijer dok je spoljašnjost gotovo netaknuta.A da, malo je i boja kola neobična i retka.
 
I.G.:
Vlasnik sam jedne lepe WV Bube 1200 koja je stara nekih 28 godina.Nažalost nije baš u fabričkom stanju, malo sam preuredio enterijer dok je spoljašnjost gotovo netaknuta.A da, malo je i boja kola neobična i retka.
sacekaj jos dve godine pa onda pricaj da je oldtajmer... :?
 
Espanol:
mario80:
I.G.:
Vlasnik sam jedne lepe WV Bube 1200 koja je stara nekih 28 godina.Nažalost nije baš u fabričkom stanju, malo sam preuredio enterijer dok je spoljašnjost gotovo netaknuta.A da, malo je i boja kola neobična i retka.
sacekaj jos dve godine pa onda pricaj da je oldtajmer... :?
Ne budi sitničav. Taman dok ga sredi do kraja uleće u prave godine.
ahaaa...to mi je poznato...ja i moj stari smo topolina sredjivali 20 godina...svaki deo smo pravili..ali svaki.da navedem da smo pravili polugice za gas od papucice do karburatora...da nepricam dalje...oko da ispadne... :? ali ga volim najvise na svetu. nikad ne bih mogao da ga drndam svaki dan po beogradskim rupama... :? a i toliko je mali da ja jedva sednem u njega...levu ruku uopste nemogu da koristim dok vozim... 8)
 
Espanol:
To sa dimenzijama mi je poznato. Bio sam svojevremeno vlasnik jednog "A" iz 1938. i "B" iz 1952. Ko ti je ćale ako nije tajna?
pa naveo sam gore u prvom textu koji je...ade sad da ponovim: fiat topolino 500 a sa citavih 13 konja i pomerenim ventilima...jadranko. :D
 
mario80:
Espanol:
To sa dimenzijama mi je poznato. Bio sam svojevremeno vlasnik jednog "A" iz 1938. i "B" iz 1952. Ko ti je ćale ako nije tajna?
pa naveo sam gore u prvom textu koji je...ade sad da ponovim: fiat topolino 500 a sa citavih 13 konja i pomerenim ventilima...jadranko. :D
Čitaj pažljivo, pitao sam te za starog. A motor 500 znam napamet koliko sam ga puta rasturio i sklopio. To su inače "stojeći" ventili, a tip B je imao "viseće". Starog ti najverovatnije znam.
 
Espanol:
mario80:
Espanol:
To sa dimenzijama mi je poznato. Bio sam svojevremeno vlasnik jednog "A" iz 1938. i "B" iz 1952. Ko ti je ćale ako nije tajna?
pa naveo sam gore u prvom textu koji je...ade sad da ponovim: fiat topolino 500 a sa citavih 13 konja i pomerenim ventilima...jadranko. :D
Čitaj pažljivo, pitao sam te za starog. A motor 500 znam napamet koliko sam ga puta rasturio i sklopio. To su inače "stojeći" ventili, a tip B je imao "viseće". Starog ti najverovatnije znam.
maslacak? jovica? petkovic? dejan iz bulevara revolucije?....nisam ja tako mlad da drzim ruku u nosi.
 
... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
- BMW 326 (1939)
- Hanomag 2/10 (1927) - bubica u najavi :)
- Mercedes Simplex (1905) - superdeka :P
 
ugadnubaburastem:
... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
- BMW 326 (1939)
- Hanomag 2/10 (1927) - bubica u najavi :)
- Mercedes Simplex (1905) - superdeka :P
Čestitke na ukusu Nano. Bio sam desetak godina vlasnik Packarda "Eight" iz 1928., koji zbog naših "pozitivnih" carinskih i ostalih propisa nikad nisam uspeo da uvezem. I danas me duša boli za tu lepotu. :cry:
 
Espanol:
ugadnubaburastem:
... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
- BMW 326 (1939)
- Hanomag 2/10 (1927) - bubica u najavi :)
- Mercedes Simplex (1905) - superdeka :P
Čestitke na ukusu Nano. Bio sam desetak godina vlasnik Packarda "Eight" iz 1928., koji zbog naših "pozitivnih" carinskih i ostalih propisa nikad nisam uspeo da uvezem. I danas me duša boli za tu lepotu. :cry:

...Uh, PP, sva se najezila, al' odistinski... :cry: Ne daju dusmani pojedincu da bitise...Ne smem ni da mislim kako bole dusica kad se covek odrice ta'ke lepote...Izgleda da je jos sa fijakerima sve poslo do vraga...Eh... :( ... Kad vec pomenuh fijaker (u pranane mi bila cak 3 austrougarska komata istih :oops: ), najslicniji im bese Decauville Tonneau iz 1902... A gajim stanovitu slabos' i spram malenoga Ford Model A iz 1933 - zuti partikularno :P , zovem ga 'maslacak' iliti 'idemo na piknik'... :) :wink: ... Blago onom ko rano poludi...(Njegos) :D ... Cijelovcic made in nanic :wink:
 
ugadnubaburastem:
Espanol:
ugadnubaburastem:
... Praveci veliku prolecnu premetacinu forumskih ladica, kao sto je i red da staramajke u najavi rabotaju, nadjoh kompatibilni mi topic...Coolishich... 8) Elem, neki od naninih miljenika - ispisnika su:

- Packard Twelve (1935)
- BMW 326 (1939)
- Hanomag 2/10 (1927) - bubica u najavi :)
- Mercedes Simplex (1905) - superdeka :P
Čestitke na ukusu Nano. Bio sam desetak godina vlasnik Packarda "Eight" iz 1928., koji zbog naših "pozitivnih" carinskih i ostalih propisa nikad nisam uspeo da uvezem. I danas me duša boli za tu lepotu. :cry:

...Uh, PP, sva se najezila, al' odistinski... :cry: Ne daju dusmani pojedincu da bitise...Ne smem ni da mislim kako bole dusica kad se covek odrice ta'ke lepote...Izgleda da je jos sa fijakerima sve poslo do vraga...Eh... :( ... Kad vec pomenuh fijaker (u pranane mi bila cak 3 austrougarska komata istih :oops: ), najslicniji im bese Decauville Tonneau iz 1902... A gajim stanovitu slabos' i spram malenoga Ford Model A iz 1933 - zuti partikularno :P , zovem ga 'maslacak' iliti 'idemo na piknik'... :) :wink: ... Blago onom ko rano poludi...(Njegos) :D ... Cijelovcic made in nanic :wink:
Nano, pa ti si pravi biser! :lol: Da li si u posedu i kakvih fotki iz tog perioda? Cmokić. :lol:
 
...Na zalost, nemam ih puno... :( Ono sto sam prikupila (oplavljujuci bezdusno vratove blize i dalje okoline), pokacila sam po zidovima - da se lakse dise... :wink: ... Evo za tebeka i ostale " 'talijane" malo historije:

0000328160-011.jpg


Istorijski GRAND PRIX, MONACO

Maserati T61 ucestvuje u jednoj od 7 odrzanih trka oldtimer-a u Monacu. Za upravljacem je Stirling Moss.
'LJubac made in nanac :)
 

Back
Top