Oldtajmeri

Sto se tice Minija, imam zelju da nadjem jednog jeftinog, losijeg, a da ima solidnu limariju, da ne mora mnogo da se krpi, i da ga polako restauriram, sam. Mislim da je cool auto.
 
И мени је то жеља. Само још нисам похватао који модел Минија има онај дрвени панел унутра. Много лепо изгледа са њим. А и у данашњем веку може да се од Минија направи авион, тако да се не бринем.. :))
 
ENGLESKI DIPLOMATA VOZI "FIĆU": "S njim se osećam kao sa ženom, ponekad jednostavno neće da sarađuje"

Andriana Janković | 08. 05. 2016 - 10:21h

- - - - - - - - - -

Uz "fiću" se osećam kao sa ženom - ponekad, jednostavno, neće da sarađuje. Onda se malo posvađamo, pa on nastavi da ide, kaže Džeremi Long.

9898359e762c0e18ef0ce0bdb57638d3.jpeg
Foto: M.Mitrović / RAS SrbijaNjime "juri" do 60 na sat


Džeremi Long (37) drugi je savetnik Ambasade Velike Britanije u Beogradu, a gde god se pojavi, pažnju privlači svojim oldtajmerom. Ako vidite čoveka kako parkira crvenog "fiću" s diplomatskim tablicama, znaćete da je to Džeremi.

- U Italiji sam video "fijat sičento". Zatim sam u Srbiji shvatio da i "Zastava" ima automobil gotovo identičan njemu. Pošto mi se veoma svideo, 8. januara ove godine kupio sam ga sebi na poklon za pravoslavni Božić - objašnjava Džeremi na čistom srpskom jeziku.
Kako kaže, "fića" je dobar za Beograd jer može da se parkira bilo gde.
- Ljudi prvo primete "fiću", a potom i tablice ambasade. I pitaju se otkud diplomatske tablice na tom automobilu? - kroz osmeh priča vlasnik.
Najveća razdaljina koju je prešao "fićom" bila je do Kragujevca.
- Jednom mi se samo desilo da sam tokom vožnje pretekao drugi automobil - iskreno priznaje.


- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/vesti/beograd/eng...o-nece/j78ffvm
 
Pre ćeš da nađeš poneki ami 8. Mi smo imali jedan nov i puko je na pola posle samo par godina, taj auto kao da je bio od papira i kartona jbt :lol:
imam negde menjač i još koješta agregata u jednoj garaži žao mi da bacim

- - - - - - - - - -



To ti je prepravljeni trabant

Ко је теби преправио смисао за хумор? :sad2:
 
Pitanje za ljubitelj oldtaljmera (ili kampera ) razmisljam oko uvoza Kampera (vozilo za putovanje i spavanje) star 30 + godine dali neko uvezao po ovom novom zakonu za oldtaljmer ili zna proceduru . Posto ja raspitao sam na vise mesta svako drugcilje tumaci zakon . informacije , diskusilje , primedbe saslusam
 
bas gledam na diskaveriju , licitacije i slicne stvari sa automilima iz 60 -ih god

jel moguce da su toliko zaladjeni , pa daju 5 novih dobrih auta za neki budzeni krs star 40 god

citava industrija postoji

- - - - - - - - - -

prodade auto za 97 hilj dolara

a lici na ladu sanitet
 

Back
Top