Oldtajmeri

ugadnubaburastem:
Espanol:
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).

...Pardoniram sto padobranisem po sred tematike sa privatizacijom, al' me golica onaj 'sumnjivi' crveni MB - PP, sta kazu tvoji 'skromni' izvori - koj' je ono vrag? Ah, da, kad vec pominjete bubca, nanino miljence (sh'a cu, tatko me prvo u tem provoz'o, pa mi se primilo), ima li PP, nesto u tvoje arhivarijume o slatkisu Hanomag 2/10 iz 1927? Ziva nisam da cujem tvoje misljenje - jesul' esesovci pomaznjavale ideju za bubca il' da shaltam dioptriju?... :wink: :D
Hanomag stiže (imaš li neko ozbiljnije pitanje) :wink: Bubac je najdirektnije pokraden, kako, priča je poduža, a ja je maksimalno skraćujem. F. Porše, inače Čeh rođen kao Borislav, usput je promenio ime u Porše i dodao ime Ferdinand (pogodi po kome u okviru K und K monarhije). Posle Prvog rata novim crtanjem granica, pogranični gradić Nesselsdorf (deminutiv od kopriva) pripao je Česima i prekršten u Češke Koprivice, a tada čuvena fabrika Nesselssdorfer pokrštena u Tatra. Mladi ing. F. Porše nastavio je da radi u ovoj fabrici pod komandom ing. Hansa Ledvinke, konstruktora čuvene Tatre. Ledvinkinu veliku Tatru sa vazduhom hlađenim bokserom ( 6 cilindara)u repu, torziono vešanje, oblik karoserije itd. Porše je samo umanjio, "izbacio" 2 cilindra, pojednostavio maksimalno i poslao na konkurs koji je raspisao g. Hitler. Tu je krenulo veliko "pajtanje" koje je trajalo do kraja rata, i ma da VW nije bio najbolji pobedio je na konkursu. Plagijat 100%. Inače je priča o Feriju jako interesantna, posebno u delu koji se odnosi na NAS: :cry:
 
Hanomag stiže (imaš li neko ozbiljnije pitanje) :wink: Bubac je najdirektnije pokraden, kako, priča je poduža, a ja je maksimalno skraćujem. F. Porše, inače Čeh rođen kao Borislav, usput je promenio ime u Porše i dodao ime Ferdinand (pogodi po kome u okviru K und K monarhije). Posle Prvog rata novim crtanjem granica, pogranični gradić Nesselsdorf (deminutiv od kopriva) pripao je Česima i prekršten u Češke Koprivice, a tada čuvena fabrika Nesselssdorfer pokrštena u Tatra. Mladi ing. F. Porše nastavio je da radi u ovoj fabrici pod komandom ing. Hansa Ledvinke, konstruktora čuvene Tatre. Ledvinkinu veliku Tatru sa vazduhom hlađenim bokserom ( 6 cilindara)u repu, torziono vešanje, oblik karoserije itd. Porše je samo umanjio, "izbacio" 2 cilindra, pojednostavio maksimalno i poslao na konkurs koji je raspisao g. Hitler. Tu je krenulo veliko "pajtanje" koje je trajalo do kraja rata, i ma da VW nije bio najbolji pobedio je na konkursu. Plagijat 100%. Inače je priča o Feriju jako interesantna, posebno u delu koji se odnosi na NAS: :cry: [/quote]

...A, music to my ears... :D !...Blagodarim, PP, od sveg srceta... :!: :idea: Da te prijavimo na oni stranjski kvizovi, da ih oleshish na mrtvo, pa da dotiramo iskicu za restorance... :wink: 8) :arrow:
 
ugadnubaburastem:
Espanol:
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).

...Pardoniram sto padobranisem po sred tematike sa privatizacijom, al' me golica onaj 'sumnjivi' crveni MB - PP, sta kazu tvoji 'skromni' izvori - koj' je ono vrag? Ah, da, kad vec pominjete bubca, nanino miljence (sh'a cu, tatko me prvo u tem provoz'o, pa mi se primilo), ima li PP, nesto u tvoje arhivarijume o slatkisu Hanomag 2/10 iz 1927? Ziva nisam da cujem tvoje misljenje - jesul' esesovci pomaznjavale ideju za bubca il' da shaltam dioptriju?... :wink: :D
"Skromna" dokumentacija radi Nano bez obzira na dezinformacije sa Net- a. Ne verujem mu nikad do kraja zato što nepažljivi kucač očas posla napravi dar- mar sa tipskom oznakom, godinom...
Elem, dotično vozilo spada u grupu vozila MB "130 - 170 H" (1934 - 1939). Ovaj sa fotke zvanično nosi oznaku "150 H Sportroadster" i nije iz 1934. nego iz 1935. god.( džaba tabao po pogrešnoj godini). Karakterističan po više stvari:
-Za MB imao je mali motor, 4 cil., 1498 ccm, 55KS pri 4500 o/ min.
-Nije imao karakterističnu masku, zato što su motor, menjač, hladnjak i sve ostalo bili smešteni u zadnjem delu (što bi rekli danas "centralni motor".
-Imao je menjač sa tri stepena prenosa i razvijao brzinu od 125 km/ h. (Za doba i zapreminu vrlo solidno).
-Na fotki koju ti šaljem privatno (nisam kriv ja no šefovi Krstarice), videćeš da je imao i neobični centralni far (štos ukraden sa američkog Tucker-a).
Ako treba još podataka, imamo ih k`o salate (čiji uvoz Bogoljub namerava da ukine :lol: )Pozdravče uz cmokić (Old Wienner School) :wink:
 
...Aaaaaa, blagodarna do vecne kuce, PP... 8) ... Sto volem kad choveci koristu sivu masu...Milina jedna...Moz' misliti opake derane netovske - sto je najveca kuriozitetarija u celoj epizodi 'macka u dzaku' - fotka je 'skinuta' sa zvanicnog site-a za globalnu trgovinu kolicima, sto ce reci, co'ek voljan da iskeshira kamaru zelembaca za 'starca' ili novu 'alu' trebalo bi da, u najmanju ruku, ne bude dezinformisan, tj. bilo bi red da zna za sta placa...Zamisli da dodjes na aukciju kod Christie-ja, pa ti 'uvale' Ziku Pavlovica 'mesto Van Gogh-a ?!... :shock: c..c..c..c.. E, 'de god se okrenes, banda chuchi iza coshka i keba priliku...Pfuj...Grom i pakao!... :P ...Uzgred, lepo sokocalo rumenicasti MB, jurila bi nana 30 sas njega... :lol: :wink: ...Blagodarim joste jedared za fotkicu i dokumentaciju i trud u trecoj smeni :) ...Za Bogija Vilotica ne brigaj, valjda ovaj narod ima ocuvano 5-6 zdravih ganglija...pu, pu,... :D :twisted:
P.S. Pusiramo dupleksno zbog radi Stare Becke Etikecije... :oops:
 
ugadnubaburastem:
Espanol:
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).

...Pardoniram sto padobranisem po sred tematike sa privatizacijom, al' me golica onaj 'sumnjivi' crveni MB - PP, sta kazu tvoji 'skromni' izvori - koj' je ono vrag? Ah, da, kad vec pominjete bubca, nanino miljence (sh'a cu, tatko me prvo u tem provoz'o, pa mi se primilo), ima li PP, nesto u tvoje arhivarijume o slatkisu Hanomag 2/10 iz 1927? Ziva nisam da cujem tvoje misljenje - jesul' esesovci pomaznjavale ideju za bubca il' da shaltam dioptriju?... :wink: :D
Skromna dokumentacija ponovo u pogonu. Hanomag 2/ 10 bio je mali autić koji se proizvodio između 1924 i 1928. god. Pokretao ga je jednocilindrični motor zapremine 499 ccm (10 KS) smešten u zadnjem delu. Pogon preko trostepenog menjača i lanca. Zbog oblika karoserije bio je daleko poznatiji kao "Kommisbrot". Fotka uredno prosleđena. Kisić pred spavanje. :wink:
 
Espanol:
ugadnubaburastem:
Espanol:
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).

...Pardoniram sto padobranisem po sred tematike sa privatizacijom, al' me golica onaj 'sumnjivi' crveni MB - PP, sta kazu tvoji 'skromni' izvori - koj' je ono vrag? Ah, da, kad vec pominjete bubca, nanino miljence (sh'a cu, tatko me prvo u tem provoz'o, pa mi se primilo), ima li PP, nesto u tvoje arhivarijume o slatkisu Hanomag 2/10 iz 1927? Ziva nisam da cujem tvoje misljenje - jesul' esesovci pomaznjavale ideju za bubca il' da shaltam dioptriju?... :wink: :D
Skromna dokumentacija ponovo u pogonu. Hanomag 2/ 10 bio je mali autić koji se proizvodio između 1924 i 1928. god. Pokretao ga je jednocilindrični motor zapremine 499 ccm (10 KS) smešten u zadnjem delu. Pogon preko trostepenog menjača i lanca. Zbog oblika karoserije bio je daleko poznatiji kao "Kommisbrot". Fotka uredno prosleđena. Kisić pred spavanje. :wink:

...Muchisimas gracias, PP!!!... :D 8)
 
Za sve ljubitelje oldtajmera, koji osim fotki "robu" vole i da opipaju obaveštenjce!
U subotu 19 juna održava se skup vlasnika vozila starijih od 1968. godine. Mesto okupljanja je Sportski centar "Banjica", vreme 10:30h. Odatle vozila sopstvenim pogonom kreću ka Avali (12h), posle slikanja ispred spomenika neznanom Junaku spuštanje do Mitrovićevog doma (odmor, podela nagrada i povratak u grad). Za smotru su predviđene sl. kategorije:
1.Motocikli do 1955.
2.Automobili do 1955.
3.Motocikli 1955- 1968.
4Automobili 1956- 1968.
Da neko posle ne kaže da nije na vreme obavešten. Pozdrav. :lol:
 
Espanol:
Za sve ljubitelje oldtajmera, koji osim fotki "robu" vole i da opipaju obaveštenjce!
U subotu 19 juna održava se skup vlasnika vozila starijih od 1968. godine. Mesto okupljanja je Sportski centar "Banjica", vreme 10:30h. Odatle vozila sopstvenim pogonom kreću ka Avali (12h), posle slikanja ispred spomenika neznanom Junaku spuštanje do Mitrovićevog doma (odmor, podela nagrada i povratak u grad). Za smotru su predviđene sl. kategorije:
1.Motocikli do 1955.
2.Automobili do 1955.
3.Motocikli 1955- 1968.
4Automobili 1956- 1968.
Da neko posle ne kaže da nije na vreme obavešten. Pozdrav. :lol:
Jos da mi posaljes kartu da skoknem i to bi mi bio najlepsi poklon za rodjendan. Ocekujem potpuni izvestaj i poneku fotku.
 
rajlovac88:
Espanol:
Za sve ljubitelje oldtajmera, koji osim fotki "robu" vole i da opipaju obaveštenjce!
U subotu 19 juna održava se skup vlasnika vozila starijih od 1968. godine. Mesto okupljanja je Sportski centar "Banjica", vreme 10:30h. Odatle vozila sopstvenim pogonom kreću ka Avali (12h), posle slikanja ispred spomenika neznanom Junaku spuštanje do Mitrovićevog doma (odmor, podela nagrada i povratak u grad). Za smotru su predviđene sl. kategorije:
1.Motocikli do 1955.
2.Automobili do 1955.
3.Motocikli 1955- 1968.
4Automobili 1956- 1968.
Da neko posle ne kaže da nije na vreme obavešten. Pozdrav. :lol:
Jos da mi posaljes kartu da skoknem i to bi mi bio najlepsi poklon za rodjendan. Ocekujem potpuni izvestaj i poneku fotku.
Sve za Rajlovca koji nam se povremeno (i tajanstveno) gubi sa foruma. :lol:
 
Ma tu sam ja samo pored vas sveznalica ja mudro ucim i tek ponekad kad imam vremena odajem duzno postovanje onima koji se staraju da se na ovom forumu uvek ima sta lepoga i videti i procitati. :wink:
 
Espanol:
rajlovac88:
Ma tu sam ja samo pored vas sveznalica ja mudro ucim i tek ponekad kad imam vremena odajem duzno postovanje onima koji se staraju da se na ovom forumu uvek ima sta lepoga i videti i procitati. :wink:
Samo se ti Rajlovac javljaj redovnije i ne mudruj! :lol:
Neka covek mudruje. Pogresi li ukazacemo mu na greshku i korigovati ga da ne zivi u zabludi.
Zar to nije korisnije. Samo da se ne uhvati za tu pogrsku kao pijan plota - dzaba nam bilo dobre volje.
CIAO! 8)
 
Candyman:
Espanol:
rajlovac88:
Ma tu sam ja samo pored vas sveznalica ja mudro ucim i tek ponekad kad imam vremena odajem duzno postovanje onima koji se staraju da se na ovom forumu uvek ima sta lepoga i videti i procitati. :wink:
Samo se ti Rajlovac javljaj redovnije i ne mudruj! :lol:
Neka covek mudruje. Pogresi li ukazacemo mu na greshku i korigovati ga da ne zivi u zabludi.
Zar to nije korisnije. Samo da se ne uhvati za tu pogrsku kao pijan plota - dzaba nam bilo dobre volje.
CIAO! 8)
Ma Šećerko, ono "mudrovanje" odnosi se samo na često odsustvovanje sa foruma. vrlo sam nezadovoljan ponašanjem Rajlovca koji je do onomad bio vrlo aktivan. Capito? :lol:
 
Espanol:
Candyman:
Espanol:
rajlovac88:
Ma tu sam ja samo pored vas sveznalica ja mudro ucim i tek ponekad kad imam vremena odajem duzno postovanje onima koji se staraju da se na ovom forumu uvek ima sta lepoga i videti i procitati. :wink:
Samo se ti Rajlovac javljaj redovnije i ne mudruj! :lol:
Neka covek mudruje. Pogresi li ukazacemo mu na greshku i korigovati ga da ne zivi u zabludi.
Zar to nije korisnije. Samo da se ne uhvati za tu pogrsku kao pijan plota - dzaba nam bilo dobre volje.
CIAO! 8)
Ma Šećerko, ono "mudrovanje" odnosi se samo na često odsustvovanje sa foruma. Vrlo sam nezadovoljan ponašanjem Rajlovca koji je do onomad bio vrlo aktivan. Capito? :lol:
 
Cao momci- nema svadje .Kao prozvani i okrivljeni ja se izvinjavam i da znate da svaki moj izostanak je prilicno opravdan i na moju veliku zalos neizbezan. Ali zato kad sednem ne znam sta prvo da procitam.Samo vi tako nastavite i nebojte se ja sam stalno moralno sa vama. :wink:
 
rajlovac88:
Cao momci- nema svadje .Kao prozvani i okrivljeni ja se izvinjavam i da znate da svaki moj izostanak je prilicno opravdan i na moju veliku zalos neizbezan. Ali zato kad sednem ne znam sta prvo da procitam.Samo vi tako nastavite i nebojte se ja sam stalno moralno sa vama. :wink:
Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink:
 
]Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink: [/quote]
Ma samo ti budi aktivan kao do sada i ne sekiraj se .Zadobijena paznja se ne gubi lako.Vidim da ste stali sa pitanjima i novim fotkama.Nemoguce da se izvori istopili. :D
Uzgred kako je prosla izlozba 19.06.Predpostavljam da si sigurno bio.
 
rajlovac88:
]Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink:
Ma samo ti budi aktivan kao do sada i ne sekiraj se .Zadobijena paznja se ne gubi lako.Vidim da ste stali sa pitanjima i novim fotkama.Nemoguce da se izvori istopili. :D
Uzgred kako je prosla izlozba 19.06.Predpostavljam da si sigurno bio.[/quote]Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.
 
]Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.[/quote]
E to je vredelo videti.Steta sto nisam koju hiljadu km blize. :?
 
Anonymous:
]Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.
E to je vredelo videti.Steta sto nisam koju hiljadu km blize. :?[/quote]
Greska u prijavi. 8)
 
Espanol:
rajlovac88:
]Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink:
Ma samo ti budi aktivan kao do sada i ne sekiraj se .Zadobijena paznja se ne gubi lako.Vidim da ste stali sa pitanjima i novim fotkama.Nemoguce da se izvori istopili. :D
Uzgred kako je prosla izlozba 19.06.Predpostavljam da si sigurno bio.
Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.[/quote]
Hej Spaniard, koje je godishte bio vlasnik? :wink: :)
 
Candyman:
Espanol:
rajlovac88:
]Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink:
Ma samo ti budi aktivan kao do sada i ne sekiraj se .Zadobijena paznja se ne gubi lako.Vidim da ste stali sa pitanjima i novim fotkama.Nemoguce da se izvori istopili. :D
Uzgred kako je prosla izlozba 19.06.Predpostavljam da si sigurno bio.
Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.
Hej Spaniard, koje je godishte bio vlasnik? :wink: :)[/quote]
Ha Ha Ha HA... Upravo mi to najvise nedostaje .Nas smisao za humor. :lol:
 
Candyman:
Espanol:
rajlovac88:
]Welcome Rajlovac. Nema ovde svađe, samo se ponekad učesnici malo više zapale pa zaborave. I nemoj da se gubiš! :wink:
Ma samo ti budi aktivan kao do sada i ne sekiraj se .Zadobijena paznja se ne gubi lako.Vidim da ste stali sa pitanjima i novim fotkama.Nemoguce da se izvori istopili. :D
Uzgred kako je prosla izlozba 19.06.Predpostavljam da si sigurno bio.
Izvori su nepresušni, samo je Sizif nestao i ne postavlja fotke. Naravno da sam bio na smotri. Pojavilo se preko 30 automobila i dvadesetak motora, između ostalih i jedan divni NSU iz 1909. Vlasnik iz Zrenjanina doterao ga u Fiatu 1100 karavanu iz 1954.
Hej Spaniard, koje je godishte bio vlasnik? :wink: :)[/quote]Stariji od tebe (znači ozbiljniji)! :wink: :lol:
 

Back
Top