Oldtajmeri

Espanol:
ugadnubaburastem:
3996_1.jpg


1934 Mercedes-Benz 150H 8)
Ovaj "navodno" MB je jako sumnjiv. U mojoj "skromnoj" dokumentaciji od nekoliko tona ga NEMA! :shock:

...Ako su lagali mene i ja lazem Vas...(Dj. Balasevic)...Skokni do gore citiranog site-a PP, pa zdrakni strucnim oketom - http://www.globalcar.com, ides na Pronadji autic (find a car) prema tehnickim karakteristikama (technical information), pa listingujes proizvodjace, pa onda na dnu stranice trazis zeljeni model...Lepo sokocalo, nadam se da je autentikus... :roll: 8)
 
poznajem decka ljubitelja toga..kupio je novog ... ne znam shta :I neki fijat ali mozada nesto sto su pravili fijat+ferari recimo
ili fijat i jos neka firma
i on voli fice
 
Lepi si ti matorci, samo sto ja nebih mogao da ga drzim u garazi i vozam samo na skupove. Sreci ne bi bilo bilo kraja kada bih posedovao jedan ovakav:
Porsche 356A superspider.
 
Candyman:
Ja se izvinjajem. Ili ja ili mashina je napravila ovaj svinjac. Nego jel se sme uvesti neki matori autic. Ovaj zakon "do 6 godina starosti" je malo bezveze.
Carinski zakon u kompletu je MNOGO bez veze. Što se tiče oldtajmera potpuno je nedefinisan. Ne postoji ni jedna grupa ni tarifa na osnovu koje bi mogao da uvezeš auto stariji od 6 godina. Ja sam se više od deset godina mlatio sa carinom da uvezem svog oldajmera i na kraju digao ruke i prodao ga napolju. Ali zato ne postoji nikakav zakon koji bi sprečio prodaju naših automobila strancima. Tako su mnogi vredni primerci završili napolju. Inače u većini evropskih zemalja postoje zakoni koji ovakve automobile tretiraju kao nacionalno i kulturno- tehničko dobro, i bez posebnih dozvola ne mogu se prodavati. :evil:
 
Candyman:
Lepi su ti matorci, samo sto ja ne bih mogao da ga drzim u garazi i vozam samo na skupove. Hej, ekipa, kako da upload-ujem sliku.

Evo 'vako:

Fotkica mora da nalazi na Net-u, ne na hard-u. Desnim klick-om otvoris meni, Properties, copy-ras URL (adresu) i paste-ujes iza
- dakle isto, samo sa slash-om...Rezime:
...I - trebalo bi da 'radi'... :wink: :)
 
ugadnubaburastem:
Candyman:
Lepi su ti matorci, samo sto ja ne bih mogao da ga drzim u garazi i vozam samo na skupove. Hej, ekipa, kako da upload-ujem sliku.

Evo 'vako:

Fotkica mora da nalazi na Net-u, ne na hard-u. Desnim klick-om otvoris meni, Properties, copy-ras URL (adresu) i paste-ujes iza
- dakle isto, samo sa slash-om...Rezime:
...I - trebalo bi da 'radi'... :wink: :)
Expertu Nani! Krajnje je vreme da i Krstarica omogući turanje slika iz sopstvene dokumentacije, toga bar imam više od svih Net- ova. :idea:
 
Espanol:
ugadnubaburastem:
Candyman:
Lepi su ti matorci, samo sto ja ne bih mogao da ga drzim u garazi i vozam samo na skupove. Hej, ekipa, kako da upload-ujem sliku.

Evo 'vako:

Fotkica mora da nalazi na Net-u, ne na hard-u. Desnim klick-om otvoris meni, Properties, copy-ras URL (adresu) i paste-ujes iza
- dakle isto, samo sa slash-om...Rezime:
...I - trebalo bi da 'radi'... :wink: :)
Expertu Nani! Krajnje je vreme da i Krstarica omogući turanje slika iz sopstvene dokumentacije, toga bar imam više od svih Net- ova. :idea:

...Stereo podrska, PP...Valjda ce neko od moderatora da se udostoji da dosapne vladajucim kruzocima logisticki predlog...Elem, na nekim stranjskim site-ovima forumskog tipa gde je vizuelni faktor mnogo bitniji nego ovdi, popucase sa bandwidth-om i - prc, ukinuse upload-ovanje fotki na forum, 'vuku' tesku byt-azu... :roll: ...Ide mi vodica na usta pri pomisli na galeriju ti fotkica od sokocala - kako bi nam se prolepsao vidik da moz' da se uture nekako...BTW, fala puno na Djulijeti, mlogo gotivna cura, nanina skoro-pa-ispisnica... 8) :wink:
 
ugadnubaburastem:
Espanol:
ugadnubaburastem:
Candyman:
Lepi su ti matorci, samo sto ja ne bih mogao da ga drzim u garazi i vozam samo na skupove. Hej, ekipa, kako da upload-ujem sliku.

Evo 'vako:

Fotkica mora da nalazi na Net-u, ne na hard-u. Desnim klick-om otvoris meni, Properties, copy-ras URL (adresu) i paste-ujes iza
- dakle isto, samo sa slash-om...Rezime:
...I - trebalo bi da 'radi'... :wink: :)
Expertu Nani! Krajnje je vreme da i Krstarica omogući turanje slika iz sopstvene dokumentacije, toga bar imam više od svih Net- ova. :idea:

...Stereo podrska, PP...Valjda ce neko od moderatora da se udostoji da dosapne vladajucim kruzocima logisticki predlog...Elem, na nekim stranjskim site-ovima forumskog tipa gde je vizuelni faktor mnogo bitniji nego ovdi, popucase sa bandwidth-om i - prc, ukinuse upload-ovanje fotki na forum, 'vuku' tesku byt-azu... :roll: ...Ide mi vodica na usta pri pomisli na galeriju ti fotkica od sokocala - kako bi nam se prolepsao vidik da moz' da se uture nekako...BTW, fala puno na Djulijeti, mlogo gotivna cura, nanina skoro-pa-ispisnica... 8) :wink:
Orao, ođe Soko! Bok Nano. Stalno upozoravam forumovce, na Net izlazite u potragu debelo naoružani znanjem iz oblasti koju tražite. Razne budale postavljaju sajtove!!! Iz neznanja ili pakosti, na kojekakve gluposti i netačnosti nailazim. Imali smo takav primer već sa momčetom koji je pogrešno pokušao da nam poturi prvu Ferarijevu trku...Još jednom krajnje dobronamerno kažem: Ne verujte slepo svemu što iskopate na elektronskoj kanti. Naoružajte se prethodno temeljno znanjima iz KNJIGA iza kojih stoji ozbiljan autor i ozbiljan izdavač!!!!
 
Shmrc, a imam dosta lepih fotki 356-ice. :( Mada, sto kaze Superbaka, otice dodjavola protok ako krenemo upload-ovati slikice. :wink: Nakon sto sam pitao "kako upload-ovati" na drugom topicu nadjoh da ste nedavno i mom Somborcu crtali kako. Luda glava. Neko rece da imamo dobre zakone samo se lose primenjuju. Malo morgen. Npr. zaljubljenici skontaju plehanu ljubav svog zivota, ali ovi ne daju da ga uvezes. Da li moze da se petlja, tipa - u delovima, za muzej, privatnu zbirku...Lupetam posto mi je bas krivo sto si morao da prodas autic.Bok ekipa. :D
 
Candyman:
Shmrc, a imam dosta lepih fotki 356-ice. :( Mada, sto kaze Superbaka, otice dodjavola protok ako krenemo upload-ovati slikice. :wink: Nakon sto sam pitao "kako upload-ovati" na drugom topicu nadjoh da ste nedavno i mom Somborcu crtali kako. Luda glava. Neko rece da imamo dobre zakone samo se lose primenjuju. Malo morgen. Npr. zaljubljenici skontaju plehanu ljubav svog zivota, ali ovi ne daju da ga uvezes. Da li moze da se petlja, tipa - u delovima, za muzej, privatnu zbirku...Lupetam posto mi je bas krivo sto si morao da prodas autic.Bok ekipa. :D
Ajde da te malo štrecam Šećerko. Fotki te tvoje "rastegljene bube" imam k`o salate, uz to teh. podatke za sve serije, brojeve šasija i motora po godinama proizvodnje itd. itd...Crkni :wink: Što se drugog dela tiče (carina) NE MOŽE NIKAKO! :evil: "Autić" je inače bio Packard "eight" iz 1928., palio na dodir ključa, unutra koža kao nova, hrom...Ajaaaooooo :cry:
 
Eeeeejjjj, ovo je vec uvreda i necu tolerisati. :twisted: :twisted: :twisted: Rastegljena buba, vidi ti njega. Trebalo je znati kako rastegliti Bubu. 8) Ma O.K. ja sam fan Porsche-a, nije da znam sve o njima, ali ljubav je ljubav.
 
Candyman:
Eeeeejjjj, ovo je vec uvreda i necu tolerisati. :twisted: :twisted: :twisted: Rastegljena buba, vidi ti njega. Trebalo je znati kako rastegliti Bubu. 8) Ma O.K. ja sam fan Porsche-a, nije da znam sve o njima, ali ljubav je ljubav.
Na žalost Šećerko tako je. Rastegljena buba (prva iz 1949) bila je na platformi VW, sa istim vešanjem, motorom, menjačem... Motor od 1100 ccm je uz nešto veću kompresiju i dva karburatora razvijao "celih" 40 KS pri 4200 o/ min. Zapremina i snaga su mu tokom godina povećavani, ali osnova motora je bio bubin bokser, sve do 1964. kada se pojavio 901 (911) sa bokserom "šestakom". :wink:
 
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).
 
Espanol:
Candyman:
Znam da je Porsche radjen na platformi Bube, pa i samu Bubu je "konstruisao" Ferdinand Porsche na zahtev baca Hice. S'a velis celis - celih 40 KS.
ZVER. :twisted:
...OPAKA! Pri tom moraš da obratiš pažnju na još neke detalje. 356 je bio nešto duži od bube, ali je imao manje međuosovinsko rastojanje. Tako je lepo visio i prednji i zadnji prepust. Ali najslađi je bio pogled spreda ili straga. Uzan trag točkova, a karoserija sa strane oho- ho, kao na tramvaju. Sorry Šećerko, to su činjenice u vezi dizajna omiljene ti :wink: "rastegljene bube". O ponašanju u vožnji da ne pričam (vozio nekoliko komada).

...Pardoniram sto padobranisem po sred tematike sa privatizacijom, al' me golica onaj 'sumnjivi' crveni MB - PP, sta kazu tvoji 'skromni' izvori - koj' je ono vrag? Ah, da, kad vec pominjete bubca, nanino miljence (sh'a cu, tatko me prvo u tem provoz'o, pa mi se primilo), ima li PP, nesto u tvoje arhivarijume o slatkisu Hanomag 2/10 iz 1927? Ziva nisam da cujem tvoje misljenje - jesul' esesovci pomaznjavale ideju za bubca il' da shaltam dioptriju?... :wink: :D
 

Back
Top