A sta mislite da pomognemo strancu kao pravi domacini

lj m:
Covek ce bar imati neke sanse da mu fotografije ispadnu pristojno.

Hmmm valjda je imao vise srece nego ja.
Naime odneo ja tamo par filmova na razvijanje i skeniranje. Ajd sto kvalitet skeniranja i nije neki (nisam nista posebno ni ocekivao) al kad su mi sekli negative na par mesta su zahvatili i ivicu fotke, srecom nisu neki bitni filmovi u pitanju ali nisam siguran da ce me ikad vise videti.
 
Evo kao sto rekoh prenosim svoja iskustva 8)
Lako je moguce da se moje testiranje zavrsilo vec na samom pocetku :wink: Dakle probaj radnju po imenu "Fotografski studio Nikolasevic" u Njegosevoj 53. Mislim da su OK, ja sam bar zadovoljan.
A sad malo konkretnih informacija.

Imaju Fuji Frontier 340 sto je sasvim OK masina.
Skeniraju i srednji format nisam siguran ali mislim i da ga razvijaju (rece devojka koja radi za pultom da rade sve c41, sto je samo po sebi neobicno mislim da zna ime procesa :wink: )

Skeniraju klasiku niza i visa rezolucija (visa je 3360x2240) APS, 35mm srednji format i negative i slajdove.

Prva foto radnja gde mi nisu izgrebali negative (i inace kad sam jutros otisao da pokupim CD i negative zateknem tipa kako skenira srednji format u rukavicama a i sam podatak da za makinom ne rade devojcice koje rade za pultom je ohrabrujuci...)

Naravno nisu ni oni bez mana ali za sada jedine zamerke imam na nestoi sto bi se moglo nazvati nesporazumom u komunikaciji, naime standardno narezuju JPEG-ove na disk ali kako masina radi i sa TIFF-om ja sam trazio da mi snime tiff e to se negde izgubilo pa sam dobio jpeg ali kad sam video kako izgleda odustao sam od namere da im to reklamiram :wink:

Najveca mana je CENA posto su nesto skuplji od drugih mada ta razlika i nije toliko velika kad se uzme u obzir da index print ne naplacuju a i dobijes karticu sa kojom kasnije imas popust... e sad ako treba da platim i duplo da da mi na izgrebu negative nemam nista protiv (a i nije duplo skuplje :wink: )

Znaci prva runda je pozitivna sad cu malo duze da ih koristim da vidim oce li biti konstanti.

E da ne zaboravim nude i rucno razvijanje B&W filmova ali sam zaboravio da pitam da li rucno i printuju na B&W papiru.
Jos da razvijaju slajdove....(BTW imali koja preporuka za iste)
 
Hvala, probacu.

Ja slajdove radim u EliteFoto u staklencu i u principu sam zadovoljan. Desava se, ako trazis uramljivanje, da lose isecu slajdove. Do pre oko godinu dana radili su i fotografije sa slajdova deirektnim procesom (R3). Medjutim u jednom trenutku su presli na digitalni proces sto je rezultovalo neverovatnim padom u kvalitetu.
 
Hmmm videcu za slajdove, morao bih prvo da proverim svetlomer u aparatu ili da nagovorim poznanika da mi donese neki rucni od preko bare kad bude dolazio, sve u svemu ima vremena.
Ovde ne rade slajdove (ali ih skeniraju) a inace rade rucno i razvijanje i print B&W filmova i to radi gazda licno a kako radi imas par printova okacenih na zidu radi ilustracije, doduse i naplacuju duplo u odnosu na masinsko razvijanje.
 

Slične teme


Back
Top