Mirjana Bobic versus "druga srbija"

Dе Sisti

Stara legenda
Poruka
79.298
bravo Mirjana, alal ti vera!

Радост

То дирљиво осећање да нисмо клоака света, које нам доносе наши изврсни појединци кад се пењу на победничка постоља, некима је неподношљиво
Нешто није у реду са овом земљом. Кад Новак Ђоковић победи у Мелбурну на Аустралијен опену, исте вечери један љути политичар малог домета, огорчен чињеницом да се грађани Србије искрено радују победи нашег дечка на тако великом светском такмичењу, препоручи преко телевизије младом шампиону да се не појави на слављу, које спортским победницима традиционално приређују Скупштина града и грађани Београда. Јер, он сматра да је у питању простачки дернек који служи политичарима да се промовишу.

Али, зато, он сам није одолео да се појављује у ТВ емисијама, како би, скупљених уста, симболички поручио да је радост равна простаклуку, а да је навијање за нашег спортисту, ваљда, неки огавни национализам, а можда, чак и фашизам. Зато је овај тужни човек саветовао младом шампиону да „седи негде у Монте Карлу” док фуртутма не прође.

Иначе, могло се закључити, у супротном, Новак Ђоковић ће, у очима дотичног политичара и његових, много лоше проћи. Прогласиће га за српског националисту. А онда му стварно у Србији неће бити лако. Има да га оплету у њиховим медијима, на њиховој телевизији. Пошто Новак није политички „његов”, Нолетова победа га боли, неподношљива му је попут шамара, а српска застава на полуделим трибинама у Мелбурну, или било где, представља својеврсну идеолошку увреду. Пошто он мисли да Срби немају права да се радују.

Кад један педесетогодишњак, који у животу ништа није освојио, осим столице у ТВ панел дискусијама, саветује младом освајачу велике спортске титуле „да седи негде у тишини” док простачко славље не прође – пристојан човек у тој изјави може само да види патолошку мржњу једног средовечног лузера према тридесет година млађем, успешном и паметном дечку, који, за разлику од овог тужног мизантропа, воли и живот, и своју породицу, и своју земљу.

Јер, Новакова, и било чија друга победа неподношљива је оној малој групи која би сабљом да натера људе да воле оно што они воле и да мрзе оно што они мрзе. А они мрзе сваки разлог због кога би обичан човек могао да се радује. Они мрзе кад Марија Шерифовић победи на Евросонгу, они мрзе кад Новак поздрави све гледаоце у Србији – они би више волели да Новак поздрави све гледаоце у Албанији. Радост, мала људска радост, то дирљиво осећање да нисмо клоака света, које нам доносе наши изврсни појединци кад се пењу на победничка постоља, за њих је неподношљива.

У њиховом светоназору, колективна радост, па макар она трајала и један једини дан, у Србији је недопустива, и што је још горе – они покушавају да нас убеде да је политички некоректна. Све док он и његова мала и гласна дружина не дођу на власт, нико нема разлога да се радује, а свака колективна радост је простачка, политички назадна и погубна.

Они би веома волели да, не само наши тенисери, него сви остали који нешто раде, и који нешто постижу и нешто значе, никада не изађу да приме заслужене аплаузе. Пошто они дубоко верују да су аплаузи само за њих. Када би само могли, осудили би све осим себе, на вечиту тмину и колективну тишину, како би само они могли да се чују.

Огорчени и кисели израз лица, кад би само могли, пренели би на све грађане Србије који нису са њима. И, да имају мало више моћи, осудили би и Џорџа Клунија и Шерон Стоун за српски национализам – јер су се изјаснили да ће протестовати против једностраног признавања независности Косова.

Једног дана, кад све ово прође, сећаћемо се тренутака радости које су нам приређивали наши предивни клинци.

И сећаћемо се ових јадника који су хтели да их спрече да чују наше захвалне аплаузе.

Јер, тако нешто не постоји нигде на свету. Таква мржња је најсрпскија од свих српских особина – ма колико се они трудили да не буду део ове средине – она их одаје.www.mirjanabm.com


http://www.politika.co.yu/rubrike/Pogledi-sa-strane/Radost.sr.html
 
Koliko sam ja cuo i procitao u komentarima na sajtu Politike u pitanju je Nenad Prokic...

Ахам, још један усраша..........ахахахааааааааа........




ОНАЈ ШТО ХОЋЕ ДА СРБИЈУ ОЧИСТИ ОД СРБА ГВОЗДЕНОМ МЕТЛОМ, па тај идиЈот не заслужује труда да се о њему пише...
 
Mada ja mislim da nije toliko poenta da Prokic mrzi Djokoviceve uspehe vec ce pre biti da je ukazao na prekomereno i neumereno velicanje i prisvajanje sportskih uspeha kao melema i leka za sopstevene neuspehe i promasaje kako licne tako i drzavne , sto je posebno karakteristicno za nerazvijene banana drzave sa tesko frustriranim stanovnistvom poput Srbije .Mislim i Svajcarci imaju najboljeg tenisera svih vremena vec nekoliko godina pa tamo nema takvih manifestacija i opstih izliva odusevljenja zbog te cinjenice , pogotovo ne verujem da na svim televizijama pokazuju gde je Roze glasao na izborima kao ovde .Sto naravno ne znaci da ne treba da se radujemo i slavimo uspehe nasih sportista ali nisu nam potrebne toilike manifestacije i idolopoklonstvo, a pogotovo ne mesanje politike i drugih nesportskih faktora u sve to .
 
Mada ja mislkim da nije toliko poenta da Prokic mrzi Djokoviceva uspehe vec ce pre biti da je ukazao na prekomereno i neumereno velicanje i prisvajanje sportskih uspeha kao melema i leka za sopstevene neuspehe i promasaje kako licne tako i drzavne , sto je posebno karakteristicno za nerazvijene banana drzave sa tesko frustriranim stanovnistvom poput Srbije .Mislim i Svajcarci imaju najboljeg tenisera svih vremena vec nekoliko godina pa tamo nema takvih manifestacija i opstih izliva oduysevljenja zbog te cinjenice , pogotovo ne verujem da na svim televizijama pokazuju gde je Roze glasao na izborima kao ovde .

HEEEJ! Pa 100,000 hrvata je docekalo Ivanisevica nakon Vimbldona???

a ovo je poenta texta:


Једног дана, кад све ово прође, сећаћемо се тренутака радости које су нам приређивали наши предивни клинци

И сећаћемо се ових јадника који су хтели да их спрече да чују наше захвалне аплаузе.


u stvari, nadam se da cemo ove druge sto pre zaboraviti
 
HEEEJ! Pa 100,000 hrvata je docekalo Ivanisevica nakon Vimbldona???

a ovo je poenta texta:


Једног дана, кад све ово прође, сећаћемо се тренутака радости које су нам приређивали наши предивни клинци

И сећаћемо се ових јадника који су хтели да их спрече да чују наше захвалне аплаузе.


u stvari, nadam se da cemo ove druge sto pre zaboraviti
Pa Hrvati su isto banana drzava kao i mi stim da su oni imali i kompleks od nedostatka istorije i identiteta pa su ga na brzinu izgradjivali uporedo sa izgradnjom nezavisne drzave . Ne kazem ja da ne treba da slavimo i da ne treba da ih se secamo tako da je tu Mirjana u pravu , al je cinjenica da se ovde sportskim uspesima daje kontekst sa kojim nemaju veze. .
 
ja mislim Toma, jer pomenula je,:evil:MIZANTROP, pa, onaj "govor" iz zatvorenih usta.....
mada, malo sam zbunjena :confused:,Mojsilovicka da se "ruga" mizantropu...to me cchudi


lose citas.... ovo nije upuceno radikalima.... ovde je adresa primaoca poruke i vise nego jasna!

"Има да га оплету у њиховим медијима, на њиховој телевизији. Пошто Новак није политички „његов”, Нолетова победа га боли, неподношљива му је попут шамара, а српска застава на полуделим трибинама у Мелбурну, или било где, представља својеврсну идеолошку увреду."
 
Ахам, још један усраша..........ахахахааааааааа........




ОНАЈ ШТО ХОЋЕ ДА СРБИЈУ ОЧИСТИ ОД СРБА ГВОЗДЕНОМ МЕТЛОМ, па тај идиЈот не заслужује труда да се о њему пише...

Mada ja mislim da nije toliko poenta da Prokic mrzi Djokoviceve uspehe vec ce pre biti da je ukazao na prekomereno i neumereno velicanje i prisvajanje sportskih uspeha kao melema i leka za sopstevene neuspehe i promasaje kako licne tako i drzavne , sto je posebno karakteristicno za nerazvijene banana drzave sa tesko frustriranim stanovnistvom poput Srbije .Mislim i Svajcarci imaju najboljeg tenisera svih vremena vec nekoliko godina pa tamo nema takvih manifestacija i opstih izliva odusevljenja zbog te cinjenice , pogotovo ne verujem da na svim televizijama pokazuju gde je Roze glasao na izborima kao ovde .Sto naravno ne znaci da ne treba da se radujemo i slavimo uspehe nasih sportista ali nisu nam potrebne toilike manifestacije i idolopoklonstvo, a pogotovo ne mesanje politike i drugih nesportskih faktora u sve to .

naravno

a kako to objasniTI :confused:miTI:-?
 
lose citas.... ovo nije upuceno radikalima.... ovde je adresa primaoca poruke i vise nego jasna!

"Има да га оплету у њиховим медијима, на њиховој телевизији. Пошто Новак није политички „његов”, Нолетова победа га боли, неподношљива му је попут шамара, а српска застава на полуделим трибинама у Мелбурну, или било где, представља својеврсну идеолошку увреду."
A jel "njihova televizija " ona na kojoj je Bobicka vodila onu propalu emisiju ?:D
 
Pa Hrvati su isto banana drzava kao i mi stim da su oni imali i kompleks od nedostatka istorije i identiteta pa su ga na brzinu izgradjivali uporedo sa izgradnjom nezavisne drzave . Ne kazem ja da ne treba da slavimo i da ne treba da ih se secamo tako da je tu Mirjana u pravu , al je cinjenica da se ovde sportskim uspesima daje kontekst sa kojim nemaju veze. .

Ko daje takav kontekst? Svakom normalnom coveku je drago kad srpski-srbijanski sportisti naprave uspeh... svakom, sem nekih pojedinaca....

kada su ana i jelena pobedile sad u budimpesti i fotografisale se sa trenerom i srpskom zastavom i rasirenim 3 prsta (koji mi se btw ne svidja kao srpski simbol), B92 je tu fotku postavila na svoj sajt ali... pogadjate, bez ta tri prsta??

Gebels im nije ravan
 
Ko daje takav kontekst? Svakom normalnom coveku je drago kad srpski-srbijanski sportisti naprave uspeh... svakom, sem nekih pojedinaca....

kada su ana i jelena pobedile sad u budimpesti i fotografisale se sa trenerom i srpskom zastavom i rasirenim 3 prsta (koji mi se btw ne svidja kao srpski simbol), B92 je tu fotku postavila na svoj sajt ali... pogadjate, bez ta tri prsta??

Gebels im nije ravan

Cinicni su do neba!

Ja sam u Blicu video sliku Verana Matica sa rasirena "tri prsta", toliko da se zna. Blic je, to je opste poznato, prosorosev dnevni list.

P.S. Inaceja o tom pozdravu nemam neku lepu rec. Bila tema na pdf Istorija.
 
Cinicni su do neba!

Ja sam u Blicu video sliku Verana Matica sa rasirena "tri prsta", toliko da se zna. Blic je, to je opste poznato, prosorosev dnevni list.

P.S. Inaceja o tom pozdravu nemam neku lepu rec. Bila tema na pdf Istorija.

Na licima njihovih voditelja vesti vidite osmeh jedino kad se odrzi neki koncert stranih rock zvezda u Srbiji.... Kao da nas je poseta Rollingstonsa, Peppersa i ostalih ucinila nekako uzvisenim, blizim evropi itd... Kao da je to nesto promenilo....


Secate se proleca i leta 2005 kada su nas mesecima medijski maltretirali srebrenicom, gotovo da su iz lavaboa i sporeta iskakali razni namrgodjeni NGOvci, Kostadinovicke i Dimitrijevici....
 
Nije stvar u LDP... Kontaminaciji tom ideologijom izlozeni su svi zbog toga sto sifrovana televizija ima nacionalnu frekvenciju... Pa vidite da je B92 sajt jedan od najposecenijih domacih sajtova, Blic ima jedan od najvisih tiraza i slicno...

problem je u tome sto je ta ideologija medijski i na drugi nacin zastupljena srazmerno mnogo vise nego sto je njihov politicki pulen osvojio glasova
 

Back
Top