USB drivers

Sehnsucht

Domaćin
Poruka
3.663
Ne znam da li bas na ovaj podforum treba da postavim pitanje...Ali...
Da li neko zna kako mogu da skinem sa interneta usb driver za lap-top HP, compaq nx 7400? Trazila sam sama ali sam trapava pa nista nisam nasla. Ako bi mogao neko link da mi postavi... Hvala!
 
Ne znam da li bas na ovaj podforum treba da postavim pitanje...Ali...
Da li neko zna kako mogu da skinem sa interneta usb driver za lap-top HP, compaq nx 7400? Trazila sam sama ali sam trapava pa nista nisam nasla. Ako bi mogao neko link da mi postavi... Hvala!
Npr:
http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...eId=321957&prodSeriesId=1847094&lang=en&cc=us
(klikni na link pošto se ne vidi ceo)

Ali mi nije jasno šta misliš time da su ti je potreban USB driver? Ako želiš da koristiš USB portove na laptopu nisu ti potrebni nikakvi posebni driveri, već su došli uz operativni sistem. Ako imaš neki drugi uređaj koji hoćeš da povežeš preko USB porta onda su ti potrebni driveri za njega.
 
Evo sad cu da probam da skinem. Izgleda da su nesto pogresno uradili, uglavnom, komp nece da prepozna ni misa, ni mp4, ni kameru, apsolutno nista. Jedino mogu telefon da povezem (ali samo da se puni).
 
Joj opet ne znam.:oops:
Kliknem na - Microsoft Windows XP Professional, pa mi se pojavi:
» BIOS
» Driver - Audio
» Driver - Graphics
» Driver - Keyboard, Mouse and Input Devices
» Driver - Modem
» Driver - Network
» Driver - Printer
» Driver - Storage
» Firmware
» Operating System - Enhancements and QFEs
» Software - Internet Access
» Software - Multimedia
» Software - Security
» Software - Solutions
» Software - System Management
» Utility - Tools
Nigde nema USB?
 
Nigde nema USB?
Verovatno su ti potrebni driveri za chipset, što se nalazi ovde:

http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ob-39732-1

Po onome što si napisala ranije izgleda kao da nedostaju driveri za USB, što je jako čudno jer mislim da pod XP-om ne treba posebno da se instaliraju. Aj' sad opiši šta se tačno dešava, korak po korak, kada ubodeš miša ili MP4 - pretpostavljam da ti se ispisuju neke poruke sa greškom?
 
Ne, nista, kao da nisam ubacila. A kad odem na device manager, u universal serial bus controllers pise par stavki za usb, pa ispod par puta USB Root Hub sa onim zutim uzvicnikom. Btw, ne znam da li to ima ikakve veze sa ovim ali mi se pojavljuje neko upozorenje, pa se otvori ovo kad kliknem:
http://www.microsoft.com/genuine/do...8a45c060-61aa-467c-9fde-ff207da2e21b&submit=1
I, komp je star godinu i po, a usb ne radi od pocetka (a meni nije trebao jer sam imala drugi komp, pa nisam obracala paznju do skoro)
 
Ne, nista, kao da nisam ubacila. A kad odem na device manager, u universal serial bus controllers pise par stavki za usb, pa ispod par puta USB Root Hub sa onim zutim uzvicnikom. Btw, ne znam da li to ima ikakve veze sa ovim ali mi se pojavljuje neko upozorenje, pa se otvori ovo kad kliknem:
http://www.microsoft.com/genuine/do...8a45c060-61aa-467c-9fde-ff207da2e21b&submit=1
I, komp je star godinu i po, a usb ne radi od pocetka (a meni nije trebao jer sam imala drugi komp, pa nisam obracala paznju do skoro)
Čekaj, jesi li probala ovaj poslednji link koji sam poslao? Tamo se nalazi Intel Chipset Installation Utility for ICH7.
Ako jesi i ako ne radi, moj ti je savet da ga odneseš tamo gde si uzela i da se žališ na USB-ove. Možeš još da probaš da klikneš desnim klikom na svaki od tih USB Root Hub-ova sa žutim uzvičnikom pa da ideš na Properties/Driver/Update driver (ili kako to već ide na XP-u, ne koristim ga već dosta dugo) i pustiš Windows da pokuša da skine drivere sa neta. Zaista ne znam šta može da bude osim loše instaliranog Windowsa ili loše povezanih portova, što je praktično nemoguće jer je laptop u pitanju.

Što se Windowsa tiče, izgleda kao da ti je neko instalirao piratsku verziju, iako ovaj HP Compaq po pravilu dolazi sa Windows-om XP. Da li si dobila disk sa Windows-om uz njega? Ako jesi, da li si ga davala nekome od prijatelja/prijateljica da ga instaliraju sa serijskim brojem koji piše na omotu?
 
Podrska i drajveri za usb 2.0 se nalaze u service pack-u 2 ako ga nemas tu je problem
Svejedno bi uređaji morali da rade, makar kao USB 1.1. Na linku koji sam poslao nalaze se drajveri za čipset koji bi trebalo da reše problem. Ako ne to, onda bi problem trebalo da reši Windows Update koji kod nje očito neće da funkcioniše jer joj detektuje nelegalnu verziju Windowsa. Ma najlakše je da ode do firme u kojoj je kupila laptop, kada je već u garanciji.
 
Svejedno bi uređaji morali da rade, makar kao USB 1.1. Na linku koji sam poslao nalaze se drajveri za čipset koji bi trebalo da reše problem. Ako ne to, onda bi problem trebalo da reši Windows Update koji kod nje očito neće da funkcioniše jer joj detektuje nelegalnu verziju Windowsa. Ma najlakše je da ode do firme u kojoj je kupila laptop, kada je već u garanciji.

Jes vala neka oni intervenisu
 

Back
Top