Prijemni PMF Novi Sad - Pitanja za prijemni - Biologija

Moze li mi neko reci,hitno mi je,za hotelijerstvo, da li treba turisticka geografija cetvrte ili trece godine? Jer je na sajtu prvo pisalo geografija trece godine, pa geofrajia Srbije trece godine [ shto je meni moja profesorka rekl} ,pa mi je onda rekla da trebam da naucim turisticku za trecu godinu...I ja tek sad videla na sajtu da ne treba treca nego cetvrta...jel postoji sansa da je to neka obicna greska ili......Ispada dve knjige sam naucila za dzabe:evil:
 
Meni treba usluga,znam da je malo far fetched al ipak da pitam i ovde...Da li iko ima neke kratke skripte iz ekonomike turizma da mi posalje na e-mail, ili neku skracenu verziju posto sam cula da je mala knjizica...Kad sam bila da je kupim josh u maju rekli su da nema vishe jer se stampa novo izdanje,a po svemu sudeci niko nema da mi pozajmi da fotokopiram...Hvala puno :)
 
Lol, od 20 na budzetu ja sam 21....
uglavnom,dok mi je jos sveze secanje da dam pitanja da buduce generacije imaju....

prvo pitanje neshto u vezi ozona
drugo kako se nazivaju tropske kisne sume u Malajskom arhipelagu
trece najveci erozivni oblik ,parapelne brazde u mekim stenama bla bla - jardang
gornjji omotac jezgra do 400 m dubine ili shta god - astenosfera
prirodni prirastaj sta je
neki tanker koji je izazvao nesrecu Na Gibraltaru
koaj zemlja spada u zemlje sa vrlo visokim dohotkom , ponudjeni Norveska, Svedska, Katar i Kanada
zemlje se po obliku vladavine dele na
zemlja u Evropi sa najvecim br stanonvika je, pa ponudjeni Nemacka, Francuska i josh dve
kontinent sa najsporijim povecanjem pr. prirastaja ,ponudjeni Evropa, Sev. America, Juzna Am. itd.
Viminatium- Kostolac
Poznato nalaziste paprika je u - Horgos
Proizvodnja zice se obavlja u kojoj planini pa imas Avalu, Rudnik, Jastrebac itd.
Crvena harmonija je delo - Anrea M.
Garni hoteli su .....
traznja ( ona iz ekonomike turizma ) se finansijski deli na....placena i neplacena
pa onda medjunarodna organizacija za pisce i novinare iz oblasti turizma,sediste- Brisel
Kordova u Spaniji je izgradjena kad...
Bogorodicina Crkva u Studenici je izgradjena kad..
Justinijan sa pratnjom freska izgradjena je kad...

ostale kad se budem setila...
 
Lol, od 20 na budzetu ja sam 21....
на ком модулу?
шта бих ја дала да сам бар близу буџета :mrgreen: ја сам прва испод црте на ловном туризму :lol:

да ли се сећаш и осталих питања? моја сестра хоће да полаже следеће године за туризам, а ја сам записала скоро сва питања из моје групе (поставићу их касније)...
и, питања која сам ја имала су много лакша... бар мени...
 
на ком модулу?
шта бих ја дала да сам бар близу буџета :mrgreen: ја сам прва испод црте на ловном туризму :lol:

да ли се сећаш и осталих питања? моја сестра хоће да полаже следеће године за туризам, а ја сам записала скоро сва питања из моје групе (поставићу их касније)...
и, питања која сам ја имала су много лакша... бар мени...

Hotelijerstvo.....A za to prva ispod crte pomerices se ti...Ima gomila koji su upisali lovni kao drugu opciju,vec se sredila konacna rang lista,...A na upisu ce pola otici...Videces :)
A...mi smo imali grupe...Ne znadoh.
Ja sam popizdela od mojih pitanja jer sam ucila sve,a vishe od pola testa sam lupala { tacno, hvala Bogu} i zakljucivala logicki....Jer nije bilo u knjizi.Mada realno,neko ko je onako ucio,ne mora ni jako,moze da uradi prijemni kako treba,dobro...Mada sam videla dosta onih koji su dosli a procitali su samo jednu knjigu itd..

Bilo je pitanje koja pecina se nalazi blizu Arandjelovca....Uglavnom, ima detalja, ako je neko ucio sve knjige neka ne panici,moze se desiti da na pet pitanja nemate odgovor.
Bar mi smo mogli da prepisujemo ladno. NIKAKO NE PREPISUJTE.
Ne znate pored koga sedite. Tako sam ja,shto ne mogu sebi nikako da oprostim, prepisivala,iako sam znala tacne odgovore,ali sam bila nesigurna i mislila sam da mozda ipak decko zna bolje od mene..Posle sam ga trazila na listi jedva upao na smaofinansiranje. Pa sam posle sedela nekih pola sata sa zaokruzenim pogresnim odgovorima,za koje sam znala da su pogresni,a znala sam tacne,samo da sam poslusala sebe a ne njega. Tako da nemojte prepisivati,pa i da svi vukovci plesu oko vas sa njihovim testovima,ima i vukovaca ispod crte,i to mislim bash na turizmu jedna devojka taman ispod crte,prosek 40.
 
Јао, ја и заборавила, ти остала овде сама са собом да причаш :mrgreen:

ма, знала сам ја да ће се померити, али то ме није спречило да кампујем тамо сваки други дан :hahaha: за мало чак да дођем и до хотелијерства :D мислим да је последњи који се уписао био 134.

како ниси знала да имамо групе? па, ушли су да кажу да је у Б групи у 14. питању написано А. Ц. Б. Д. и да кад будемо заокруживали никако не мењамо редослед... :D
 

Back
Top