Страхују да ће их Србија стићи на путу ка ЕУ

Montezuma

Primećen član
Poruka
710
http://www.politika.co.yu/rubrike/exyu/Strahuju-da-ce-ih-Srbija-stici-na-putu-ka-EU.sr.html
Хрватска с пажњом анализира изборе у Србије и не скрива стрепњу: хоће ли је сусед сустићи

Од нашег сталног дописника
Загреб – Хоће ли Србија сустићи Хрватску у прикључењу Европској унији? Ово питање присутно је протекла два дана у многим анализама и изјавама у Хрватској поводом резултата председничких избора у Србији, који су и због ове дилеме и нескривене стрепње с великом пажњом праћени у овој средини. Хрватски медији преносе већину хвалоспева који из Европе и света стижу Београду због високих демократских домета и свеукупног понашања показаних у до краја неизвесним изборима, уз честу опаску и констатацију како је Србија „опет постала миљеник Запада”.

Извештај „Јутарњег листа” почиње разговором са потпредседником владе Србије Божидаром Ђелићем. „Ви сте новинарка из Хрватске? Знам шта ћете ме питати – хоћемо ли ући у ЕУ с Хрватском?” – каже Ђелић и одговара: „Није нам циљ да сустигнемо Хрватску на путу у ЕУ. Али, ако се то догоди, тиме бисмо сви требали бити задовољни, па и Хрватска. Сваки успех Хрватске на путу у ЕУ успех је и Србије, и сигуран сам да се тако и у Хрватској доживљава успех Србије” – каже Ђелић.

Хрватски премијер Иво Санадер је честитао Борису Тадићу и поздравио „победу демократских снага у Србији” потврдивши спремност Хрватске да јој помогне на путу у ЕУ и НАТО, али је био резолутан у вези могућности да Србија сада пристигне Хрватску на том путу: „То се неће догодити” – сматра Санадер, а слично резонују и у главној опозиционој странци СДП, чији представник Невен Мимица каже: „Хрватска је у процесу седам година испред Србије. С Тадићем на челу и убрзавањем процеса, та разлика ће се смањити, али нема спајања” – уверен је он.

Нелагодност у хрватским политичким круговима на ову тему ствара и најновије упозорење пристигло Загребу из врха Европске комисије да Хрватској прети замрзавање преговора с Европском унијом, што се највише повезује с нерешеним проблемом око хрватског проглашења ЗЕРП-а (Заштићени еколошко-риболовни појас) на Јадрану, чему се енергично противе Словенија и Италија.

Преноси се и оцена неименованог функционера из Европске комисије, који на питање зашто се у ЕУ сматра да Србија може брже од других да напредује на путу у ЕУ, одговара: „Србија има одличне преговараче и стручњаке, као и административне капацитете који су код других у региону проблем.”
...pa da nemamo premijera sklonog samodestrukciji svasta bi bilo moguce...
 
„Није нам циљ да сустигнемо Хрватску на путу у ЕУ. Али, ако се то догоди, тиме бисмо сви требали бити задовољни, па и Хрватска. Сваки успех Хрватске на путу у ЕУ успех је и Србије, и сигуран сам да се тако и у Хрватској доживљава успех Србије” – каже Ђелић.
Боже,каква будала!
 
Kakav je stav mnogih Hrvata o radikalima, a tek o Četnicima, mislim da će to biti užasan šok za Hrvate kada i Srbija i Hrvatska budu u EU!
Zamisli, 2 200 000 'vadikala' će se samo sa ličnom moći da prošetava po Lijepoj Njihovoj!?
Neće to ići tako lako!:D


Ajde molim te kazi mi u koju stranku da se uclanim posto nisam clan nijedne stranke a ni tih 2 200 000 nisu svi clanovi SRS-a ,da bih mogao da prosetam po Lijepoj Njihovoj ili Vasoj ili tvojoj.

I sta znas ti o Cetnicima a i o radikalima.Mnogo me zanima
 
Kakve gluposti.

Sta Hrvatsku tangira da li cemo ih 'sustici' (a necemo)? Jel' dobijaju nesto? Medalju? Pehar? Kakve veze ima?

Prestigla ih je Bugarska. O, ne!

Hrvatsku, tj. njene 'političare' to ne brine previše, ali prosečnog Hrvata to dosta brine!
Sve vredno su rasprodali strancima, a bez prijema u EU nema očekivane kinte i evo ti belaja!:D
 
rnin34l.jpg


bezveze. svi ce stici na red...
 
Ma nek' se ne brinu nista.

Krava muzara je na izdisaju, popili mleko Irci, Portugalci i ostali prosjaci. Ni za Poljake nema kinte, Madjare, Cehe, a kamoli za Rumune i Bugare.

Dok Hrvatska udje, zajedno sa Turskom, Hrvatska ce jos biti iznad proseka i morace da daje drugima.

Pa gde se mi onda toliko trpamo, mi jos dobro treba da platimo da udjemo :roll:
 
Djelićeve izjave su uvek spremne za humoristične strane u novinama.
Strašno je koliko su oni iskompleksiran narod. Pre neki dan je na HRTu 3 sata trajalo debatovanje oko situacije u Srbiji,političke,evropske,ekonomske itd. mene bi bilo sramota da takav prostor dobiju njihovi izbori na nekom našem nacionalnom kanalu. Hvala bogu,pa nas ne zanimaju ni Makedonija,ni BiH,ni Hrvatska,ni Slovenija,ni Crna Gora
 

Back
Top