paprena ekskurzija

smokvicica

Elita
Banovan
Poruka
21.194
ljudi,da li je normalno da moj sedmak ide na dva dana(jedno nocenje)na zlatibor i za to skola trazi 6200 dindzi?za te pare imaju jedan pun pansion,par ulaznica,za mokru goru,sirogojno,placen put i dve dnevnice za razrednog.rekla sam mu ok,nije dete krivo,ako idu drugi ici ces i ti,ali ...zar ne mogu ja recimo kao roditelj da se raspitam posto je par dana npr. u vrdiku,obican bus sa stanice i da to predlozim razrednom?moramo li da prihvatimo tu jednu soluciju?zelim da moje dete ide,ali ovo osecam kao pljacku.
ne treba zaboraviti ni dzeparac ...
 
Jos si ti dobro i prosla :wink: .Moj je isao u Suboticu na dva dana za 7500 din. :roll:
I ja predlagala jeftinije destinacije,al niko ni da cuje.Dobro razrednog razumeme on bi covek da zaradi,ali roditelji su mi kompletna enigma!!
Pravo da ti kazem ta Mokra gora vuce para djavo i po!Ostalo je razredni,skola,direktor, tako da realno ekskurzija tvog deteta kosta oko 1500 din.Srecno,moj je izjavio nikad vise,nadam se da ce da to raspolozenje da ga drzi na dalje. :wink:
 
Уф, како пошизим кад кукате а не мрдате ни малим прстом?!

Имате ли ви Савет родитеља??? Ко је ваш представник у Савету родитеља??? Знате ли бар то?
Знате ли да је САВЕТ РОДИТЕЉА тај који одлучује која дестинација и која агенција ће бити узета у обзир и да то нема НИКАКВЕ ВЕЗЕ са наставником?? Тачније, комисија састављена од наставника већ у септембру предлаже неколико дестинација које су у складу са наставним планом... На родитељским састанцима се даје предлог дестинација још у јесен. Школа расписује тендер (мада мислим да ове године тендер није обавезан више) и добија понуде од разних агениција.
Затим САВЕТ РОДИТЕЉА одлучује која ће се агенција изабрати, и КОЛИКА ЋЕ БИТИ ДНЕВНИЦА НАСТАВНИЦИМА!!!
Затим то иде на Школски одбор (у којем су трећина родитељи)... Кад Школски одбор то одобри - онда иде на родитељске састанке. И на тим родитељским састанцима родитељи још увек могу да дају другачије предлоге, могу да изнесу неслагање и да траже образложења.

Значи, научите која су вам права и борите се за децу на местима на којима можете да утичете.

Иначе, дводневна екскурзија од 6-7 хиљада је просечна цена. Ту цену формира АГЕНЦИЈА, а као што рекох, САВЕТ РОДИТЕЉА најчешће бира најповољнију агенцију.

Ако узмете папир и израчунате колико кошта аутобус, водич (који је обавезан и даје га агенција), смештај, храна, улазнице...па ни у сопственом аранжману не бисте боље прошли.

А ако вам је жао што ће наставник зарадити 3-4 хиљаде за 48 сати неспавања и бриге о вашем детету (и још 25 друге деце) - узмите бар петоро туђе деце па их водите негде на два дана...па ћете видети како је то...и колико то вреди...
 
Mislim da sam vec pisala o ovoj temi, ali na nivou letovanja i zimovanja u obdanistu. I racunala sam 7 pansiona, prevoz, nadoknada za animatora i vaspitacicu, (za to mi nije zao ni duplo da dam ako im verujem) i nakon sabiranja svega ostalo je min 2000din po detetu. Iz svakog obanista ide bar po dva autobusa (100x2000din)x 10-tak obdanista =priblizno 2000000 din=priblizno 24000 evra da podele agencija i direktor predskolske ustanove. Pa ako uzmemo i da se zaradi pola tj. 10000evra, malo li je za nikakav posao. A sto vaspitacica zaradi 14-24000 po smeni nije mi uopste zao, jer stvarno nije lako ni sa predskolcima, a kamoli sa klincima od 2,5-3 g. Konkretno za Beli bor na Tari pansion nije preko 2000din(deca placaju pola+popust na broj dece), prevoz nije vise od 1600din, vaspitaci i animatori su dobijali oko 2000 po detetu, pa saberite koliko to iznosi. Resto ide "agenciji". A tacno je i to da smo inertni i da se ne interesujemo malo vise za to nego samo kritikujemo. Jedan od slicnih primera je novogodisnja proslava skolaraca po klubovima u organizaciji skole. I to je isto bila tema na forumu.
 
Уф, како пошизим кад кукате а не мрдате ни малим прстом?!

Имате ли ви Савет родитеља??? Ко је ваш представник у Савету родитеља??? Знате ли бар то?
Знате ли да је САВЕТ РОДИТЕЉА тај који одлучује која дестинација и која агенција ће бити узета у обзир и да то нема НИКАКВЕ ВЕЗЕ са наставником?? Тачније, комисија састављена од наставника већ у септембру предлаже неколико дестинација које су у складу са наставним планом... На родитељским састанцима се даје предлог дестинација још у јесен. Школа расписује тендер (мада мислим да ове године тендер није обавезан више) и добија понуде од разних агениција.
Затим САВЕТ РОДИТЕЉА одлучује која ће се агенција изабрати, и КОЛИКА ЋЕ БИТИ ДНЕВНИЦА НАСТАВНИЦИМА!!!Затим то иде на Школски одбор (у којем су трећина родитељи)... Кад Школски одбор то одобри - онда иде на родитељске састанке. И на тим родитељским састанцима родитељи још увек могу да дају другачије предлоге, могу да изнесу неслагање и да траже образложења.

Значи, научите која су вам права и борите се за децу на местима на којима можете да утичете.

Иначе, дводневна екскурзија од 6-7 хиљада је просечна цена. Ту цену формира АГЕНЦИЈА, а као што рекох, САВЕТ РОДИТЕЉА најчешће бира најповољнију агенцију.

Ако узмете папир и израчунате колико кошта аутобус, водич (који је обавезан и даје га агенција), смештај, храна, улазнице...па ни у сопственом аранжману не бисте боље прошли.

А ако вам је жао што ће наставник зарадити 3-4 хиљаде за 48 сати неспавања и бриге о вашем детету (и још 25 друге деце) - узмите бар петоро туђе деце па их водите негде на два дана...па ћете видети како је то...и колико то вреди...

sta znaci dnevnica nastavnicima??
jeli to dnevnica za dane provedene na ekskurziji???
 
nemoj helen da se vredjas,ali nisam ja sad sisla sa drveta,pa pravo za forum.naravno da sam nazvala mamu koja je u savetu roditelja koja mi je rekla da je to NAJPOVOLJNIJA solucija.moz misliti ostale...
a sto se tice dnevnice...poseban papir na kome pise, visina naknade za nastavnika je 602,41 din po danu,idu dva dana,pa je to 1204,81 po uceniku.a grupa ide jedino ako ima minimum 45 ucenika sto mu dodje 54216,45.za dva dana.mnogo brate,pogotovu sto sam ja isla vise puta sa skolom na zimovanje i svojim ocima gledala kako nastavnik pazi decu.ne kazem,to je rudarski posao,ali gde su oni izleti zbog kojih nismo morali da podizemo kredite?
 
nemoj helen da se vredjas,ali nisam ja sad sisla sa drveta,pa pravo za forum.naravno da sam nazvala mamu koja je u savetu roditelja koja mi je rekla da je to NAJPOVOLJNIJA solucija.moz misliti ostale...
a sto se tice dnevnice...poseban papir na kome pise, visina naknade za nastavnika je 602,41 din po danu,idu dva dana,pa je to 1204,81 po uceniku.a grupa ide jedino ako ima minimum 45 ucenika sto mu dodje 54216,45.za dva dana.mnogo brate,pogotovu sto sam ja isla vise puta sa skolom na zimovanje i svojim ocima gledala kako nastavnik pazi decu.ne kazem,to je rudarski posao,ali gde su oni izleti zbog kojih nismo morali da podizemo kredite?

cek cek ne radi se o tome sta je kakav posao nego sta je ciji posao i sta se koliko placa;)
 
A nas je učiteljica pitala da li smo zainetresovani da nam decu ide na zimovanje, 6 noćenja, 12.900,00...dakle, zgranula sam se...neverovatno.
Naravno skoro svi su odbili. Treba posle cele godine da otplaćujem to. Bezobrazluk.
 
nemoj helen da se vredjas,ali nisam ja sad sisla sa drveta,pa pravo za forum.naravno da sam nazvala mamu koja je u savetu roditelja koja mi je rekla da je to NAJPOVOLJNIJA solucija.moz misliti ostale...
a sto se tice dnevnice...poseban papir na kome pise, visina naknade za nastavnika je 602,41 din po danu,idu dva dana,pa je to 1204,81 po uceniku.a grupa ide jedino ako ima minimum 45 ucenika sto mu dodje 54216,45.za dva dana.mnogo brate,pogotovu sto sam ja isla vise puta sa skolom na zimovanje i svojim ocima gledala kako nastavnik pazi decu.ne kazem,to je rudarski posao,ali gde su oni izleti zbog kojih nismo morali da podizemo kredite?

Ljudi preterujete, pa ne ide samo jedan profesor na 45 dece, vec vise njih i to se deli.
Ispade da prof. zarade samo tako... eeeee
Moji su profesori i nikad nisu skoro nista zaradili vodeci decu na ekskurzije...

Koja je to skola, da odma' zaposlim moje...:lol::lol::lol::lol:

Kod nas u srednjoj je direktor uvek mlatio pare na ekskurzije-debil, mi platimo bus na sprat sa klimom i svim ostalim a on nam doveze neke krntije koje nikad nisu isle dalje od bg-a(mi isli na kopaonik), i ***** ne dodje da nas isprati ispred skole iako je trebao jer je znao sta ga sleduje ...ali srecom pa smo svi vec bili mnogo 'zapiti' pa nas bolelo uvo...
Posle se roditelji zalili i on nam kao vratio te pare pa nas odrao za identifikacione kartice(koje nismo na kraju ni morali da nosimo) i majice... 1 kartica i jedna majica 1200-1500 din... zamisli obicna pamucna majica... uffff kakvih kretena ima...
 
A nas je učiteljica pitala da li smo zainetresovani da nam decu ide na zimovanje, 6 noćenja, 12.900,00...dakle, zgranula sam se...neverovatno.
Naravno skoro svi su odbili. Treba posle cele godine da otplaćujem to. Bezobrazluk.


Ја не знам где ти живиш...:roll:
Ми смо прошле године плаћали 13 500 у марту месецу (вансезона) за Бели Бор на Тари, недељу дана...

Ако нађеш у некој агенцији повољније - предложи савету родитеља. Мада сумњам...
 
ok za dnevnicu
iz cijeg fonda se placaju ekskurzije nastavnicima??
ko to ustvari placa???


Дневницу плаћају родитељи и то се урачунава у цену...као што плаћају и шофера, и куварице, и собарице, и водича, и секретарицу туристичке агенције...и све оне који учествују у организовању и споровођењу једне екскурзије.

Висину дневнице такође одређују родитељи на Савету родитеља.
 
Kod nas u srednjoj je direktor uvek mlatio pare na ekskurzije-debil, mi platimo bus na sprat sa klimom i svim ostalim a on nam doveze neke krntije koje nikad nisu isle dalje od bg-a(mi isli na kopaonik), i ***** ne dodje da nas isprati ispred skole iako je trebao jer je znao sta ga sleduje ...ali srecom pa smo svi vec bili mnogo 'zapiti' pa nas bolelo uvo...

Од пре неколико година су јако пооштрене одредбе који регулишу организацију екскурзија, баш зато да би се сузбила таква неодговорна понашања директора школа и агенција.
 
Дневницу плаћају родитељи и то се урачунава у цену...као што плаћају и шофера, и куварице, и собарице, и водича, и секретарицу туристичке агенције...и све оне који учествују у организовању и споровођењу једне екскурзије.

Висину дневнице такође одређују родитељи на Савету родитеља.

rekoh ok za dnevnicu...ko nastavnicima placa ekskurzije-znaci put, spavanje, klopu(koja je uvek bolja nego ona koja se servira ucenicima ili je bar tako bilo kod nas)???...skola ili roditelji???....
 
Хаха...па наставници не иду на екскурзију, они иду да раде тамо!!!
То плаћа агенција, наравно...и на сваких чини ми се 45 ученика, агенција даје још једно гратис место...то се обично да детету које је слабог материјалног стања, или се, у договору са родитељима, тај гратис подели на два детета, па свако до њих плати по пола...
 
Хаха...па наставници не иду на екскурзију, они иду да раде тамо!!!
То плаћа агенција, наравно...и на сваких чини ми се 45 ученика, агенција даје још једно гратис место...то се обично да детету које је слабог материјалног стања, или се, у договору са родитељима, тај гратис подели на два детета, па свако до њих плати по пола...

pa naravno da idu tamo da rade...Hvala Bogu...ali idu i na ekskurziju i lepo se provedu tamo...znaci idu i na ekskuriziju...
kako to mislis placa agencija?...to meni nije jasno..a ko plati agenciji???...nije agencija tako velikodusna??? jedan nastavnik ide po jednom odeljenju i za svako odeljenje po jedno gratis mesto???...mislim meni to bas nije jasno...i samo trazim jedno dobro objasnjenje...ne mora da mi to bas objasnjava prosvetar ako ne zna moze i neko ko radi u agenciji...
 
Pile,organizator puta,vodja puta (u ovom slucaju nastavnik) nikad ne placa.I ti da se pojavis sad u agenciji i hoces da vodis npr 15 ljudi/dece negde,ne bi placala.
Nikad mi ne bi bilo zao da profa zaradi,ali da je stvarno posvecen toj deci koju vodi,nevezano za uzrast.
Ja sam zaista imala veliku srecu sa svojim nastavnicima,Do 4.razreda imali smo uciteljicu Maru,koja nas je gledala kao svoju decu,a da ne pricam o razrednoj u gimnaziji,ona je zena nosila torbe voca sa njene vikendice na ekskurzije za nas.....i gomila drugih lepih primera .I takvi neka uzmu po ekskurziji i 15000e ZARADILI SU.
Ko god misli da je njima lako,ili da im je to puno para,grdno se prevario,
Ogromna je to odgovornost
 
Pile,organizator puta,vodja puta (u ovom slucaju nastavnik) nikad ne placa.I ti da se pojavis sad u agenciji i hoces da vodis npr 15 ljudi/dece negde,ne bi placala.
Nikad mi ne bi bilo zao da profa zaradi,ali da je stvarno posvecen toj deci koju vodi,nevezano za uzrast.
Ja sam zaista imala veliku srecu sa svojim nastavnicima,Do 4.razreda imali smo uciteljicu Maru,koja nas je gledala kao svoju decu,a da ne pricam o razrednoj u gimnaziji,ona je zena nosila torbe voca sa njene vikendice na ekskurzije za nas.....i gomila drugih lepih primera .I takvi neka uzmu po ekskurziji i 15000e ZARADILI SU.
Ko god misli da je njima lako,ili da im je to puno para,grdno se prevario,
Ogromna je to odgovornost

ok ne poricem odgovornost, najbolje cu to znati kada moje pile krene u skolu...vec samo rasciscavam nedoumicu...ne napadam nikoga..i briga me sta ko koliko zaradi...vec me interesuje kako i sta i koliko itd...interesuje me proces:)
 
Да, најлепше се проведемо када разносимо црне кесице по аутобусу, када бришемо повраћку са њих и држимо им чело, када им превијамо огреботине или ране, када их бројимо по 50 пута дневно страхујући да ли су сви ту, пазећи да неко не излети на пут, да не падне у бусу кад шофер закочи, да не падне са прозора хотела, да неко не прошверцује неки алкохол, а не дај Боже ако то успе, онда је тек игранка, да се не потуче са неким са екскурзије из другог града или са мештанима, кад изгубе паре или мобилни телефон, кад их пустиш на два сата саме да шетају по граду, а онда седиш и гризеш нокте бринући да ли ће се сви вратити, кад буквално целу ноћ преседиш у ходнику хотелске собе са дуплом кафом и гуараном (а претходни цео дан си провео у бусу, и при томе немаш више 15 година као они :wink::lol:) и дежураш да не вилене по собама...кад их излачиш из потока у који су намерно упали обучени и у патикама, кад ратујеш са особљем хотела зашто соба 34 нема топле воде, а у соби 52 се врата од купатила не затварају добро, или зато што траже да платите полупано огледало које ваши ђаци нису полупали...и зато што ђаци ''нису навикли'' да једу бечке шницле и пире кромпир, па све остане непоједено...а родитељи те после притисну како им је дете гладовало на екскурзији (све паре је спискао на сладоледе, и још сте га лечили кад му је било мука)....
Мислим, не могу сад ни да се сетим свих тих дивних доживљаја, одмора и опуштања....:lol:


Иначе, као што рекох, агенција плаћа и куварице и собарице и шофера...да не набрајам поново... Агенција сигурно нема неки СВОЈ новац који је добијен на неки други начин, а да то није од корисника услуга - значи оних који плаћају екскурзију.
 

Back
Top