Beogradska Berza, indeks BELEX15 u padu -4,17% iliti -97,93 bodova


Beogradska Berza, indeks BELEX15 u padu -4,17% iliti -97,93 bodova



to je zbog izbora Tadica za predsednika :mrgreen:
bas da vidimo kako ce ovo da protumace oni "ekonomski strucnjaci" sa B92... :) :roll: mislim kako ce danas da izgledaju dnevni izvestaj, da li ce da bidnu neki dodatni komentari ili ne... hehe. :roll:

Нешто нема ових економских "сексперата" за берзу на овом пдф да се огласе...


 
Индекс Белекса је јуче скочио, али све по старом иде. Од децембра колико знам индекс Белекса полако клизи надоле, а како светска економија, пардон америчка иде у рецесију и повлачи друге, ни код нас неће бити боље.
 
Нешто нема ових економских "сексперата" за берзу на овом пдф да се огласе...



e pa to ono vec sada CUVENO kada je Toma Nikolic bio izabran za predsednika skupstine BELEX15 se puno urusio i svi rezimski mediji su pisali IZMISLJOTINE da je to zato sto su strani investitori prodavali akcije navodno plaseci se Tome :roll: i da su strani investitori ti koji su na taj nacin urusili berzu (posto je FIS ucesce stranih investitora u ukupnom prometu akcijama na nasoj berzi preko 50% tokom 2007. znaci vise nego pola)
medjutim tek kada sam sednes da to pogledas FIS-b je tada bio veci nego FIS-s, a pa to znaci da su tada strani investitori na nasoj berzi bas vise kupovali akcije nego sto su prodavali akcije... :!: :?:
ali sta vredi kada rezimski mediji potpuno obrnu teze i te izmisljotine plasiraju narodu koji to (verovatno) prihvata zdravo za gotovo. :evil:
 
juče nagovešteno, a danas potvrdjeno:

Koštunica traži sednicu Skupštine5. februar 2008. | 11:11 -> 13:35 | Izvor: Beta, Tanjug Beograd -- Premijer Vojislav Koštunica zatražio je da se odmah sastane Skupština Srbije, pre proglašenja jednostrane nezavisnosti Kosova.


"Iz Političkog sporazuma koji je ponudila Evropska unija ne proističu nikakve obaveze za Srbiju, a ponuđene su mnoge koristi za građane Srbije", rekla je Grubješićeva agenciji Beta.

Ona je upozorila da su male šanse da Srbija ove godine bilo šta potpiše sa EU ako ne usvoji Politički sporazum, što bi značilo da je 2008. godina izgubljena za evropske integracije

tek će da pada:roll:
 
i samo da potvrdim svoj prethodni post, jer sad nadjoh i komentar:

Optimizam investitora posle predsedničkih izbora i najave potpisivanja sporazuma sa EU splasnuo je tokom dana, posle saopštenja premijera da je sporazum sa EU "obmana" pa su sve akcije sa kontinuiranog tržista zabeležile pad ili se njima trgovalo na nivou od ponedeljka.

Ахамм......их ма сви у то верујемо, ма иди, бре......:lol::lol::lol:
 
Nisi znao kojim argumentima da se suprotstavis pa si izmislio sekte. pih

Прво, питај га да ли је секташ... а друго прочитај какве је небулозе написао на које сам му тако одговорио... јер другог објашњења немам за такво понашање.......8-)
 
Ахамм......их ма сви у то верујемо, ма иди, бре......:lol::lol::lol:

Ja apsolutno verujem da ti je sve ovo smešno.
Za razliku od tebe ja znam o čemu govorim, ja trgujem na berzi.
Ne od juče i ne sa malo kapitala.

ti i ostali "stručnjaci" počeli ste da se "bavite" berzom "od tome":roll:
investitori reaguju na dobre i na loše vesti.
brže nego što možeš i da zamisliš.
to se dokazalo juče i danas.

i nije ni malo smešno.
žalosno je.
 
Прво, питај га да ли је секташ... а друго прочитај какве је небулозе написао на које сам му тако одговорио... јер другог објашњења немам за такво понашање.......8-)

Odgovor je skroz na mestu. Ja se toga ne bi setio priznajem, ovo da komsiji crkne krava. Bez obzira koliko se ti ne slagao nema potrebe da pljujemo jedni druge, zar ne?
 
Прво, питај га да ли је секташ... а друго прочитај какве је небулозе написао на које сам му тако одговорио... јер другог објашњења немам за такво понашање.......8-)


Klasican nedostatak argumenata.Nista novo od takvih.
Ono u sta ja verujem pocinje sa vise slova, iopanko ne bi shvatio, zaboravi.:D
 
DellBoy, GodIsADJ ne bih se zacudio da takve gluposti pocnu da drmaju na B92 da sada vise nije Nikolic krivac da je novi krivac Kostunica ali strani investitori su i danas opet vise kupovali nego prodavali akcije evo izvestaj:

Učešće stranih investitora
FIS 51,27%
b-FIS 55,17%
s-FIS 47,37%
FIB 44,24%
FIT 51,11%

šta si ti novi Jerry ovde?:roll:
strani investitori (a mrski vam hrvati i slovenci koji u popriličnoj meri trguju na belex-u) često "prelivaju" akcije sa jednih na druge i pri tome obaraju cenu. zatim slede fondovi sa raznoraznih ostrva itd...a onda mali akcionari panično prodaju.

njima IDE U PRILOG obaranje cene i kupovina akcija od NAS, naših akcionara, naših zaposlenih, naših firmi......
panika im odgovara, a paniku je, u ovom slučaju napravio potez premijera.

da ti pojednostavim: kupovali su i kad je počelo da skače - kupovaće naročito i kad pada. Oni imaju ogroman kapital i oni su strpljivi.

Ko gubi?
 
u stavrni ne, izvinjavam se, GRESKA ovo je izestaj od juce - predhodni moj post
dnevni izvestaj od danas o ucescu stranih investitora jos nema. videcemo i to valjda kasnije.


vrednosti akcija jesu pale ali i jeste cudno Tadic pobedio
a akcije pale:

zbog vestackih izazivanja monetarnih udara mladjani bi do sada
trebao da zaglavi dve dozivotne.Evo primer kako je kada je neko glup
glasajuci za Belog mislio da je Toma kriv:Kada je Tomislav Nikolic
postao predsednik skupstine ona cuvena 3 dana akcije nekih manjih
domacih akcionara su vestacki pale za citavih 40%(plaseci se bombardovanja)
Tada su veci strani
investitori za ta tri dana kupili mnogo povoljnije te akcije i postali
vecinski vlasnici nekih preduzeca,i cim bi Toma dao ostavku akcije bi skocile
tako izazivanjem vestackog pada akcija od strane mladjanog domaci akcionari gube
a strani dobijaju.

ZA OVO SE IDE U ZATVOR ALI TAMO GDE POSTOJI PRAVNI SISTEM I PRAVNA DRZAVA
A NE GDE VLADAJU ZUTI

zalost ekonomije dos-ovskog rezima je u tome sto je za vreme Avramovica
95-96-97-98 da bi napravio monetarni udar trebalo je oko 1 300 000 000 maraka
ili 650 000 000 evra a sada je to moguce za samo 3 000 000 evra.I o kakvom ekonomskom
i privrednom rastu pricaju zuti.
 

Back
Top