Ugrozeni balkanac

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
U ''Politici'' od nedelje , cak tri strane je posveceno temi ''ugrozeni muskarac''. Gde se naveliko i nashiroko raspreda o tome kako je zenska emancipacija pretvorena u zensku tiraniju. Kako nashi muskarci uopshte ne umeju da se snadju. Kako ih drushtvo i partnerke maltretiraju i bla bla...
Uglavnom , ako zena moze i ume da se prilagodi od domacice poslovnoj zeni (koju dozivljavate kao zlo drushtva) ,mozete i vi da se prilagodite novom drushtvu.

Na selu , gde muskarac radi fizicke poslove , oko stoke i oko njive, sasvim je normalno i logicno da zena radi oko hrane i oko kuce. A kad oboje radite u kanceleriji , onda oboje mozete i kuvati i spremati.

Elem mislim da bi bilo zanimljivo da imamo malo rasprave oko ove teme...
 
Čim priča između partnera umesto "ti i ja (mi), naš život, zajednica" pređe na "on, ona, muško/ženski odnosi, uređenje, običaji" oboje postaju ugroženi. U ne više toliko zdravu pamet. Nema tu prilagođavanja, pravila, čega već: ako se razumeju i ako im odnos odgovara neće se osećati loše ma kakav da je, ako se slepo povinuju normama, bilo nekdašnje, nikdašnje ili novonastale, bez da ih prihvataju, trpeće oboje čak i u onome što bi drugi smatrali idelnim (odnosom između partnera).
 
ma, moze ona da bude poslovna zena, al' ima da nauci da umesi 'leb.... nema tih fora... ovamo 'oce muskarca koji ce da joj lupi rukom o sto i da bude jak, a ovamo 'oce da joj kuva i cisti i sve ostalo... e, kakva prevara je to... i, objasnite vi meni sad, kako muskarac da ne bude zbunjen posle? i da se ne izvuce iz te price i ode u kafanu? da sabere misli... a, tamo... kana kara otjorore bela salovena... ilije devleske o sukar kevlena... joj, devla, devla... i okrene jos jedno 2-3 ture... i posle ona moze da bude poslovna kol'ko 'oce... sto se mene tice... a i ne mora, ako nece... meni opet isto...
 
Čim priča između partnera umesto "ti i ja (mi), naš život, zajednica" pređe na "on, ona, muško/ženski odnosi, uređenje, običaji" oboje postaju ugroženi. U ne više toliko zdravu pamet. Nema tu prilagođavanja, pravila, čega već: ako se razumeju i ako im odnos odgovara neće se osećati loše ma kakav da je, ako se slepo povinuju normama, bilo nekdašnje, nikdašnje ili novonastale, bez da ih prihvataju, trpeće oboje čak i u onome što bi drugi smatrali idelnim (odnosom između partnera).
'de si bre dismisal skolo stara,sta bi s' nikom :? ali mutambu avatar je tu,namazano,namzano i prelakirano ;)
 
U ''Politici'' od nedelje , cak tri strane je posveceno temi ''ugrozeni muskarac''. Gde se naveliko i nashiroko raspreda o tome kako je zenska emancipacija pretvorena u zensku tiraniju. Kako nashi muskarci uopshte ne umeju da se snadju. Kako ih drushtvo i partnerke maltretiraju i bla bla...
Uglavnom , ako zena moze i ume da se prilagodi od domacice poslovnoj zeni (koju dozivljavate kao zlo drushtva) ,mozete i vi da se prilagodite novom drushtvu.

Na selu , gde muskarac radi fizicke poslove , oko stoke i oko njive, sasvim je normalno i logicno da zena radi oko hrane i oko kuce. A kad oboje radite u kanceleriji , onda oboje mozete i kuvati i spremati.

Elem mislim da bi bilo zanimljivo da imamo malo rasprave oko ove teme...

...па ја баш мислим да су жене те које су на губитку...сад се од њих очекује све...а са друге се све мање гледа на њих као на мале, нежне...жељне пажње...помоћи...

...мени све то смешно...обожавам да се шалим мало на ж рачун...у фазону...помогао бих ти другарице XY...али се плашим да бих тиме уништио деценије онога што су жене градиле на нашим просторим...:lol:......и варијације на тему...
 
Zene ne znaju shta hotje..vetjina.
I u tripu su da mushkarac treba da isupnjava neka njihova predubedjenja i ochekivanja koja ih posle razocharaju jer nije kako su mislile.
Tu nije suhtina problema kod(normalnih)mushkaraca koji nisu komplexashi i isfrustrirani(a takvi su danas ipak vetjina u urbanm sredinama) nego je stvar u nechem drugom.
Kod zena koje po prirodi stvari u modernom ustrojstvu drushtva preuzimaju primat i dominiratje sve vishe i vishe,postoji u njima samima psiholoshki sukob starog tradicionalnog koji je ma koliko "moderne urbane itd."ostao urezan delimichno kao obrazac preko koga ih partner privlachi i relativno nove uloge dominantnijeg pola.Generacije i generacije evolucije Vs drushtveni"progres".Slichan problem je i kod mushkaraca,to su ti"frustrirani,ugrozeni..itd.".
 
znači politika je def. pookla......... u sledećem dodatku vrelih gooma....upootstvo za žene- kako uparkirati aooto...a ne napraviti štetu od 500e.................inačke se slažem sa topikom za rešenje koohinjskih problema.......
 

Back
Top