TOEFL,SAT ili neki drugi test

JO84

Zainteresovan član
Poruka
229
pozdrav svima,ja sam USA vec 2 nedelje,kao au pair...
sa mojom host mamom sam nesto pricala
i zena mi kaze da mogu ako sam zaisteresovana da polazem TOEFL ili SAT da pokusam da upisem faks ovde...
e pa ovako ja sam vec student u Srbiji,ali bih ovde probala ispocetka,nije mi frka oko toga...
znaci ispocetka...koji je test za nas strance TOEFL ili SAT...
koji da uzmem da spremam i da polazem...jedan od ova dva ili vec koji ...
koji rezultat moram dai mam na testu i kako se polazu ti testovi i sta sve sadrze...
 
hvala na vikipediji to sam vec gledala,nego mi je potrebno necije licno iskustvo...kako i sta i sve detalje,da li bolje upisati prvo 2godisnji college pa se posle prebaciti na 4godine ili odmah na 4godine...i ako sam lepo razumela associate degree je 2 godine a 4 godine je bachelor...
koji je bolje u[isati i gde primaju strance..
jel moze neki two years college da primi stranca i da mu da i financial aid ili odmah da probam na college 4 godine?
 
Nemam iskustva sa SAT/TOEFL... neko drugi ce morati da ti pise o tome...
Sto se college tice - ako znas da hoces 4-godisnji, onda odmah upisi taj...
A sto se financial aid tice, to zavisi od Univerziteta i da li oni daju finansijsku pomoc strancima za smer za koji ti konkurises... nema pravila. Ima Univerziteta koji daju financial aid i za neke kurseve koji traju par meseci, a opet imas i one koji ne daju nikakvu pomoc za 4-god studije... zavisi od skole/smera koji te zanima.
Preporuka: prvo vidi sta bi htela upisati... mozda i Univerzitet da odaberes (ili bar suzi izbor na nekoliko)... ovako su ti pitanja suvise opsirna i tesko da ces dobiti zadovoljavajuci odgovor.
 
pa ovako ,zelim da studiram geopoliticke nauke sa turizmom...gde to mogu da nadjem...
koji su sajtovi ,posto sam ih gledala,previse ih je i ne znam koji je najbolji za takvu pretragu gde na jednom mestu mogu da vidim za financial aid i gde ovo sto zelim da studiram ima?
ja sam nasla neki sajt www.petersons.com
da li je dobar?
 
Jooooooooooooooj!!
No hard feelings ali si toliko neinformisana da zaista ne mogu da zamislim da upises uni, iako ti zelim svaku srecu u tom pokusaju.
U americi postoje vrlo striktni deadlines, u zavisnosti od jacine unija postoje early deadlines za finacial aids. U svemu tome TOEFL je smesan ali za SAT su potrebne pripreme, sami testovi nisu naivni ako zelis bolje rezultate, pa onda dok postignes aplikacije, pa onda lova koju trosis samo da bi aplicirala...
Dakle jedino ako ti je host family toliko fina da bi bili garanti za potencijalni kredit ova prica ima smisla, else zaista ne zvuci perspektivno, trebalo je prethodno da se raspitas a ne da odgovore trazis na krstarici
 
Kontam da se devojka raspituje ovde...:?

@JO84
Da, previse ih je... sa time se slazem... ali to su tvoje studije i niko to nece uraditi umesto tebe (osim ako ne odes u neku agenciju i platis im da urade posao pretrage umesto tebe)... Moras naci vremena i pregledati sajtove Univerziteta koji nude studije koje te zanimaju; vidi kakve uslove nude i sta je potrebno da bi se upisala.
Koliko ja vidim, ti si od skoro sa idejom da upises studije u USA, pa ti se sada sve uzvrzmalo u glavi... polako, udahni duboko... to nije kratak proces...
Ali mozes da pocnes... Ako mozes da se sporazumevas/citas+pises na Engleskom, TOEFL ne bi trebalo da ti bude problem... Za redovne studije ti svakako treba SAT. Raspitaj se gde je centar gde mozes polagati taj ispit i vidi da nabavis neku literaturu i kreni sa ucenjem... a za to vreme prelistavaj Univerzitete i vidi koji nudi uslove koji bi te zanimali.
Na lepljivoj temi na ovom forumu: http://forum.krstarica.com/threads/68980 sam na nekoliko mesta postavila link za pretrazivac Univerziteta po drzavama i smerovima - pogledaj tamo... to moze malo da ti olaksa pretragu...
 
Pozdrav svima!
Zavrsavam 3. godinu gimnazije, i volela bih da upisem univerzitet u USA--
E sada, imala bih nekoliko (tj. brdo) pitanja od kojih su neka verovatno banalna, ali tek sam na pocetku pretrage...
Za aplikaciju za univerzitet potrebne su, naravno, ocene iz srednje skole (GPA), a one se moraju poslati koliko sam videla i do 6 meseci pre pocetka predavanja.Da li to znaci da ja ne mogu da apliciram dok ne zavrsim srednju skolu?
Kolike su mogucnosti dobijanja 100% stipendije za international students?I postoji li mogucnost pronalazenja sponzora itd. za pokrivanje troskova koje stipendija ne obuhvata?
Sto se tice SAT-a i TOEFL-a---gde se moze nabaviti pripremna literatura?
Ako imate bilo kakvih licnih iskustava sa apliciranjem, testovima, dobro bi dosla:D
Puuuno hvala!!!
pOZZ
 
GPA tesko da ce uopste tebi da gledaju... njihov max prosek je 4.0 takodje. To retko gledaju za inter-stu jer neznaju oni iz kakvih ti skola dolazis iz koje kakve tunguzije pa neznaju kolko je tesko/lako dobiti tvoj prosek pa im nista ne znaci.

SAT knjige je tesko nabaviti ja sam npr uzeo od drugarice koja ih je kupila u USA. TOEFL knjigu sam kupi u Makedonskoj mislim...

Posto si 3. god ( kao i ja ) osim ako vec znas odlicno engleski po meni si zakasnila. Ako znas odlicno eng onda vidi samo sta imas na toefl i uzmi uci SAT. Vodi racuna o tome da ti to skoro pa obavezno gledaj da polozis do nekog Oktobra - dok se ameri za SAT spremaju 1god....

Aplication prvo salji mail cisto informativno da vidis da li bi bili zainteresovani. Tek onda ako ti odgovore nesto korisno izaberi nekoliko uni koji ti se svidjaju pa njima posalji app.

Imas gomile nacina da dobijes stipendije, da ti neko placa ili da uzmes pozajmicu ( koju nekad moras da vratis TEK kad se zaposlis u struci).
 

Back
Top