Da li se danas nakon sporazuma zaista lakse dolazi do vize?

Ma to su gluposti bre,oni nisu nama ništa olakšali i kako mi se čini to je neki sporazum od pre koji smo potpisali u sklopu onoga oni nama kao neke vizne olakšice a oni nama naše ljude bez vize iz EU.Ono što treba da bude od 01.01.2009. tek će se pregovarati i tada ćeš lepo na granici sa EU na licu mesta dobijati šengen vizu i putovati po EU bez ograničenja........
 
Pa ne bas ja sam recimo prosle nedelje predao dokumenta za Francusku vizu i morao sam gotovo sve isto da dajem kao i pre 2 godine ,a spadamu u "povlascene grupe " ,mada to zavisi sada od ambasade do ambasade dok onipocnu da primenju nova pravila verovatno ce proci bar jos mesec , dva .

Pa to je onaj ugovor o readmisiji koji je obično sr.nje.............Ovo što će biti od sledeće godine je sasvim nešto drugo..........
 
Danas sam ovo procitao. Cini mi se da se ni posle pregovora i potpisanog sporazuma o viznim olaksicama nista nece promeniti. Ambasade i dalje rade kao dosad,cak i za povlascene kategorije stanovnistva.




http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=115571&datum=2008-02-04

sledece godine ce tek doci beli shengen, i pad viza za sve.

a znaci, tek posle sporazuma o ssa, i posle dobijanja statusa zvanicnog kandidata, sto je ove godine na redu.
tako je do sada bilo.
 
Crna Gora je potpisala poodavno taj smrdljivi SSP sporazum i ja nikakvog boljitka ne vidim. Hebo im pas mater jEvropsku, ništa im ne treba vjerovat'. Što se tiče izdavanja viza kod nas, znam da Francuska ambasada daje šengen vize bez problema. Prije par dana moj kolega je tražio turističku vizu na mjesec dana, odnio je dokumenta da je u radnom odnosu, garantni list i osiguranje, umjesto mjesec dana Francuzi su mu dali multi-šengen na pola godine. Slično je i sa Italijanima, za ostale ne znam. Jedini *****tori su Njemci, oni još uvijek ne izdaju vize u PG-u već se mora ić za BGD.
 
Crna Gora je potpisala poodavno taj smrdljivi SSP sporazum i ja nikakvog boljitka ne vidim. Hebo im pas mater jEvropsku, ništa im ne treba vjerovat'. Što se tiče izdavanja viza kod nas, znam da Francuska ambasada daje šengen vize bez problema. Prije par dana moj kolega je tražio turističku vizu na mjesec dana, odnio je dokumenta da je u radnom odnosu, garantni list i osiguranje, umjesto mjesec dana Francuzi su mu dali multi-šengen na pola godine. Slično je i sa Italijanima, za ostale ne znam. Jedini *****tori su Njemci, oni još uvijek ne izdaju vize u PG-u već se mora ić za BGD.
pa i ja sam prosli put dobio od francuza na mesec dana ,a od brace portugalaca cak na dva jedino se zabari izgrbavise pa mi dali tacno u dan, mada nije problem samo dobijanje viza barem za nas studente ,al je cimanje onolku dokumentaciju skupljati kao i cekanje dok ti je daju .
 
Pa dobro ti nemoj to posle da koristiš pa da slobodno obilaziš tako mrsku ti Evropu.............Ti ipak idi i čekaj red za vize da ispoštuješ sebe i svoj princip................


nemam pojma o cemu pricas. prolazim svuda ko noz kroz puter. u redovima ne stojim, vize mi pravi mnogo jedna fina devojcica sa recepcije, i poslovne i turisticke. ne traje duze od tri dana... a ti, jos se nisi zaposlio?
 
pa i ja sam prosli put dobio od francuza na mesec dana ,a od brace portugalaca cak na dva jedino se zabari izgrbavise pa mi dali tacno u dan, mada nije problem samo dobijanje viza barem za nas studente ,al je cimanje onolku dokumentaciju skupljati kao i cekanje dok ti je daju .

Kod nas Francuze nazoveš telefonom, zakažeš termin i lijepo onda odeš u dogovoreno vrijeme pa ako imaš validna dokumenta dobiješ vizu za pola ure.
Kulturica.
 
nemam pojma o cemu pricas. prolazim svuda ko noz kroz puter. u redovima ne stojim, vize mi pravi mnogo jedna fina devojcica sa recepcije, i poslovne i turisticke. ne traje duze od tri dana... a ti, jos se nisi zaposlio?

Da si pogledao moj profil i neke bitnije postove znao bi šta radim i gde radim a samo da znaš ja sam vize za EU pre 5 godina dobijao kao na tacni jer je to sasvim normalno za poslovne ljude u celom svetu te stoga pričaš gluposti....Bolje proveri neke stvari da ne ispadaš na kraju gl.up kao i tvoj ortak marlon....................
 

Back
Top