Šta je to TAROT?

Evo link za e-book koji objasnjava istorijat, ko zna eng neka cita...
Inner Zodiac

CItat iz knjige
"The Tarot encapsulates many magical secrets..
The rich imagery of the Major Arcana has esoteric
correspondences to the Egyptian, Hebrew, Celtic,
and English magical alphabets, to the Kabalistic
Tree of Life, the Chakra System, the Alchemical process,
the so-called “Emerald Tablets of Hermes,”
to sacred Numerology (Pythagorean and other),
the physical orbit and movement of the luminaries
and planets, the astrological phenomenon
known as the “Precession of the Equinoxes,” to
the process of Human Individuation, the yearly
maturation of the human-being, the Personality
Types, the zodiac, the sequential movement of
the historical centuries (1st - 21st), the Periodic
Table of Elements, and several other esoteric and
exoteric phenomena. It without good reason that
the sages of old referred to the Tarot as the Book of
Life. In fact, when students of Alchemy are pontificating
about the mysterious “Emerald Tablets of
Hermes,” they fail to recognize that these are again
the actual Tarot."
 
Slobodan prevod:
"Tarot enkapsulira mnoge magicne tajne.
Bogato oslikavanje Velike Arkane ima skrivena
znacenja Egipatskih, Hebrejskih, Keltskih i
Engleskih magicnih alfabeta, Kabalistickog
drveta zivota, Cakra sistema, Alhemijskog procesa
tzv. "Smaragne Hermesove Tablice", svete
Numerologije (Pitagorejske i druge), fizicke
orbite i kretanja svetlih nebeskih tela i planeta
Astronomski fenomen poznat kao "Precesija
Ravnodnevica", do procesa ljudske individuacije,
godisnjeg sazrevanja ljudskog bica, tipova licnosti,
zodijaka, sekvencijalnog kretanja istorijskih vekova
(1 vek do 21 vek ), periodicnog sistema elemenata,
I jos nekoliko drugih ezotericnih i egzotericnih
fenomena. Nisu bez razloga stari proroci Tarot zvali
Knjiga Zivota....."

Dakle Tarot je Mnogo u jednom, napisan jezikom simbola, potice iz Egipta, ozivljen u 19. veku , od strane tajnog drustva Red Zlatne Zore.
 
Тарот је шпил карата, непознатог порекла. Њихова старост се процењује на шест до осам векова. Овај шпил карата је претеча данашњих карата за играње, само су ликови на картама претрпели извесне промене.
Како знамо да и онда нису служиле за играње?
Рекло нам тајно друштво ''Ред златне зоре''. Шта је то уопште ''тајно друштво''?
У чему је њихова тајна? Нико не зна за њих?
 
Evo jos jedan dio preveden
"Tarot se moze smatrati jednim poglavljem vise knjige simbolizma.
Njegovih 78 strana kompozitnih slika, zajedno sa njihovim geometrijskim
numeroloskim i Astro-teoloskim motivima, otvara direktan pristup
unutrasnjoj mudrosti tela, prema "Zivom Prorocistu" koje se nalazi
u desnoj polovini mozga. Nacini ulaska u dialog sa ovim Prorocistem,
ukljucuje tacno koriscenje, i meditiranje na, ikonskim slikama,
kao onima od ezotericnog Tarota.

Slike na kartama Velike Arkane, su figurativna predstavljanja brojnih
Arhetipskih koncepata koji pruzaju aktivnu vezu izmedju coveka i sveta,
svesti i materije, mikrokosmickih i makrokosmickih dimenzija stvarnosti."

Michael Tsarion
 
@kojica tip koji je ovo napisao istrazuje ovo preko 20 godina, a ti si to cula na televiziji (instrumentu za manipulaciju masama) pa bolje suti...

Da, neko se trudio da stavi toliki simbolizam u karte koje bi sluzile samo za igranje, come on dude!
 
Тарот је гатање у карте. Али не у било које, нпр. оне цигањске што се купе на пијацу, него у нарочите карте које се зову "тарот карте".
 
@kojica tip koji je ovo napisao istrazuje ovo preko 20 godina, a ti si to cula na televiziji (instrumentu za manipulaciju masama) pa bolje suti...

Da, neko se trudio da stavi toliki simbolizam u karte koje bi sluzile samo za igranje, come on dude!

За твоју информацију: Ја не гледам ТВ. ;-)
Да ли ми је боље да ћутим или не, одлучујем ја.

Тај ''Тип'' који је то написао нуди неке доказе или само празне приче?

Ја тврдим да је тај шпил карата сасвим обичан, колико год нашаран био, а ти изволи докажи супротно.
 
Ја тврдим да је тај шпил карата сасвим обичан, колико год нашаран био, а ти изволи докажи супротно.
Ti tvrdiš, a od drugih tražiš dokaze.
Daj i ti dokaze da je taj špil karata sasvim običan.
U protivnom, bilo bi ti pametnije da doneseš odluku da ćutiš.
 
Ti tvrdiš, a od drugih tražiš dokaze.
Daj i ti dokaze da je taj špil karata sasvim običan.
U protivnom, bilo bi ti pametnije da doneseš odluku da ćutiš.

evo ti idealne prilike; "ucutkaj kojicu" - dokazima...
realno, dok se to ne dogodi, ona ili bilo tko drugi moz' tvrdi sta god hoce... :lol:

evo, ja tvrdim da je vjerojatnoca da mi karte za tarot i karte za briskulu "otkriju" npr. "sta me ceka u buducnosti" vise manje ista...:lol:
 
Zanima me sledeće:
- Na osnovu čega se može gatati iz karata?
- Skeptik sam do te veličine da to nije normalno...
- Ubedite me ili mi recite način kako te karte mogu predskazati budućnost ili bilo šta drugo?
 
Tema je dusu dala za skeptike, slazem se, i moram se pridruziti ostalima koji traze objasnjenja.
Mene zanima kako tarot karte mogu funkcionisti ovako "na daljinu", kako neko moze traziti odgovore na moja pitanja u kartama a da pri tome nisam ni fizicki prisutna niti doticna osoba koja otvara karte ima bilo kakvu predstavu o meni?
Pretpostavljam da je rec o nekakvoj "povezanosti" medijuma i onoga koji pita, neka vrsta energije ili sta vec, ali zivo me zanima kako sve zaista funkcionise.
 
Tema je dusu dala za skeptike, slazem se, i moram se pridruziti ostalima koji traze objasnjenja.
Mene zanima kako tarot karte mogu funkcionisti ovako "na daljinu", kako neko moze traziti odgovore na moja pitanja u kartama a da pri tome nisam ni fizicki prisutna niti doticna osoba koja otvara karte ima bilo kakvu predstavu o meni?
Pretpostavljam da je rec o nekakvoj "povezanosti" medijuma i onoga koji pita, neka vrsta energije ili sta vec, ali zivo me zanima kako sve zaista funkcionise.
Bas tako na daljinu...
 
Jeste ikada culi za Jungovo, "Kolektivno Nesvesno"?

Nema veze gde se nalazite, karte nemaju nikakvu misticnu energiju, nego su povezane sa tim sto je Jung nazvao kolektivno nesvesno, i putem arhetipskih slika daje odgovor u vezi onoga o cemu ste razmisljali, Tarot je zodijak sveden na karte, svaka karta odgovara odredjenoj planeti.

Ne razumem te psiho, verujes u astrologiju i numerologiju, a ne verujes u tarot, a to se nekad zajedno koristilo....
 
Jeste ikada culi za Jungovo, "Kolektivno Nesvesno"?

Nema veze gde se nalazite, karte nemaju nikakvu misticnu energiju, nego su povezane sa tim sto je Jung nazvao kolektivno nesvesno, i putem arhetipskih slika daje odgovor u vezi onoga o cemu ste razmisljali, Tarot je zodijak sveden na karte, svaka karta odgovara odredjenoj planeti.

Ne razumem te psiho, verujes u astrologiju i numerologiju, a ne verujes u tarot, a to se nekad zajedno koristilo....

Astrologija me je uverila,Numerologija donekle ali Tarot cekam..
 
Jednom sam naucio:
Ako si ateista niko te ne moze uciniti vernikom, i obrnuto, to je jedostavno ko si ti.

Svako pravi svoju istinu, ili kako je buda rekao "Istina je da nema istine".

Da sumiramo cuvenim govorom Đidua Krišnamurtija:

"Smatram da je Istina zemlja bez staza i da joj ne mozete prici nijednom stazom, nijednom religijom, nijednom sektom. Istina, bivajuci neogranicena, nicim uslovljena, ne moze se organizovati, niti je potrebno formirati bilo koju organizaciju koja ce voditi ili prisiljavati ljude da idu nekom odredjenom stazom."

Stoga ako si skeptican u vezi tarota, to niko ne moze promeniti, ti ces uvek naci novi razlog zasto to ne radi...
 

Back
Top