Auto - radionica, potraznja delova

Да ли си можда сумњао и контролисао точкове? Јесу ли ти оригиналне челичне фелне? Ако нису може се десити да ти ја централна наба на фелни већа од ове на ауту па да ти точак није у центру. Да ли си проверавао гуме? Можда су ти криве. Да ли си проверавао фелне? Можда си их изударао.

to mi je malopre pricao jedan decko..da probam da zamenim gume...npr ove zadnje da stavim napred i obrnuto.
Mada, vd mislim da je u pravu,jer od kad je kod mene kadett - 80 000km skoro - nisam dirao nista ispod auta, sto se tice vesanja, trapova i sta ja znam sta ide tu jos.
sutra ga otvaram, kupujem cilindar i menjam na desnom tocku, zamenim gume - ove pozadi stavljam napred - i onda ga probam, ako to nije onda moze biti VD sto je rekao.
moram sve sam, neam pare za majstora :D

da nije servo za kocnice?
 
6a8f86ef-1.gif
6a8f86ef-1.gif
6a8f86ef-1.gif


Закуни се да су те бановали... ово морам да видим зашто :D
Opet:roll::shock: pa sto?

Damnjane kad se vratis....posto si skoro vrsio radove i cacko tockove, sa 90%sigurnosti su diskovi.Krivi ili nisu lepo obradjeni(krivi:lol:). Vrati se kod tog majstora nek proveri ili kupi nove.
 
Imam problem sa opel astrom 1,7td 1994,problem je sa prvim jutarnjim paljenjem nekad hoće da upali nekad ne.Na šlep hoće da upali.Proverio sam grejače uredu su,očistio sam rezervoar i dizne kod majstora pre 10 dana, ali i dalje ujutru imam isti problem.Dešava mi se i da se auto ugasi u toku vožnje.Ugradio sam i nepovratni ventil ali i dalje se isto dešava.Šta bi tu mogao da bude problem?

a filter goriva, filter vazduha?
 
Da li neko zna kako da se promeni polozaj volana sa desne strane na levu? Cuo sam da postoji servis u Novom Sadu koji to radi odlicno. Ako neko zna neki drugi servis u Srbiji neka pomogne.
Strpi se do sutra, sad sam pričao s drugarom, on je to radio na Pežou, ali mu nije sad broj telefona pri ruci, jedino sutra kad se vrati kući. Njega je to izašlo oko 1000E, ali to ne mora biti putokaz, cena se razlikuje u zavisnosti od marke i tipa vozila. Inače jeste u Novom Sadu ta radionica.
Našao, 064-304-7470, Dragan ili Jezda. Srećno!
 
Posto sam pisao, a nisu se pojavljivali postovi, evo opet. Sad je,kako nama nam dragi drug Jomini kaze, sve ok, da napisem sta sam uradio...

Kupim cilindar od 17.5mm i od 19mm. Skinem levi tocak, jedvaaa skinem dobos,jer sam zaboravio da spustim rucnu, i izmerim cilindar i procitam neke oznake i nadjem broj 58. Pogledam na jednom od dva nova cilindra i vidim 58. Izmerim i sve je kako treba. Vratim dobos, vratim levi tocak. Skinem desni tocak, i olako skinem dobos, jer su novi dobosi, skoro postavljeni. Skinem cilindar, a ulje curi u flasu od pepsija :D Zamenim cilindar i stavim novo ulje *savet OGGYa, i hvala mu na tome*. I taman da vratim tocak dodje moj tata i on zarotira paknove samo one sto imaju onu polugicu za rucnu kocnicu. Kupim nove osigurace i nove manje federe, jer su ovi stari izgoreli. I kad sam vracao stari, veci opruga sto drzi paknove pukne mi opruga na desnoj strani.
Leva postavljena i sve je ok, ali desna strana je na klocni :D svuda trazio oprugu sinoc i nijedna radnja ne drzi takav program i cale se seti i uzme od keca, jer je imao novu oprugu. Ali kasno bilo i kasnije ce on da postavi oprugu. I probacu auto kasnije. Ako jos poskakuje, onda osecam da je problem daleko skuplji :(
javicu sta i kako ... pozdrav
i hvala na savetima...
 
Pitanje iz matemtike-fizike:

ako je ajnslag 10.5m, medjuosovinsko rastojanje 2.6m, koliki krug opisuje unutrasnji zadnji tocak?

PS> Ne za...am vas, nego ocu da proracunam da li mogu ukoso da "utrcim" u dvoriste, smotam, i paralelno parkirati sa kucom, pa da ne razbijam ogradu za kapiju za dzabe. E sada, izmerio bih ja to, ali nemam primerak konkretnog auta u rukama, tj treba mi stici.
 

Back
Top