Auto - radionica, potraznja delova

ne znam, nisam cuo...relano, samo za BREMBO od kocnica sam cuo...
si razmisljao o brembu?
to ne mogu da shvatim nikako -
imas fabricke kocnice. Koce vrh vrhova..Diskovi tamo, diskovi vamo....sto je sad brembo bolji....?

Da, originalne Subaruove su.
f1000007pe0.jpg


Ali zapravo, nisam baš najzadovoljniji. Zahtevaju jaču nogu na papučici kada idem malo brže. Sad sam se skoro navikao, ali imao sam jedno neprijatno izletanje prvih dana kada sam ga isprobavao. Ja više volim mekano sa nogom, ali da dobro koči. A i izgledalo bi fino, a? Može neko na photoshopu da ove diskove sa slike ofarba? I još samoventilirajući, a? :D
 
Da, originalne Subaruove su.
f1000007pe0.jpg


Ali zapravo, nisam baš najzadovoljniji. Zahtevaju jaču nogu na papučici kada idem malo brže. Sad sam se skoro navikao, ali imao sam jedno neprijatno izletanje prvih dana kada sam ga isprobavao. Ja više volim mekano sa nogom, ali da dobro koči. A i izgledalo bi fino, a? Može neko na photoshopu da ove diskove sa slike ofarba? I još samoventilirajući, a? :D

kako nema samoventilirajuce diskove...pa ti ima svaki krsh
 
Ja sam osnovao ovu temu zbog sebe, jer imam problem jedan sa kolima, ali zaboravih da izjasnim svoj problem.

dakle, u pitanju je opel kadett 1.3L 86godiste. Cimaju me kocnice:

jedno vece ostanem ja bez kocnica. I aj da resimo problem, zamenim:

dva dobosa + paknovi + jedan levi kocioni cilindar, jer je taj levi pukao.
napred obradim diskove + nove plocice. i sada javlja mi se problem taj kada kocim auto mi drhti i pravi veliku buku i neverovatno se trese volan. Jednom kad sam ga vozio auto putem preko 120km/h morao sam da zakocim malo jace i to tresanje auta, ta buka, to cimanje volana to je nesto za horor film...neverovatno. Ali, moram napomenuti da svi tockovi blokiraju normalno. I jos jedna stvar: papucica gasa mi udara u nogu kao kad se upali ABS pumpa.
E, sada, po snegu kada vozim i zakocim naglo zadnji kraj pocinje da mi se okrece na jednu stranu. Znaci levi tocak najpre hvata, jer je tu nov cilindar. Znam, trebao sam da zamenim i desni zadnji cilindar, ali nisam imao para. I onda bacim te diskove obradjene, kupim nove diskove i nove plocice i stavim to i mislio sam da sam resio problem, jer sam mislio da su krivo obradjeni diskovi, medjutim opet sve isto.
Sada, molim za neki savet, sta da uradim i zna li neko sto mi trese ceo auto kada pipnem kocnicu.
ja imam moguca dva razloga u glavi:

*postoje 17mm i 19mm zadnji kocioni cilindri. Moguce je, nisam gledao, da je zadnji levi 19mm, a zadnji desni 17mm, te ovaj ima jacu kocionu moc. Sada, svakako je to razlog sto mi prvi koci levi zadnji tocak, ali da li je to razlog sto mi trese celi auto?

*kad sam sastavljao paknove sa ocem mi smo zurili jer mi trebao auto, i da li je moguce da smo stavili naopako paknove zadnje? mislim, da li mogu da stanu na svoje mesto ako su naopako, i ako mogu da stanu na svoje mesto i izgleda sve kako treba da li moze to da bude uzrok svemu tome?
hvala.
 
@damnjan: imao sam taj problem... Otišao kod majstora, on zamenio diskove i to je bilo to... Rekao samo da je disk bio oštećen i da ga je zamenio, e sad šta podrazumeva pod oštećen neam pojma... Inače mi je to radio kad sam išao preko 80 kmh... Ispod nisam osetio... toliko od mene...
 
@damnjan: imao sam taj problem... Otišao kod majstora, on zamenio diskove i to je bilo to... Rekao samo da je disk bio oštećen i da ga je zamenio, e sad šta podrazumeva pod oštećen neam pojma... Inače mi je to radio kad sam išao preko 80 kmh... Ispod nisam osetio... toliko od mene...
pa sta znam, ne sumnjam ja u strugara sto je obradjivao diskove, jer je poznat kao dobar majstor u KGu. Racunam da je dobro uradio diskove, ali eto mozda se zeznuo i aj zamenim. I nemoguce da oba puta diskovi ne valjaju. Diskove sam iskljucio kao mogucnost. Ostaju mi cilindri i paknovi kako su postavljeni... cekam vase predloge jos dan/dva i da polako zasucem rukave i da vidim kako i sta. Prvo cu videti koliko mm je desni cilindar i zameniti istim takvim levi cilindar. Jer bez obzira sto mi drhti auto nervira me to sto koci levi najpre od svih. I dok mi otvoreno sve pogledacu paknove. Ali mozda ima nesto trece. Zato molim za predloge. Hvala.
 
: onaj mali što se upitno češe po glavudži :
ne znam baš :confused: ... Meni je disk napred bio "oštećen" i kad bi kočio onda bi treso ceo auto kao da sam na poligonu za tenak... Nimalo prijatno. A da trese zbog većeg cilindra... Pa možda... Ali verujem da je samo možda...
 
sutra cu da otvorim, zamenim cilindar, probam. I ako nece, onda cu duzmem da zamenim creva kociona, napred samo. Jer mi neko rece cim trese volan onda je do prednjih kocnica, a posto je sve novo jos creva da zamenim. Cak sam i gumice za kociona kljshta zamenio.
Ma ne znam...nisam ziv. Posle svega toga, ako ne uspem, pravo kod majstora.

ajmo ljudi, jos neki predlozi?
 
Да ли си можда сумњао и контролисао точкове? Јесу ли ти оригиналне челичне фелне? Ако нису може се десити да ти ја централна наба на фелни већа од ове на ауту па да ти точак није у центру. Да ли си проверавао гуме? Можда су ти криве. Да ли си проверавао фелне? Можда си их изударао.
 

Back
Top