Auto - radionica, potraznja delova

Kupljen juce Varta 74 AH 750a - 10800 din.
Je l to dosta za 2.0? U njemu je ranije bio Varta 77AH.

Ovaj sto je prodao kaze "kako nije dosta, jos ovaj ima veliki ovaj 750 broj pa kao ima vecu udarnu snagu", dok mi iz druge radnje rece da se boji da je 70 malo, da uzmem 90 i ne razmisljam, oni nisu imali jaci od 60tak ampera.

40 meseci imam garanciju.
 
Poslednja izmena:
U BMW idu obicno akumulatori sa 90-95Ah.
Zasto guraju tako velike akumulatore ne znam jer evo i moj 116d ima akumulator od 90Ah.
botr kod tebe je benzinac a zamisli kod dizelasa gde zimi grejace povuku veliku kolicinu struje a i dizel pali teze nego benzinac.
Svakako ce akumulator duze da izdrzi kod benzinca.
 
Koliko ja znam litar tog aditiva kosta 5000 dinara i ide 3 litre u posudu.
Neki kazu da kosta i vise.

Juce uradio dopunu aditiva.
Aditiv 19.000 + PDV + 3.000 rad = 26.000
Mnogo, brate.
Ponudio mi opciju vadjenja FAP filtera i kompjuterskog ukljanjanja za 150 evra, ali ja se opredelih za ovo.
Sta znam, ako budem vozio po EU pa zacadim na putu da me neko ne odvoji sa strane i finansijski odvali po bubrezima.
Ovako za 70 dodatnih evra imam i tu "polisu" :)
Jbg, kazu da sam sad miran sigurno 50-100.000km kao da mi je FAP filter kao nov.
Ako kojim slucajem bude pravio problem, ima da leti napolje
 
Poslednja izmena:
Ja DPF ne bih dirao. Polako ce i kod nas da zazivi stroga kontrola na teh pregledu, a onda su oni bez DPF, katalizatora, itd. obrali bostan. Bice im isplativije da daju auto na otpad, nego da popravljaju.

Mislim da si mogao da prodjes jeftinije, bar 50%, al dobro, ovlasceni je to.
 
Ja DPF ne bih dirao. Polako ce i kod nas da zazivi stroga kontrola na teh pregledu, a onda su oni bez DPF, katalizatora, itd. obrali bostan. Bice im isplativije da daju auto na otpad, nego da popravljaju.

Mislim da si mogao da prodjes jeftinije, bar 50%, al dobro, ovlasceni je to.

moguće da sam mogao proći jeftinije za maks 30-40 koliko iznosi PDV na ulje koliko su zaračunali.
Ali, nije to para oko koje se mnogo trzam
Veći bih cim imao da sam sipao neki noname pa imao problem već sledeće godine
 
Poslednja izmena:
Sad vidim grešku u poruci pre. Ovi u servisu su rekli da je FAP filter u odličnom stanju.
Uostalom, ovo ću voziti ovu i sledeću godinu, pa Bože zdravlja, da opet menjam za mlađi auto

- - - - - - - - - -

Drugar platio na pežou skidanje, otvaranje, čišćenje i vraćanje sa garancijom 150 evra. Auto radi ko nov.

Koji model, godina, motor?
Sa dopunom aditiva?
 
Poima nemam neki karavan sa staklenim krovom dosta noviji jer ima nekoga u francuskoj pa sam bira automobile svakih par godina, pokazivao mi je fotografije na mobu kako je prerezan otvoren i pre čišćenja i posle kao nov. Mislim da je ultrazvučno čišćenje u pitanju, nisam ga mnogo slušao šta priča jer me baš i nije zanimalo :)
 
Poima nemam neki karavan sa staklenim krovom dosta noviji jer ima nekoga u francuskoj pa sam bira automobile svakih par godina, pokazivao mi je fotografije na mobu kako je prerezan otvoren i pre čišćenja i posle kao nov. Mislim da je ultrazvučno čišćenje u pitanju, nisam ga mnogo slušao šta priča jer me baš i nije zanimalo :)

To je čišćenje FAP a ne dodavanje aditiva
Meni su stavili te nove kesice sa aditivom, a FAP nije diran jer je čist
 
Zanimljivo mi je bilo to sto je prerezan kao žiletom taj fap filter. Pa smo pričali i o tom samočišćenju koje kad se uključi onda je auto malo drugačiji i to zezne ako je kratka relacija. Taj fap sjebu male relacije koliko sam razumeo.

- - - - - - - - - -

Nisam ni znao da postoji taj aditiv, sad prvi put čujem za njega.
 
Nebi kupio pežo nema tih para da je džabe, ja kada sam kupovao nov auto interesovala me samo cena, duzina garancija, cena redovnih servisa a prvenstveno potrosnja.

I šta odgovara po ovim kriterijumima?

- - - - - - - - - -

Ako je ovlašćeni servis dobro si prošo. Pretpostavljam da to ne mozes sam da suneš?

Ne. To su valjda neke kesice koje se postavljaju

- - - - - - - - - -

Znači, ipak sam preplatio nekih 50evra
Dobro, toliko košta škola za ubuduće

U stvari, nisam preplatio toliko. Dule reče na prethodnoj strani da je košta minimum 5.000/litar.
To se onda okvirno uklapa u ovo što je meni isporučeno
 
Sjebalo mi se nešto u desnom el podizaču.
Prvo nije hteo ni gore ni dole, i nešto se čuje da puca i lomi se. Onda sam ga ručno podigao jedva, pa se izgleda i otkačio iz tog ležišta gde je, jer bukvano mogu da izvadim staklo :/
Čuje se motorić i gore i dole, ali se čuje da pucketa i dalje.

Je l mogu nekako da ga fiksiram da stoji stalno gore, polako klizi dole dok vozim. Srediću to sl vikend, ali će ovih dana kiša pa moram nekako da ga fiksiram.
 

Back
Top