single...

blondi

Domaćin
Poruka
4.976
dali je moderno biti samski/a ?!

šta je glavno što potiče ovako razmišljanje...

sve se češče primečuje modernizacija života 'samaca'... u večini novodobnih filmova se glavni likovi potpisuju sa sigle... poznate medijske ličnosti više se ne ističu mnogobrojnim brakovima več: 'you know I like being single'... nakon raspadlog braka najčešča izjava je: ostaču sam/a sa povremenim vezama ...

dali je počelo vreme Singlerov?
 
Poremeceno vreme, poremeceni ljudi, poremecene vrednosti, poremeceno.....well, nekad odgovara, bar meni da sam single,(valjda sam poremecena, otkud znam :lol: )...Da li je moderno...ne znam, nisam gledala poslednju modnu reviju "Single" 8)
 
ja smatram ( znam ) da se ljudi boje samoce
ja ne , naprotiv
neko rece da je bolje biti sam nego okruzen kojekakvim "drustvom"
to je stvar pojedinca i niza okolnosti pod kojima je jedinka odrastala...
imam tipa na poslu koji svima ide na q...
dosadan je ubi boze ... i ja naravno provalio da je tip usamljen , ne druzi se puno u slobodno vreme, nema devojku , ima preko trideset godina i sve nas gnjavi u kancelariji ...
to ti je BISER medju biserima... eto zasto nije u redu da je covek ponekad sam, smori milione drugih ... umesto da smara tamo neku nesrecnicu
:)
 
moderno je...

glavno sto potice ovakva razmisljanja je globalna slika pozeljnih jedinki...(pozeljniji smo kad smo sami, a imamo instant veze)...a uzrok svega...ekonomski faktor

...a svi smo podlozni tome.....mada, mastamo o sasvim necem drugom...
 
hm.. mozda zavisi od drustvenog kruga u kome se doticne osobe krecu.. mozda je popularno biti single medju 'jet-set' ekipom.. nemam pojma, nisam tamo :)
u mojoj okolini primecujem da je sve vise parova koji nisu vencani, a zive zajedno...
pre par dana smo isli kod prijatelja na party... bilo je prisutno 15ak ljudi.. i bar njih 12 je u 'stalnim' vezama... godina: 22-30.. profil: sto samostalni i zaposleni, sto studenti..
 
Ne znam. Ne bih voleo da sam na duze sam. Promene prijaju. Malo si u vezi, malo si singl, i u jednom i u drugom ti nesto fali (a i ima svoje prednosti)... Samo treba naci pravu kombinaciju 8) .
Pitanje je kako to izbalansirati u braku? Naci osobu koja ti sigurno nece dosadjivati niti te smarati :?: ...
 
Shizi:
moderno je...

glavno sto potice ovakva razmisljanja je globalna slika pozeljnih jedinki...(pozeljniji smo kad smo sami, a imamo instant veze)...a uzrok svega...ekonomski faktor

...a svi smo podlozni tome.....mada, mastamo o sasvim necem drugom...
-slazem se sa ovim....u pitanju su veshti trikovi PR menadzmenta :?
 
Bilo moderno ili ne, tek vise volim da budem sama nego sa bilo kim... Posebno sam postala pobornik takvog odnosa prema sebi i svom zivotu, nakon prekida moje petogodisnje veze, koja je realno trebala da traje 2, najvise 3 godine... Sve kasnije, bilo je tek odlaganje neminovnog razlaza... Glupa navika da imas nekog pored sebe, pa makar te odnos s njim mnogo vise zamarao, nego ispunjavao...
Nakon razlaza, mjesec dana mi je trebalo da se naviknem na to, a potom sam pocela da se osjecam kao ptica - sama i slobodna...
Od tada, najveci dio vremena provela sam slobodna... Bilo je povremenih, kracih veza, ali ni za koga od njih nisam bila emotivno vezana... I cemu onda da ostajem duze s njima...
Bolje mi je samoj...
Doduse, sad najzad imam vezu u kojoj sam srecna, no i s njim cu biti samo do tada, dok nam oboma to bude predstavljalo zadovoljstvo...
Nakon toga, ako treba, ponovo sama...
 
najstrasnije je biti s nekim a sam.otudjenost je postala nasa svakodnevnica.sve vise je onih koji "imaju nekog" ali zive "svoj zivot".ja sam licno single i nakon neuspelog i strasnog braka /i jos strasnijeg razlaza/ smatram da vise i nije strasno biti single.bolje mi je ceo zivot biti sam nego jos 2 minuta u drustvu s pogresnom osobom....
 
urgh:
najstrasnije je biti s nekim a sam.otudjenost je postala nasa svakodnevnica.sve vise je onih koji "imaju nekog" ali zive "svoj zivot".ja sam licno single i nakon neuspelog i strasnog braka /i jos strasnijeg razlaza/ smatram da vise i nije strasno biti single.bolje mi je ceo zivot biti sam nego jos 2 minuta u drustvu s pogresnom osobom....

i kako ti ide ... ozbiljno mislim ..
 
Biti sam, nije u opste toliko lose. :)
Okrenuta sebi, svojim zeljama, zivim zivot punim plucima uzivam u zivotu, lepo je imati srodnu dusu, voleti nekog i deliti sa tom osobom sve, ali bolje sama nego sa pogresnom osobom u losoj vezi.
 
urgh:
pa nije lose kad se naviknes.... :lol:

ali stvarno mislim , sve ono vreme provedeno zajedno .. naucis sve o drugoj strani, mane, prednosti ... nekako ti neobicno, kad neko pomene neku rec koju je ona cesto koristila, .. navru uspomene, i onda ti nekako zao ... i ne znam .. stvarno je to ogromna stvar ... cak poneki poistovecuju razvod po kolicini stresa sa smrcu ... mislim da ... to je pravi sok .. za najmanje jednu stranu ako ne i za obe ...
 
Super je biti single, nema zene da ti here nema dece da se deru, ali opet kad dodjes kuci, gurnes kljuc u bravu, okrenes, otvoris, unutra mrak, tisina niko te ne ceka, hvatas se za daljinski, pustas muziku da bi pobeg'o od tisine. Srecom pa postoji telefon, internet. Dobro je i to sto mozes da privodis kad pozelis ali je lose kad stignu racuni za struju, vodu, telefon, mobilni, internet pa klopa, pice, garderoba, sve placas sam. I ja sam imao gomilu nekih veza koje su se sve zavrsile i... sta sam ukapirao? Nije to za mene. Radije cu ostati sam nego da se smaram sa nekim ko me ne razume.
 
volim svoju privatnost i svoju sobu i nedam je nlikom, ali volim i da delim, da idem s nekim u setnju da pricamo svasta i nista i opet se ne osecam samom, mislim da samo oni koji mogu sami, koji produ tzv. horor prazne, puste i mracen sobe posle radnog dana, mogu i da cene necije drustvo :wink:
 
biti sam...ili ne biti...pitanje je sad.Ne znam,ima dana kad ne mogu ni sama sa sobom,a ne sa jos nekim,a onda ima dana kada sam uzasno usamljena,i kad samo zelim da me neko zagrli i bude samnom,kad dodjem kuci,da se budi uz mene...ali uglavnom vise volim kad sam free,jer u vezi si ti u stvari jedno dvoglavo bice,dve glave,neki put dve ideje,uglavnom se nalazi zlatna sredina,sta cete a da oboje budete srecni,kompromizacija,uvek potrebna...ovako kad si sam,sam si za sebe...izvagas sta zelis,i to je to :wink:
 

Back
Top